Baldų sandėlis.lt vs Kauno autobusai (85:83)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2017 balandžio 19 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Fantastiškame krepšinio trileryje ‒ iššvaistyta septyniolikos taškų persvara ir D. Šemeklio metimas paskutinę rungtynių sekundę atvėręs komandai kelią į A lygos pusfinalį

2017 balandžio 19 d., Trečiadienis, 22:42 val., peržiūros: 1423

Balandžio 19 –ąją, trečiadienį, įvyko “Sporto fėja” A lygos, antrosios ketvirtfinalio rungtynės tarp aikštelės šeimininkų – “Baldų sandėlis.lt” bei svečių statusą turėjusių “Kauno autobusai” komandų. Pirmąją ketvirtfinalio dvikovą rezultatu 101:88 laimėjo „Baldų sandėlis.lt“ komanda, todėl „Kauno autobusai“ komandai tai buvo gyvybės ir mirties mūšis. Vis dėl to, šiame mūšyje svečių ekipa neišgyveno net ir po trisdešimties rungtynių minučių turėdama keturiolikos taškų persvara. Lyderio praradimas ketvirto kėlinio pradžioje, visiškai sugriūvęs žaidimas bei šeimininkų kovingumas lėmė, jog vos vienas metimas užvėrė „Kauno autobusai“ ekipai galimybę pakovoti dėl bilieto į „Sporto fėja“ A lygos pusfinalį – šeimininkai laimėjo rungtynes rezultatu 85:83 (18:25, 21:18, 13:23, 33:17).

Jau nuo pat pirmųjų rungtynių akimirkų iniciatyva rungtynėse priklausė svečiams. Puiki jų trijų minučių atkarpa privertė šeimininkų trenerį prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės (2:9). Po jos „Baldų sandėlis.lt“ ekipa kaip mat atsigavo – nesužaidus nė poros minučių, jie jau buvo priekyje minimalia persvara (12:11). Vis dėl to, šeimininkai niekaip nespėjo paskui P. Beliavičiaus ir R. Stankevičiaus duetą, kurie pirmajame kėlinyje rinko didžiąją dalį „Kauno autobusai“ komandos taškų, todėl po pirmųjų dešimties minučių jie ir vėl atsilikinėjo – 18:25.

Antrajame kėlinyje abiejų komandų žaidimas išsilygino, ekipos žaidė taškas į tašką, o sužaidus penkias minutes kėlinyje, „Kauno autobusai“ ekipos persvara vis dar buvo tokia pati kaip ir po pirmųjų dešimties rungtynių minučių (27:34). Neilgai trukus, P. Beliavičiaus ir R. Stankevičiaus taiklių metimų dėka skirtumas tarp komandų pirmą kartą šiose rungtynėse išaugo iki dviženklio (27:37), tačiau drausmingiau ir užtikrinčiau sužaidę antrojo kėlinio pabaigą, šeimininkai praktiškai „ištirpdė“ varžovų turėtą pranašumą ir prieš ilgąją jų deficitas siekė tik keturis taškus – 39:43.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę šeimininkai net penkias minutes niekaip negalėjo pralaužti varžovų gynybos. „Baldų sandėlis.lt“ ekipą gelbėjo tik tai, jog ir jų varžovai neblizgėjo puolime ir per tą patį laiką jie buvo įmetę, sąlyginai, visai nedaug, tik septynis taškus (39:50). Šeimininkų ekipa su kiekviena rungtynių minute šiame kėlinyje klimpo vis giliau ir giliau, nes „Kauno autobusai“ ekipos tolimoji artilerija šaudė vieną taiklų tritaškį metimą po kito. Besibaigiant dvidešimt devintąjai rungtynių minutei, svečių pranašumas pasiekė vieną didžiausių atžymų šiose rungtynėse – šešioliką taškų (50:66). Prieš lemiamą ketvirtį „Baldų sandėlis.lt“ ekipa turėjo ne tik labai didelį atsilikimą, tačiau ir labai daug problemų krepšinio aikšelėje – 52:66.

Nepaisant to, jog šeimininkų padėtis ir taip buvo nepavydėtina šiose rungtynėse, jau pirmąją ketvirtojo kėlinio minutę, jų ekipos atsarginių žaidėjų suolelis už emocijų nevaldymą buvo nubaustas technine pražanga. „Kauno autobusai“ ekipai iš šios situacijos pavyko „išpešti“ viso labos vos du taškus, bet tuo techninių pražangų dalybos nesibaigė. Dar vieną techninę pražangą užsidirbo „Baldų sandėlis.lt“ ekipos gynėjas R.Puikys, bet ir vėl, svečiai tuo pasinaudoti sugebėjo tik minimaliai (52:69). Puiki P. Mykolaičio ir L. Grabausko atkarpa aikštelėje pažadino šeimininkų viltis pakovoti šiose rungtynėse dėl pergalės, nes būtent šių dviejų žaidėjų pastangomis, „Baldų sandėlis.lt“ ekipai pranašumą pavyko sumažinti iki vienženklio (66:74). Negana to, likus žaisti penkias minutes iki rungtynių pabaigos ir komandas skiriant tik aštuoniems taškams, po nesėkmingo epizodo puolime, „Kauno autobusai“ ekipos lyderis P.Beliavičius užsidirbo dvi technines pražangas iš eilės ir buvo palydėtas į ekipos rūbinę. Po šio epizodo svečių žaidimas visiškai subyrėjo ir likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, P.Klemas dvitaškiu metimu po labai ilgos pertraukos, išlygino rungtynių rezultatą (74:74). Tas pats P.Klemas tolimu metimu savo ekipą buvo išvedęs į priekį ir trijų taškų persvara, tačiau šaltakraujišku tritaškiu metimu tiksint paskutinėms atakos laiko sekundėms rezultatą dar kartą išlygino A.Šukys (79:79). Likus žaisti minutę iki rungtynių pabaigos, aikštelėje užvirė tikras nervų karas, kuriame pergalę galėjo išplėšti, tai viena, tai kita ekipa. Likus žaisti trisdešimt šešias sekundes, T.Tamošiūnas dar kartą išvedė šeimininkus į priekį (81:79), tačiau kitoje aikštės pusėje fantastišką tolimą metimą per rankas, paskutinę atakos laiko sekundę pataikė T.Rakauskas (81:82). Po šeimininkų paprašytos minutės pertraukėlės svečiai nesugebėjo apsiginti be pražangos, o prie baudų metimo linijos stojęs K.Šarukas sumetė abu baudos metimus ir atstatė minimalią savo ekipos persvarą (83:82). „Kauno autobusai“ ekipa paprašė dar vienos minutės pertraukėles, o po jos varžovo pražangą išprovokavo Š.Zablockis, tačiau jo ranka sudrebėjo ir jis pataikė tik vieną baudos metimą (83:83). Iki rungtynių pabaigos buvo likusios vos šešios sekundės, o „Baldų sandėlis.lt“ ekipos treneris paprašė paskutinės savo minutės pertraukėlės. Kai jau atrodė, jog abi ekipos bus priverstos žaisti pratęsimą, D.Šemeklis, kažkokiu tai būdu per tris varžovus sugebėjo pataikyti dvitaškį metimą nuo lentos ir taip išplėšti įspūdingą savo ekipos pergalę. Tiesa, po D. Šemeklio metimo svečiams dar buvo likusios kelios sekundės dalys, tačiau to laiko išsigelbėti „Kauno autobusai“ ekipai jau nebepakako. „Baldų sandėlis.lt“ išplėšė iš varžovų rankų fantastišką pergalę rezultatu 85:83 ir iškovojo kelialapį į „Sport fėja“ A lygos pusfinalį, kuriame susitiks su „DNC Sports Fairy & United“ komanda.

Po rungtynių, „Baldų sandėlis.lt“ ekipos treneris Nedas Macevičius teigė, kad tai buvo tikriausiai prasčiausios ekipos rungtynės, kuriose jis vadovavo ekipai bei pabrėžė esminį rungtynių epizodą:

Sužaidėme labai prastas rungtynes, ko gero nuo mano buvimo komandoje, tai buvo pačios prasčiausios rungtynės. Trys kėlinius neatpažinau komandos, bet pakeitus tam tikrus dalykus, paprasčiausiai atradus tam tikrus žmones, kurie įnešė daugiau energijos, pavyko „užkabinti“ tą ketvirtą kėlinį. Jie aišku, Beliavičiaus, pagrindinio žmogaus neteko ketvirtam kėliny, ko pasekoje pavyko užsikabinti.

Tuo tarpu „Kauno autobusai“ ekipos treneris Audrius Juodelis ekipai neturėjo priekaištų tik dėl trisdešimt trijų sužaistų rungtynių minučių:

Ne nu, visas rungtynes matėt, jog viskas buvo neblogai, ir dengėm, o gale biški subyrėjom, vat mūsų vieną žaidėją išvarė, nu ir pabyro žaidimas... O taip tai sakau, išskyrus tas septynias minutes ketvirto kėlinio, taip tai viskas buvo gražu. Yra kaip yra žinot, sveikinam varžovus, jiems pasisekė.

„Baldų sandėlis.lt“ vos neiššvaistė turėtos 28 taškų persvaros rungtynėse prieš „Bangą & R2P Sport“ (2017 vasario 06 d., pirmadienis, 23:54 val.)“DNC Sports Fairy & United” trečiose pusfinalio rungtynėse užtikrintai žengė į „Sporto fėja“ A lygos finalą (2017 gegužės 23 d., antradienis, 22:36 val.)Baudos aikštelėje karaliavę „DNC Sports Fairy & United“ įveikė „Baldų sandėlis.lt“ komandą (2016 gruodžio 19 d., pirmadienis, 23:40 val.)Drausmingai sužaidę rungtynių pabaigą pergalę pasiekė „Kauno Autobusai“ (2017 sausio 16 d., pirmadienis, 22:58 val.)„Kauno autobusams“ dėl pergalės teko pavargti su „Baldų sandėlis.lt“ penketu (2016 gruodžio 12 d., pirmadienis, 23:41 val.)„Kauno autobusai“ po permainingos kovos įveikė „Banga & R2P Sport“ (2016 gruodžio 06 d., antradienis, 06:21 val.)20 tritaškių įsūdę „Kauno autobusai“ įveikė „Baldų sandėlis.lt“ ekipą (2017 sausio 09 d., pirmadienis, 23:21 val.)„Sporto manija“ antroje rungtynių dalyje pabėgo nuo savo varžovų. (2016 lapkričio 20 d., sekmadienis, 23:52 val.)„Baldų sandėlis.lt“ antroje rungtynių pusėje turėjo pripažinti „Sporto manijos“ pranašumą (2017 vasario 20 d., pirmadienis, 22:42 val.)„Kauno autobusai“ neprilygo J. Petkevičiaus vedamai „Banga & R2P Sport“ komandai (2017 vasario 27 d., pirmadienis, 23:57 val.)