DNC vs Šilainiai (85:80)30+ lyga, SC „Orionas“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2017 vasario 23 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„DNC“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė su „Šilainiai“ ekipa

2017 vasario 23 d., Ketvirtadienis, 22:22 val., peržiūros: 1582

Vasario 23 dieną, ketvirtadienį, įvyko SC „ORIONAS“ 30+ lygos rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „DNC“ bei svečių statusą turėjusių – „Šilainiai“ komandų. Praktiškai visas rungtynes užtikrintai laikę rungtynių kontrolę savo rankose, šeimininkų žaidėjai per anksti atsipalaidavo ketvirtajame kėlinyje ir vos išvengė didžiulės intrigos rungtynių pabaigoje laimėdami jas rezultatu 85:80 (22:18, 23:16, 21:10, 19:36).

Rungtynes komandos pradėjo lėtu, poziciniu žaidimu, kuriame kova vyko taškas į tašką. Sužaidus penkias minutes rungtynėse, svečiai pirmavo vos vienu tašku (8:9). Kėlinio antroje dalyje vieno metimo skirtumu beveik visą laiką pirmavo “Šilainiai”, tačiau “DNC” ekipa kėlinį užbaigė fantastiškai – I.Grigaravičius pelnė du dvitaškius iš eilės, o paskutinę kėlinio sekundę, beveik nuo vidurio aikštės S.Klimkevičius smeigė tolimą metimą – 22:18.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai pabandė pabėgti ir sužaidus beveik dvi minutes kėlinyje atitrūko septyniais taškais (27:20). Tvirtai priekyje jie buvo ir likusį kėlinio laiką, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes jų pranašumas pasiekė ir dviženklį (40:30). “Šilainiai” komandai nepadėjo ir jų paprašytos dvi minutės pertraukėlės, nes “DNC” persvara po dviejų kėlinių siekė vienuolika taškų – 43:32.

Trečiajame kėlinyje “Šilainiai” ekipai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (26 min. 48:44), tačiau tuomet, beveik penkių minučių atkarpą šeimininkai laimėjo net 18-0 bei taip pasiuntė svečius į lengvą nokdauną. Prieš lemiamą ketvirtį skaičiai švieslentėje rodė užtikrintą „DNC“ ekipos pranašumą – 66:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje visi ženklai rodė, jog intrigos šiose rungtynėse jau nebebus, nes „DNC“ ekipoje aikštelėje žaidė žaidėjai, kurie šiose rungtynėse žaidė tik epizodiškai, o šeimininkų žaidime jautėsi atsipalaidavimas, tačiau su pralaimėjimu „Šilainiai“ komanda nebuvo linkusi susitaikyti. „DNC“ ekipai pirmosios minutės pertraukėlės kėlinyje prašyti prireikė komandoms liekant žaisti septynias su puse minutės, o po jos šeimininkai ir vėl kiek trūktelėjo į priekį (skirtumas išaugo nuo 18 iki 25). Vis dėl to, „Šilainiai“ ekipa dar kartą pamėgino sugrįžti į rungtynes. Po dvylikos iš eilės A. Nausėdos taškų, šeimininkai ir vėl buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės (78:67). Po jos grįžę šeimininkai surengė kelias sėkmingas atakas, o tolimas D. Bakano metimas likus žaisti kiek daugiau nei minutę, atrodė, jog įtvirtino „DNC“ ekipos pergalę (83:72). N.Urbanavičius ir A.Nausėda dar priartino savo ekipą iki penkių taškų, tačiau laiko šiose rungtynėse jau buvo per mažai – „DNC“ ekipa šventė pergalę rezultatu 85:80.

Po pergalingų rungtynių „DNC“ ekipos žaidžiantysis treneris Donatas Budginas kalbėjo:

Nu ką, kaip nieko nelemiančios varžybos buvo visai įdomios, nepilnom sudėtim susirinkom, bet tikrai įdomiai pasižaidėm. Lygiavertės komandos manau, tai tikrai bus įdomu atkrintamosiose.

Tuo tarpu „Šilainiai“ ekipos treneris Vitoldas Kapočius suabejojo teisėjų sąžiningumu:

Nežinau, pradžioje atėjome atsipalaidavę, o gale komanda susikaupė, pradėjo žaisti, atmėtėm daug taškų, bet biški teisėjai, manau, nesąžiningai švilpė ant pačio galo.

„DNC“: Ignas Grigaravičius – 18 tšk., Liudas Čekavičius – 15 tšk., Paulius Valentukonis – 13 tšk. (10 atk. kam.), Saulius Klimkevičius – 13 tšk., Donatas Budginas – 11 tšk. (9 rezult. perd.), Dainius Bakanas – 10 tšk. (5 perimt. kam.)

„Šilainiai“: Artūras Nausėda – 20 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Nerijus Urbanavičius – 18 tšk. (7 rezult. perd.), Ričardas Stirbys – 12 tšk., Vytautas Bunikis – 11 tšk. (16 atk. kam.)

„DNC“ nesunkiai susitvarkė su „Agentus“ krepšininkais (2017 sausio 11 d., trečiadienis, 23:15 val.)„DNC“ po nervingos kovos šventė pergalę prieš Asociacija „Krepšinio pasaulis“ ekipą. (2016 spalio 31 d., pirmadienis, 23:20 val.)D. Bugdino tritaškis rungtynių pabaigoje atnešė pergalę „DNC“ komandai (2017 sausio 29 d., sekmadienis, 23:26 val.)Visas rungtynes priekyje žengę „Šilainiai“ įveikė „Agentus“ (2017 kovo 30 d., ketvirtadienis, 22:03 val.)SK „Vertigo“ tik antroje rungtynių dalyje pabėgo nuo „DNC“ ekipos. (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 19:59 val.)Įtemptose rungtynėse „Šilainiai“ tik rungtynių pabaigoje įveikė „Kauno savivaldybė & Policija“ komandą (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 18:11 val.)„DNC“ nesunkiai įveikė „ACME ‒ Jabra“ (2016 gruodžio 06 d., antradienis, 22:19 val.)Fantastiškai antrąjį kėlinį sužaidę „Šilainiai“ pasiekė lengvą pergalę (2016 lapkričio 02 d., trečiadienis, 22:47 val.)Po ilgosios pertraukos spurtavę „Šilainiai“ įveikė „DNC“ (2017 sausio 02 d., pirmadienis, 22:09 val.)Lyderių akistatoje ‒ „Šilainių“ triuškinanti pergalė (2017 sausio 22 d., sekmadienis, 15:13 val.)