Huawei vs Baubilas & Verslo pasaulis (62:51)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2017 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2017 gegužės 24 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Huawei“ palaužė „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandą ir prasibrovė į pusfinalį

2017 gegužės 24 d., Trečiadienis, 22:12 val., peržiūros: 1103

Gegužės 24 -ąją, trečiadienį, įvyko „Laikinosios sostinės“ mažosios taurės 2017 ketvirtfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų „Huawei“ bei svečių statusą turėjusių „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandų. Po itin permainingos ir kietos kovos, geriau rungtynių pabaigą sužaidę šeimininkai išplėšė pergalę rezultatu 62:51 (14:7, 11:11, 8:19, 29:14) bei iškopė į turnyro pusfinalį.

Rungtynės prasidėjo daugybe nerezultatyvių komandų išpuolių kas lėmė, jog puse pirmojo kėlinio svečiai pirmavo minimaliu skirtumu įmetę vos penkis taškus (4:5). „Baubilas & Verslo pasaulis“ komanda nuo kėlinio vidurio visiškai įstrigo „Huawei“ komandos gynybos gniaužtuose ir per likusį kėlinio laiką sukrapštė vos du taškus nuo baudų metimų linijos. Tuo tarpu šeimininkų ekipos žaidėjai puolime žaidė efektyviau ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo septyniais taškais – 14:7.

Antrojo kėlinio pradžioje vaizdas aikštelėje nesikeitė ir svečiai niekaip negalėjo pralaužti varžovų gynybos. „Huawei“ ekipa sėkmingai žaisdama gynyboje, tą patį darė ir puolime bei nuolatos didino savo pranašumą. Sužaidus vos puse antrojo ketvirčio, jų pranašumas pasiekė jau net keturiolika taškų (23:9). Po paprašytos minutės pertraukėles „Baubilas & Verslo pasaulis“ ėmė aktyviau žaisti tiek gynyboje, tiek puolime ir keli pataikyti metimai iš eilės galu gale „atrišo“ krepšį bei svečiai ėmė vytis varžovus. Iki antrojo kėlinio pabaigos „Baubilas & Verslo pasaulis“ komanda varžovų pranašumą apkarpė dvigubai – 25:18.

Trečiajį kėlinį „Huawei“ puolėjas P.Balčiūnas pradėjo penkiais taškais iš eilės ir tai vėl leido šeimininkams pirmauti dviženkliu pranašumu (30:20), tačiau rungtynėse galu gale prabilo ir vienas iš svečių lyderių R.Švagždys. Jis smeigė kelis tolimus metimus paeiliui bei taip „užvedė“ komandos puolimo varikliuką. „Baubilas & Verslo pasaulis“ komanda ne tik „sugrįžo“ į rungtynes, tačiau ir po T. Mušenkovo labai sudėtingo tolimo metimo įgijo minimalią persvarą (30:31). „Huawei“ ekipa atrodė visiškai pasimetusi ir puolime žaidė padriką žaidimą, kuris dažniausiai pasibaigdavo klaidomis. Tai leido „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandai prieš lemiamą ketvirtį įgyti keturių taškų pranašumą – 33:37.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo abiejų ekipų „apsišaudymu“. Tiek viena, tiek kita ekipa keitėsi taikliais metimais, tačiau tokioje kovoje kiek geriau sekėsi „Huawei“ komandai, kuri po truputį apsigynus išlygino rungtynių rezultatą (43:43) bei įpusėjus kėliniui sugebėjo jį ir perversti į savo pusę (48:47). Likus žaisti tris minutes iki rungtynių pabaigos, komandas skyrė vis dar tas pats vienas taškas, tačiu tuomet „Huawei“ ekipos lyderis P.Balčiūnas sėkmingai ėmėsi iniciatyvos ir surinko penkis taškus iš eilės (55:49). „Baubilas & Verslo pasaulis“ komanda net ir po minutės pertraukėlės nerado būdų kuo į tai atsakyti, o sėkmingai apsigynę šeimininkai iki rungtynių pabaigos sugebėjo susikrauti net ir dviženklį pranašumą. Rungtynių pabaigą vainikavo fantastiško grožio „Huawei“ tandemo D. Stankevičiaus bei P. Balčiūno greita ataka „žemė-oras“, kurios smaigalyje atsidūręs P.Balčiūnas, po D. Stankevičiaus perdavimo nuo lentos sugrūdo kamuolį į krepšį. Galutinis rungtynių rezultatas – 62:51.

Po rungtynių pakalbintas „Huawei“ komandos treneris Aurimas Dervinskas kalbėjo apie tai, jog ekipa žaidė labai banguotai kas ir sutrukdė iškovoti užtikrintesnę pergalę:

Banguota. Pradžioj sekėsi gerai žaisti, po to atsipalaidavom, prisileidom varžovus, po to teko vėl iš naujo susikaupti, vėl iš naujo susikaupėm, apsigynėm, tada lengviau ėjosi puolimas ir laimėjom.

Beveik visas rungtynes pirmavęs „Baubilas & Verslo pasaulis“ įveikė „VU KHF“ (2017 gegužės 17 d., trečiadienis, 22:28 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ lengvai įveikė „Kauno Rami“ (2017 gegužės 16 d., antradienis, 00:40 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ tik po atkaklios kovos įveikė „Ragų“ ekipą (2017 gegužės 22 d., pirmadienis, 23:07 val.)„Huawei“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Agentus“ pasipriešinimą (2017 gegužės 15 d., pirmadienis, 22:43 val.)„Huawei“ nesunkiai įveikė „SD Ranga“ ekipą (2017 gegužės 18 d., ketvirtadienis, 22:25 val.)„Huawei“ čiupo bronzos medalius (2017 gegužės 31 d., trečiadienis, 23:15 val.)Geriau sužaista antroji rungtynių pusė lėmė „Pelias“ pergalę (2017 gegužės 10 d., trečiadienis, 22:51 val.)„Old S/M“ nepaliko vilčių „Huawei“ krepšininkams ir finale kovos su „Akademija“ (2017 gegužės 30 d., antradienis, 23:39 val.)Tik po atkaklios kovos KM „Aisčiai“ įveikė „Huawei“ ekipą (2017 gegužės 10 d., trečiadienis, 03:23 val.)