Uno vs Šilainiai (85:102)30+ lyga, SC „Orionas“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 lapkričio 09 d., Trečiadienis, 20:25 val. @ J. Dobkevičiaus progimnazija, V. Čepinskio g. 7, Kaunas, LT-46257

Arti keturgubo dublio buvęs R. Trepočka bei trisdešimt septynis taškus pelnęs T. Vasiliauskas atvedė „Šilainiai“ komandą į penktąją pergalę iš eilės

2016 lapkričio 09 d., Trečiadienis, 22:23 val., peržiūros: 1012

Lapkričio 9 -ąją, trečiadienio vakarą įvyko SC „Orionas“ 30+ lygos rungtynės tarp aikštės šeimininkų „UNO“ bei svečių statusą turėjusių „Šilainiai“ komandų. Vos penkiese susirinkę svečių ekipos žaidėjai surengė tikrą invidualių pasirodymų šou, o tai lėmė užtikrintą, penktąją pergalę iš eilės SC „Oriono“ lygos starte rezultatu 102:85 (19:30; 13:15; 15:28; 38:29).

Rungtynės prasidėjo lygia kova, kurioje kiek sėkmingiau sekėsi aikštės šeimininkams. Sužaidus trys minutes, po ketvirtojo M. Gailiūno taško „UNO“ ekipa pirmavo trimis taškais (9:6). Kova taškas į tašką tęsėsi iki aštuntosios rungtynių minutės kuomet šeimininkai dar pirmavo minimaliu skirtumu (19:18), tačiau galingas „Šilainiai“ komandos spurtas kėlinio pabaigoje lėmė, jog po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo net dviženkliu tašku skirtumu – 19:30.

Dvi pirmąsias antrojo kėlinio minutes abiems ekipoms nesisekė sėkmingai užpulti varžovų krepšio. „Ledus pralaužė“ M.Gailiūnas pelnęs šešis taškus iš eilės bei priartinęs savo ekipą iki penkių taškų (25:30). Sėkminga „UNO“ ekipos atkarpa tuo nesibaigė – D. Maciulevičiaus pelnytas dvitaškis metimas skirtumą tarp komandų sumažino iki keturių taškų (28:32). Vis dėl to, neilgai trukus „Šilainiai“ ekipa sugebėjo susigražinti iniciatyvą į savo rankas, o kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei pora minučių jų pranašumas vėl išaugo iki dviženklio (30:40). Per likusį kėlinio laiką „UNO“ ekipai nepavyko sumažinti varžovų pranašumo, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė trylika taškų – 32:45.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečių ekipa labai greitai ėmė didinti savo pranašumą, o dvidešimt trečiąją rungtynių minutę skirtumas tarp komandų išaugo jau iki dvidešimties taškų (32:52). „UNO“ komanda trečiajame kėlinyje strigo puolime, o tuo pasinaudoję šeimininkai ir toliau užtikrintai kontroliavo rungtynes. Kėlinyje likus žaisti keturias minutes, komandas skyrė devyniolika taškų (41:60). Per dar keturias sužaistas kėlinio minutes, „UNO“ komandos situacija tik dar labiau pablogėjo – prieš lemiamą ketvirtį rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė – 47:73.

Nors paskutiniame rungtynių ketvirtyje „UNO“ ekipai pavyko į varžovų krepšį įmesti net trisdešimt aštuonis taškus, tačiau „Šilainiai“ visą ketvirtį sėkmingai kontroliavo rungtynių tempą, tad rungtynėse buvo likusios vos kelios intrigos – ar pavyks „Šilainių“ ekipai įmesti triženklį taškų skaičių ir kaip pasibaigs fantastiškas R. Trepočkos pasirodymas. Šimtąjį tašką svečių ekipai nuo baudų metimo linijos įmetė V.Kapočius, o R. Trepočkos trigubio dublio reikėjo laukti iki pat paskutinės rungtynių sekundės. Po prarasto A. Olberkio kamuolio, paskutinę rungtynių sekundę R. Trepočką pelnė dešimtąjį savo tašką ir taip savo pasirodymą rungtynėse baigė trigubu dubliu, kuris paženklino užtikrintą „Šilainiai“ komandos pergalę – 85:102.

Po laimėtų rungtynių „Šilainiai“ ekipos treneris Vitoldas Kapočius teigė, kad prie pergalės labiausiai prisidėjo jo ekipos nusiteikimas:

Nu šiandien sunkiai susirinkom, kaip visada, tai buvome labai susikoncentravę ir stengėmės nuo pat pirmos akimirkos išnaudoti tiek puolime, tiek gynyboje visas galimybes.

Tuo tarpu „UNO“ ekipos vyr. treneris Gediminas Šuklevičius kalbėjo apie tą patį komandos nusiteikimą:

Prastos rungtynės, neapsigynėm, leidom daug greitų, nebuvo nusiteikimo žaisti, nebuvo energijos pas žaidėjus, todėl ir pralošėm. Nieko, atsilošim kitame etape.

O rungtynių herojus Robertas Trepočka su humoro gaidele įvardino kas lėmė tokį įspūdingą jo pasirodymą:

Espresso kava ir antra jaunystė. :))

„Uno“: Rimvydas Miliauskas – 28 tšk., Modestas Gailiūnas – 20 tšk. (12 atk. kam.), Andrius Olberkis – 18 tšk. (9 rezult. perd.), Donatas Maciulevičius – 16 tšk. (9 rezult. perd.)

„Šilainiai“: Tadas Vasiliauskas – 37 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Nerijus Urbanavičius – 26 tšk. (7 rezult. perd.), Vitoldas Kapočius – 22 tšk., Robertas Trepočka – 10 tšk. (22 atk. kam., 10 rezult. perd., 7 perimt. kam.)

Fantastiškai antrąjį kėlinį sužaidę „Šilainiai“ pasiekė lengvą pergalę (2016 lapkričio 02 d., trečiadienis, 22:47 val.)Lyderių akistatoje ‒ „Šilainių“ triuškinanti pergalė (2017 sausio 22 d., sekmadienis, 15:13 val.)Atkakliai besipriešinusi „Acme ‒ Jabra“ turėjo pripažinti „Šilainių“ pranašumą (2016 lapkričio 15 d., antradienis, 21:54 val.)Visas rungtynes priekyje žengę „Šilainiai“ įveikė „Agentus“ (2017 kovo 30 d., ketvirtadienis, 22:03 val.)Aukštą žaidimo spartą palaikiusi „Šilainių“ ekipa iškovojo lengvą pergalę (2017 sausio 29 d., sekmadienis, 23:16 val.)Po tragiško starto atsitiesę „DNC“ pusfinalį pradėjo pergale (2017 balandžio 17 d., pirmadienis, 22:54 val.)„Šilainiai“ pasiekė nesunkią pergalę (2016 gruodžio 04 d., sekmadienis, 16:50 val.)„Uno“ po atkaklios kovos paliko „Acme ‒ Jabra“ be pergalių (2017 vasario 05 d., sekmadienis, 20:47 val.)„Baltic Transline“ tik rungtynių pabaigoje įtvirtino pergalę prieš „UNO“ (2017 vasario 22 d., trečiadienis, 23:33 val.)„Baltic Transline“ dviejų rungtynių per pastarąsias dvi dienas neatlaikė ‒ SC „Oriono“ 30+ lygos starte triuškinamu rezultatu nusileido „Uno“ ekipai (2016 spalio 19 d., trečiadienis, 22:56 val.)