Birštono SC ‒ „Olimpas“ vs SK „Neveronys“ (79:89)B lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2017 vasario 01 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

SK „Neveronys“ ketvirtajame kėlinyje palaužė Birštono SC ‒ „Olimpas“ klubą

2017 vasario 01 d., Trečiadienis, 23:17 val., peržiūros: 1601

Vasario 1 –ąją, trečiadienį, įvyko „ALTreklama“ B lygos rungtynės tarp aikštės šeimininkų Birštono SC – „Olimpas“ bei svečių statusių turėjusių SK „Neveronys“ komandų. Po itin atkaklių ir permainingų trisdešimties rungtynių minučių, SK „Neveronys“ lemiamame ketvirtyje sugebėjo perimti iniciatyvą ir laimėjo rungtynes rezultatu 79:89 (22:25, 25:21, 16:18, 16:25).

Svečiai rungtynes pradėjo dvejomis rezultatyviomis atakomis iš eilės, tačiau šeimininkai labai greitai rado atsakymą – tikslą pasiekė trys tolimi metimai iš eilės ir jau Birštono miesto komanda buvo priekyje (9:7). Komandos ir toliau puolime nemažino „apsukų“, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui, šeimininkai išlaikė minimalią persvarą (15:14). Vis dėl to, antrąją kėlinio dalį sėkmingiau sužaidė svečiai ir būtent jie, po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 22:25.

Antrajame kėlinyje Birštono komanda ir toliau svaidė taiklius tolimus metimus, tačiau SK „Neveronys“ komanda nelikdavo skolinga ir atsakydavo tuo pačiu (13 min. 30:30). A. Švelnio vedini svečiai, po keturiolikto jo taško, įsiveržė į priekį šešiais taškais (37:43), tačiau neabejotiną lyderį aikštelėje turėjo ir Birštono SC – „Olimpas“ komanda. Net šešiais tritaškiais metimais per pirmąją rungtynių dalį pasižymėjęs O.Brazdžionis leido savo ekipai po dviejų kėlinių pirmauti minimalia persvara – 47:46.

Kova taškas į tašką vyko ir trečiajame kėlinyje, tačiau bent jau kėlinio pradžioje aikštelėje vyravo daugiau gynybinio pobūdžio krepšinis. Abiejoms ekipoms keičiantis netaikliais metimais, dvidešimt šeštąją rungtynių minutę rezultatas tarp komandų rodė visišką lygybę (51:51). Antroje kėlinio pusėje abi ekipos galu gale pradėjo pataikyti, o keliais metimais „pabėgę“ šeimininkai nesugebėjo išlaikyti trapios persvaros iki kėlinio pabaigos ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo vieno taško atsilikimą – 63:64.

Ketvirtasis ketvirtis ir vėl prasidėjo nerezultatyviai, o pirmieji pralaužti varžovų gynybą sugebėjo svečiai. Trisdešimt trečiąją rungtynių minutę skirtumas tarp komandų buvo vos vienas metimas (64:66), tačiau puolime įstrigę šeimininkai nesugebėjo sėkmingai žaisti ir gynyboje. SK „Neveronys“ kiekvieną minutę po truputį vis labiau tolo nuo varžovų, o trisdešimt šeštąją rungtynių minutę skirtumas tarp komandų pasiekė jau net trylika taškų (68:81). Likus žaisti trys minutes iki rungtynių pabaigos, rungtynėse kilo aistros. T.Miliūnas pastatydamas netaisyklinga užtvarą užsidirbo pražangą puolime, o aidint teisėjo švilpukui O.Brazdžionis dar smeigė tolimą metimą, kurį teisėjai užskaitė. Tuo itin nepatenkintas buvo J.Virbickas, kuris ėmė ginčytis su Birštono SC – „Olimpas“ atsarginių žaidėjų suoleliu bei teisėjais. Aistros taip įsismarkavo, jog J.Virbickas ir Birštono komandos atsarginiai žaidėjai apsikeitė keiksmažodžiais, o tai tiek SK „Neveroniui“ žaidėjui, tiek Birštono komandos atsarginių žaidėjų suoliukui uždirbo po techninę pražangą. Vis dėl to, šis epizodas neturėjo didesnės reikšmės rungtynėse, nes drausmingai rungtynių pabaigą sužaidę svečiai išsaugojo savo pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 79:89.

SK „Neveronys“ komandos treneris Justinas Virbickas teigė, kad agresyvus jo komandos žaidimas antroje rungtynių dalyje labiausiai prisidėjo prie iškovotos pergalės:

Sunkiai kovojom su jų fantastiniu pataikymu iš trijų taškų zonos. Nežinau, galbūt varžovai šiek tiek pavargo, lyderiai kažkiek antroje dalyje neįmetė tiek kiek pirmoje, ko pasekoje mes aktyviai ir agresyviai žaisdami laimėjome rungtynes.

Tuo tarpu Birštono SC – „Olimpas“ vyr. treneris Vidas Kapačinskas nebuvo patenkintas savo auklėtinių gynyba:

Prastai gynėmės labai, daug lengvų taškų praleidom.

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Osvaldas Brazdžionis – 27 tšk. (12 atk. kam., 5 išpr. praž.), Mindaugas Knyšius – 18 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Tadas Miliūnas – 12 tšk.

SK „Neveronys“: Aurimas Švelnys – 26 tšk. (5 rezult. perd., 12 išpr. praž.), Justas Draudvila – 15 tšk. (10 atk. kam.), Gintaras Dirkstys – 12 tšk., Evaldas Jurgaitis – 12 tšk. (6 rezult. perd.), Erikas Rakickas – 10 tšk.

„Grande“ ekipa Birštono SC ‒ „Olimpas“ komandai priešinosi tik kėlinį (2017 balandžio 06 d., ketvirtadienis, 22:13 val.)Penkiese susirinkę „Grande“ neatsilaikė prieš Birštono SC „Olimpą“ (2016 spalio 27 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)Po tikros krepšinio dramos pergalę pasiekė ir į finalą žengė Birštono SC ‒ „Olimpas“ (2017 gegužės 10 d., trečiadienis, 23:14 val.)Visas rungtynes pirmavę BC „Straight“ krepšininkai susitvarkė su Birštono SC ‒ „Olimpu“ (2016 spalio 18 d., antradienis, 21:50 val.)Rungtynių pabaigoje Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė „Akademiją“ (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:48 val.)SK „Neveronys“ nušlavė „ICE“ ekipą (2017 vasario 22 d., trečiadienis, 22:21 val.)Rungtynių pabaigą geriau sužaidęs Birštono SC ‒ „Olimpas“ apgynė savo tvirtovę (2017 kovo 24 d., penktadienis, 22:39 val.)„Neveronys“ lengvai įveikė „Garliavą“ (2016 lapkričio 14 d., pirmadienis, 22:03 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ įveikė „Elektromontuotoją“ (2016 gruodžio 21 d., trečiadienis, 23:07 val.)SK „Neveronys“ lengvai įveikė „Elektromontuotoją“ (2017 sausio 04 d., trečiadienis, 20:30 val.)