Grande vs Birštono SC ‒ „Olimpas“ (49:84)C lyga, „TOPsport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2017 balandžio 06 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ V. Kuprevičiaus pagrindinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

„Grande“ ekipa Birštono SC ‒ „Olimpas“ komandai priešinosi tik kėlinį

2017 balandžio 06 d., Ketvirtadienis, 22:13 val., peržiūros: 1476

Balandžio 6 – ąją, ketvirtadienį, įvyko pirmosios „Top Sport“ C lygos ketvirtfinalio rungtynės tarp aikštelės šeimininkų „Grande“ bei svečių statusą turėjusių Birštonas SC – “Olimpas“ komandų.Į ketvirtfinalį komandos pateko kiek skirtingu keliu – “Grande” ekipos kelias buvo kur kas sunkesnis. Jie seriją prieš Elektrėnų “Pastolinį” laimėjo tik po labai atkaklios kovos, o tuo tarpu birštoniečiai be didesnio pasipriešinimo susidorojo su “Resmila.lt” pasipriešinimu. Šiose rungtynėse Birštono SC – “Olimpo” žaidėjai taip pat nesulaukė didesnio pasipriešinimo – jie daugiau nei užtikrintai laimėjo rungtynes rezultatu 49:84 (16:17, 10:23, 15:25, 8:19) bei įsirašė pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje.

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei tris minutes buvo priekyje šešiais taškais (10:6). Sėkmingai išnaudoję savo fizinį pranašumą, “Grande” ekipos žaidėjai priekyje buvo beveik visą pirmąjį kėlinį, tačiau Birštono ekipai apsipratus prie aikštelės ir pradėjus žaisti greitą žaidimą, jie perėmė žaidimo iniciatyvą į savo rankas. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo vienu tašku – 16:17.

Antrajame ketvirtyje vis labiau ėmė ryškėti svečių pranašumas ir nors šeimininkai iš paskutiniųjų stengėsi laikytis, tačiau Birštono ekipa nuolat tolo (15 min. 22:30). Rungtynių lūžis įvyko iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes kuomet prieš tolimą metimą metusi M. Seiliu prasižengė V.Jacikas. Čia pat, tas pats V.Jacikas dar buvo nubaustas ir technine pražanga. Tai leido svečiams po pirmųjų dvidešimties minučių įgyti dviženklį pranašumą – 26:40.

Po ilgosios pertraukos su kiekviena rungtynių minute intriga rungtynėse tik blėso. Prabilus toliašaudei Birštono SC – „Olimpas“ komandos artilerijai, „Grande“ ekipa tiesiog nebeturėjo kuo atsakyti, nes visi mėginimai „laužti“ varžovus per jėgą baigdavosi nesėkmingai. Prieš paskutines dešimt rungtynių minučių įtikinimą svečių persvara – 41:65.

Ketvirtasis kėlinys svečiams tapo tiesiog pasižaidimu – jie mėgaudamasi žaidimu tiesiog daužė bet kokias varžovų pastangas bei viltis dar pakovoti šiose rungtynėse, jeigu ne dėl pergalės, tai dėl padoresnio skirtumo. Tolimi metimai ir žaibiškos kontraatakos sukrovė Birštono ekipai tokiame lygos etape daugiau nei solidų pranašumą. Jie rungtynes laimėjo net trisdešimt penkių taškų skirtumu ir sudavė varžovams signalą, jog apie pusfinalį jie gali nė negalvoti. Galutinis rungtynių rezultatas – 49:84.

Po rungtynių kalbintas Birštono SC – „Olimpas“ vyr. treneris Vidas Kapačinskas pripažino, jog tokių lengvų rungtynių jo ekipa nesitikėjo:

Nu netikėjom, kad tiek daug išlošim, tikėjomes tokio žymiai didesnio pasipriešinimo.

Tuo tarpu „Grande“ ekipos treneris Tadas Vaitkunas tokio didelio skirtumo priežastimi įvardijo komandos nuovargį:

Na varžovai gerai žaidė, stipriai žaidė. Vakar varžybas žaidė, galbūt biški pritrūko jėgų, pirmoj pusėj dar kažkaip priešinomės, antroje pusėje pataikė varžovai savo metimus, mums nekrito, pritrūko jėgų, tai todėl ir laimėjo varžovai.

„Grande“: Tadas Vaitkunas – 11 tšk., Vilius Jacikas – 10 tšk. (12 atk. kam.), Mantas Karauskas – 10 tšk. (14 atk. kam.)

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Mangirdas Knyšius – 13 tšk., Evaldas Šerpenskas – 12 tšk., Eigirdas Keblikas – 10 tšk. (7 rezult. perd.), Dovydas Peldžius – 10 tšk., Tadas Miliūnas – 10 tšk.

Taškų lenktynese Birštono SC ‒ „Olimpas“ išvargo pergalę prieš „Spartą“ (2016 lapkričio 12 d., šeštadienis, 00:01 val.)SK „Neveronys“ ketvirtajame kėlinyje palaužė Birštono SC ‒ „Olimpas“ klubą (2017 vasario 01 d., trečiadienis, 23:17 val.)Rungtynių pabaigoje Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė „Akademiją“ (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:48 val.) Birštono SC ‒ „Olimpas“ be jokių problemų sutriuškino „Brentex Trailer“ ekip (2016 lapkričio 07 d., pirmadienis, 22:31 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ naujieji C lygos čempionai ! (2017 gegužės 21 d., sekmadienis, 01:03 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ įveikė „Elektromontuotoją“ (2016 gruodžio 21 d., trečiadienis, 23:07 val.)Birštono SC – „Olimpas“ turėjo pavargti dėl pergalės prieš BC „Boom“ šešetuką (2016 gruodžio 04 d., sekmadienis, 21:44 val.)Penkiese susirinkę „Grande“ neatsilaikė prieš Birštono SC „Olimpą“ (2016 spalio 27 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)Po Birštonas SC ‒ „Olimpas“ kojomis krito ir dar vienas B lygos favoritų (2017 vasario 17 d., penktadienis, 22:06 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ po atkaklios kovos parklupdė „Ragus“ (2016 lapkričio 20 d., sekmadienis, 22:30 val.)