Dust2 vs Valpainiai (86:73)„Sportturas“ Didžioji ir Mažoji taurė 2023 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2023 gegužės 31 d., Trečiadienis, 20:15 val. @ Krepšinio mokykla „Žalgiris“ (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sportturas“„Didžioji“ taurė atiteko „Dust2“ ekipai

2023 gegužės 31 d., Trečiadienis, 23:27 val., peržiūros: 396

Gegužės 31 dieną, 20:10 val., Žalgirio krepšinio mokyklos sporto salėje, susitiko "Sportturo" "Didžiosios" taurės komandos „Dust2“ (šeimininkai) ir "Valpainiai" (svečiai). Komandos stojo žaisti didžiojo finalo rungtynių. Beveik viso susitikimo metu priekyje išliko „Dust2“ krepšininkai, kurie rungtynių pabaigoje nutolo ir taip pasiekė pergalę vertą aukso medalių. Susitikimas baigėsi rezultatu 86:73 (24:26, 23:18, 18:17, 21:12).

Rungtynių pradžia buvo labai rezultatyvi, abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o po pirmojo ketvirčio nežymiai pirmavo "Valpainiai". Antrojo kėlinuko metu tikrą taškų rinkimo šou surengė „Dust2“ ekipos lyderis M. Špokas ir tai leido komandai susikurti nedidelį pranašumą. Ilgoji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 47:44.

Antroje rungtynių dalyje „Dust2“ visą laiką išlaikė persvarą savo pusėje, demonstruojama kibi gynyba labai apsunkino "Valpainiams" gyvenimą, bet jie vis dar laikėsi. Lemiamos atkarpos metu "Valpainiai" neatleistinai klydo, paleido varžovus per dviženklį atstumą ir galiausiai buvo priversti pripažinti „Dust2“ ekipos pergalę. Susitikimas baigėsi rezultatu 86:73.

Finalo MVP tapo M. Špokas ir pasidalino mintimis apie finalinę kovą:

Finalas nebuvo lengvas, pergalė 13-kos taškų skirtumu neatspindi rungtynių. Varžovai, kurie nebuvo mums žinomi tikrai pareikalavo iš mūsų maksimalaus susikaupimo ir pastangų. Negaliu kalbėti už visus, tačiau varžovų gerbėjų sukurta išskirtinai priešiška atmosfera mane papildomai motyvavo. Rūbinėje vyrukams pasakiau, kad tikiu, jog esame geresni, tačiau to nepakanka, finalai laimimi ir talentu, ir besąlyginiu noru. Kaip ir viso turnyro metu, mūsų žaidimas progresyviai gerėjo, pirmame kėlinyje atrodėme pasimetę, šiek tiek susikaustę, ko pasekoje darėme daug kvailų klaidų, tačiau keliniams bėgant atradome savo žaidimą ir įjungėme aukštesnę pavarą, ypatingai gynyboje. Ketvirtame kėlinyje paprastus dalykus atlikome gerai – laimėjome lentą, sumažinome klaidų skaičių, tai leido mums iškovoti pirmąją vietą. Džiaugiuosi, kad šiandien visi sužaidė puikiai, kiekvienas kažką pridėjo nuo savęs. Visą turnyrą pražygiavome be pralaimėjimų, todėl manau, kad esame tikri čempionai. Ačiū žaidėjams už nuostabias emocijas, kovą, dėkoju ir mus palaikyti atėjusiems.

Arvydas Botyrius

„Valpainiai“ pasiekė triuškinamą pergalę (2023 balandžio 13 d., ketvirtadienis, 22:01 val.)„Valpainiai“ įtikinamai įveikė „Krepsiniofanai.lt 2“. (2023 balandžio 19 d., trečiadienis, 22:44 val.)„Valpainiai“ triuškinamu skirtumu įveikė „Mokomąjį pulką“ (2023 balandžio 23 d., sekmadienis, 18:43 val.)M. Dirmauskio metimas išplėšė pergalę „Dust2“ (2023 balandžio 19 d., trečiadienis, 22:29 val.)„Valpainiai“ užtikrintai susitvarkė su „Jaučakiais“ ir žengė į „Sportturas“ Didžiosios taurės finalą (2023 gegužės 16 d., antradienis, 20:44 val.)„Dust2“ pasiekė užtikrintą pergalę (2023 gegužės 09 d., antradienis, 20:11 val.)Visas rungtynes pirmavę „Dust2“ nugalėjo „Alligator“ (2023 balandžio 28 d., penktadienis, 21:04 val.)„Dust2“ po atkaklios kovos įsirašė pergalę (2023 balandžio 24 d., pirmadienis, 20:17 val.)„Dust2“ nugalėjo „ICE“ ir išliko nepralaimėję grupės varžybose (2023 gegužės 02 d., antradienis, 20:37 val.)„Dust2“ palaužė VšĮ „Gatvės vaikai“ ekipą ir žengė į „Sportturo“ Didžiosios taurės finalą (2023 gegužės 21 d., sekmadienis, 17:19 val.)