Advokatų kontora „Konsus“ vs Bartukai (80:67)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 gegužės 24 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Karštas kraujas: „Bartukai“ ketvirtojo kėlinio viduryje paliko aikštę ir anksčiau laiko atvėrė „Advokatų Kontorai Konsus“ duris į pusfinalį

2016 gegužės 24 d., Antradienis, 22:19 val., peržiūros: 1285

Gegužės 24-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės ketvirtfinalio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Advokatų Kontoros Konsus“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Bartukų“ ekipos.

Rungtynių pradžia šiek tiek geriau klostėsi „Bartukams“. Po apsikeitimo dvitaškiais (2:2) svečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir tokiu būdu atitrūko rezultatu 2:6. Vis dėlto vėliau „Bartukai“ nutilo ir kelias minutes niekaip nepralaužė varžovų gynybos. Tuo tarpu „Advokatų Kontoros Konsus“ gretose sužibo R.Imbraso žvaigždė ir šis krepšininkas 7 taškais pradėjo savo ekipos spurtą 11:0, o po kurio 7 taškų pranašumas atsidūrė A.Šiaulio kariaunos pusėje (13:6). Antroje kėlinio pusėje „Bartukai“ atrado žaidėją, kuris truktelėjo komandą į priekį. Juo tapo A.Kuzminskas, kuris surinko 10 taškų ir aptirpdė deficitą. Nors pirmaujančiųjų estafetės „Advokatų Kontora Konsus“ neatidavė iki pat ketvirčio pabaigos, tačiau paskutinėmis akimirkomis „Bartukai“ surinko 4 taškus be atsako ir po 10 minučių kovos ekipas skyrė minimumas – 21:20.

Antrojo kėlinio starte „Bartukai“ toliau alsavo priešininkams į nugarą, tačiau pakreipti įvykius sau naudinga linkme svečiams kurį laiką nesisekė. Dukart iš toli driokstelėjęs M.Lukminas sugrąžino savo komandai apčiuopiamesnį pranašumą, o netrukus „Bartukų“ atsarginių žaidėjų suolelis užsidirbo techninę pražangą ir tuo pasinaudojusi „Advokatų Kontora Konsus“ sutvirtino savo pozicijas iki 8 taškų (32:24). Vis dėlto po šio epizodo E.Staugaičio armija kilo į šturmą ir į darbą paleido savo toliašaudę artileriją. Du tritaškius įsūdė I.Urbonas, po vieną pridėjo A.Kuzminskas bei E.Staugaitis ir po šio tolimų metimų lietaus, kuris baigėsi spurtu 0:12, „Bartukai“ perėmė šturvalą (32:36). A.Janonio ir M.Lukmino tandemo atsakas persvėrė rezultatą „Advokatų Kontoros Konsus“ naudai (37:36), bet priešingoje barikadų pusėje dar vieną tolimą bombą švystelėjo E.Staugaitis ir rungtynių svarstyklės vėl nusviro „Bartukų“ pusėn (37:39). Visgi, ilgai išlaikyti persvaros svečiams nesisekė ir antroje kėlinio pusėje iniciatyvą vėl perėmė P.Mickūno bei M.Sadausko vedama „Advokatų Kontora Konsus“. Daugiausiai šių krepšininkų pastangomis puolime A.Šiaulio vadovaujama komanda nutolo 9 taškų skirtumu ir įpusėjus mačui pirmavo rezultatu 50:41.

Po didžiosios pertraukos savo žodį vėl tarė „Bartukai“ ir čiupo iniciatyvą į savas rankas. Kelias minutes „Advokatų Kontora Konsus“ šaudė pro šalį, o tuo pasinaudoję jaunieji oponentai šovė į priekį laimėta atkarpa 0:10 ir ne tik panaikino ką tik turėtą 9 taškų deficitą, bet ir įsiveržė į priekį (50:51). Po šio epizodo „Advokatų Kontora Konsus“ pralaužė ledus ir reikalai pasistūmėjo į priekį. Visgi pirmaujanti komanda keitėsi kiekvienoje sėkmingoje atakoje ir apčiuopiamesnio pranašumo nepavyko įgyti nė vienai ekipai. Tiesa antroje kėlinio pusėje lygi kova baigėsi ir po truputį į savas vėžias stojantys aikštės šeimininkai šovė į priekį. A.Šiaulio kariauna iniciavo spurtą 12:0 ir po dar vienos priešininkų techninės pražangos ir tikslaus M.Lukmino metimo, atstumas tarp komandų tapo dviženklis (69:59). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis šis skaičius nepakito ir po trijų kėlinių „Advokatų Kontora Konsus“ pirmavo rezultatu 71:61.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Bartukai“ atrodė užsivedę ir mėgino šturmuoti varžovų krepšį. Vis dėlto priešingoje barikadų pusėje taikliais metimais atsakęs R.Imbrasas neleido skirtumui sumažėti, o netrukus minėto aukštaūgio ir M.Lukmino tandemas pelnė 5 taškus be atsako ir išvedė „Advokatų Kontorą Konsus“ į priekį 15 taškų skirtumu (80:65). Dvitaškį pataikęs T.Kuzminskas sušvelnino savo ekipos padėtį iki 13 taškų (80:67), tačiau netrukus įvyko paskutinis šių rungtynių akcentas. Bandant blokuoti varžovo metimą, svečiai užsidirbo pražangą ir šis epizodas išprovokavo tikrą emocijų audrą. Jos metu „Bartukai“ gavo dar dvi technines pražangas, susirinko daiktus ir paliko aikštę, taip leisdami „Advokatų Kontorai Konsus“ iškovoti kelialapį į pusfinalį anksčiau laiko. Galutinis rungtynių rezultatas – 80:67.

Andrius Šiaulys („Advokatų Kontora Konsus“):

„Mums gėda už varžovus...“

„Advokatų Kontoros Konsus“ gretose pasižymėjo M.Lukminas (23 tšk.), R.Imbrasas (16 tšk., 5 išpr. pr.), L.Jasevičius (12 tšk., 12 atk. k.), P.Mickūnas (10 tšk.), M.Sadauskas (9 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p.), A.Janonis (6 tšk., 10 atk. k., 4 bl.) ir A.Gendvilas (4 tšk.).

„Bartukų“ komandoje išsiskyrė I.Urbonas (20 tšk.), E.Staugaitis (20 tšk., 9 atk. k.), A.Kuzminskas (18 tšk., 5 išpr. pr.), E.Rinkevičius (4 tšk.), G.Asačiovas (2 tšk.) ir T.Kuzminskas (2 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės pusfinalyje „Advokatų Kontora Konsus“ susigrums su „Akademijos“ ir „DNC“ poros nugalėtoju.

„Bartukai“ buvo bejėgiai prieš „Sporto manijos“ puolimą (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:33 val.)Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį (2016 gegužės 28 d., šeštadienis, 00:08 val.)Jaunieji „Bartukai“ pamokė „Agentus“ (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:52 val.)Antroje rungtynių pusėje „Bartukai“ įrodė pranašumą prieš „Omegą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 20:21 val.)„Bartukai“ „Laikinosios sostinės“ taurę pradėjo pergale prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:48 val.)Nukraujavusi Advokatų kontora „Konsus“ patiesė „Sporto spalvas“ ir iškovojo bronzos medalius (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:08 val.)Advokatų kontora „Konsus“ lengvai įveikė LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 19:05 val.)Advokatų kontora „Konsus“ grupių etapą baigė nepralaimėję (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:20 val.)Advokatų kontora „Konsus“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Sporto spalvas“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:13 val.)„Bartukai“ aštunfinalyje nesunkiai įveikė Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:21 val.)