Bartukai vs Sporto manija (76:106)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 18:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Bartukai“ buvo bejėgiai prieš „Sporto manijos“ puolimą

2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 20:33 val., peržiūros: 1032

Gegužės 15-ąją dieną, sekmadienį, A. Sabonio sporto centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės A pogrupio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Bartukų“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Sporto Manijos“.

Po eilės abiejų ekipų netaiklių metimų kėlinuko pradžioje, pirmieji rezultatą rungtynėse atidarė „Bartukai“, kai dvitaškį pataikė A.Kuzminskas. Toliau ekipos žaidė taškas į tašką. „Bartukams“ palaikyti apylygų žaidimą leido taiklūs tolimi metimai ir įpsuėjus kėlinukui rezultatas buvo 13:13. Kėlinuko pabaigoje taiklūs J. Pociaus ir E. Kalugino baudų metimai leido „Sporto manijai“ šiek tiek atitrūkti 20:25.

Antrajame kėlinyje svečiai dar labiau padidino savo turimą persvarą. Daugiausiai bėdų šiame ketvirtyje „Bartukams“ pridarė puikiai po krepšiu kovojęs E.Kaluginas, po kurio metimų, „Sporto manijos“ persvara tapo dviženkle 26:36. Kėlinuko pabaigoje D.Gudeliauskas įmetė aštuonis taškus ir tris iš jų paskutinę kėlinuko sekundę pataikęs tolimą metimą, po kurio „Sporto manija“ jau pirmavo 39:53.

Trečiojo kėlinuko pradžioje po krepšiais dominavo „Sporto manijos“ aukštaūgių tandemas K.Vaičekauskas ir L.Ivanovas, po kurių metimų rezultatas tapo 43:61. Ir toliau „Bartukams“ nieko nepavyko priešpastatyti prieš puikiai šiose rungtynėse veikusį „Sporto manijos“ puolimą. Po taiklaus V. Stankevičiaus tolimo metimo svečiai jau buvo nutolę 52:80. Tačiau kėlinuko pabaigoje penkis iš eilės taškus įmetė šeimininkų krepšininkas I.Urbonas, sumažinęs skirtumą iki 57:80.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Bartukai“ stengėsi nepaleisti toliau „Sporto manijos“ krepšininkų ir įpusėjus ketvirčiui pralaiminėjo 69:89. Tačiau kėlinuko pabaiga visiškai priklausė svečių ekipos žaidėjams ir taiklus R. Adžgausko tolimas metimas likus žaisti dvidešimčiai sekundžių padidino „Sporto manijos“ pranašumą iki 76:106. Tai buvo trečioji iš eilės „Sporto manijos“ pergalė (3-0), tuo tarpu „Bartukai“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą taurėje (1-1).

„Atrodė, jog šiose rungtynėse daugiau dėmesio norėjote skirti gynybai“?

„Sporto manijos“ treneris M. Vaškūnas: „Turbūt ne taip. Tiesiog norėjosi, kad visi žaistų, nes labai vangiai pradėjome rungtynes. Jautėsi, kad jie jaunesni, galbūt mes stipresni ir tas toks vangus žaidimas priveda prie visokių traumų, kaip jau vienam ir įvyko. Tai norėjosi, kad visąlaik būtų ta įtampa, kad žaistų žmonės, neatsipalaiduotų, kiek žinau, visą laiką man būna mažiau traumų. Tik dėl to“.

Naudingiausi rungtynių žaidėjai:

Bartukai: Ervinas Staugaitis – 19 tšk. (14 atk. kam.), Aidas Kuzminskas – 19 tšk. (5 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Tomas Kuzminskas – 11 tšk.

Sporto manija: Elvinas Kaluginas – 17 tšk. (7 išpr. praž.), Donatas Gudeliauskas – 16 tšk. (5 perimt. kam.), Kęstutis Vaičekauskas – 15 tšk., Justinas Pocius – 14 tšk. (6 išpr. praž.), Leonardas Ivanovas – 14 tšk. (11 atk. kam.)

„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)„Agentus“ nesuspėjo paskui „Sporto Maniją“ (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 23:46 val.)„Bartukai“ „Laikinosios sostinės“ taurę pradėjo pergale prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:48 val.)Jaunieji „Bartukai“ pamokė „Agentus“ (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:52 val.)„Bartukai“ aštunfinalyje nesunkiai įveikė Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:21 val.)Permainingoje kovoje kelią į pusfinalį prasiskynė „Sporto Manija“ (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:55 val.)Antroje rungtynių pusėje „Bartukai“ įrodė pranašumą prieš „Omegą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 20:21 val.)„Sporto manija“ įveikė „Omegą“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 21:09 val.)Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:19 val.)Karštas kraujas: „Bartukai“ ketvirtojo kėlinio viduryje paliko aikštę ir anksčiau laiko atvėrė „Advokatų Kontorai Konsus“ duris į pusfinalį (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:19 val.)