Kauno „Saulės“ gimnazija vs Vilkijos gimnazija (100:88)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 balandžio 07 d., Ketvirtadienis, 12:00 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

Gausiai sirgalių palaikoma Kauno „Saulės“ gimnazija susitvarkė su „Vilkijos“ gimnazija

2016 balandžio 07 d., Ketvirtadienis, 14:11 val., peržiūros: 1777

Ketvirtadienį, balandžio 7 dieną, Kauno Saulės gimnazijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių taurės, Vidurio Lietuvos pogrupio rungtynės, tarp vietos Kauno „Saulės“ gimnazijos ir svečių „Vilkijos“ gimnazijos. Nuo pat susitikimo pradžios žaidimas klostėsi apylygiai, tačiau antrame kėlinuke žymiai geriau pasirodę aikštės šeimininkai kiek atitrūko. Po pertraukos komandos ir toliau keitėsi sėkmingomis atakomis, ko pasekoje kauniečiai išlaikė įgytą persvarą ir šventė pergalę rezultatu 100:88 (22:22, 28:13, 21:21, 29:32).

Rungtynes trimis baudų metimais pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau ilgai netrukus, daugiausiai G. Danilevičiaus pastangomis, „Vilkijos“ gimnazija perėmė iniciatyvą į savo rankas. Kiek vėliau penkis taškus iš eilės surinkę kauniečiai susigrąžino dviejų taškų pranašumą, bet čia pat lygiai tuo pačiu atsakęs R. Vaičiūnas sugrąžino kelių taškų persvarą svečiams. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos abi komandos dar spėjo apsikeisti rezultatyviomis atkarpomis, tačiau nežymiai geriau pasirodę šeimininkai sugebėjo rezultatą išlyginti. 22:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje svečių ekipos krepšininkai dar buvo susigrąžinę iniciatyvą, tačiau nieko ilgai nelaukę Kauno „Saulės“ gimnazijos žaidėjai surengė spurtą 9:0 ir kiek atitrūko nuo varžovų. Šiek tiek vėliau „Vilkijos“ gimnazijos žaidėjai dar bandė švelninti deficitą, tačiau greitą puolimą propagavę aikštės šeimininkai vieną po kito rinko taškus, ko pasekoje prieš ilgąją pertrauką skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki penkiolikos taškų. 50:35.

Po ilgosios pertraukos „Vilkijos“ gimnaziją į priekį tempė G. Danilevičius, kurio pastangų dėka svečių atsilikimas sumažėjo iki dešimties taškų, tačiau ilgai nesnaudęs aikštės šeimininkų puolėjas B. Blažauskas inicijavo savo komandos spurtą 8:0, kurio dėka skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki dvidešimties taškų. Kiek vėliau Kauno „Saulės“ gimnazijos puolimas strigo, kuo puikiai pasinaudoję svečiai iki kėlinuko pabaigos sugebėjo atsilikimą sumažinti iki penkiolikos taškų. 71:56.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje trimis tritaškiais iš eilės prabilęs šeimininkų snaiperis M. Tamašauskas sugrąžino savo komandai solidų atotrūkį, tačiau nusileisti nesiruošę svečiai surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir taip sušvelnino atsilikimą. Įpusėjus kėlinukui abi ekipos didžiąją dalį taškų rinko baudų metimais, tačiau artėjant rungtynių pabaigai šeimininkams beliko vienas tikslas – šimtas taškų, kurį, taikliu tolimu metimu nuo lentos pasiekė A. Tamulis, taip įtvirtindamas savo komandos pergalę rezultatu 100:88.

Kauno „Saulės“ gimnazija: Žygimantas Kerza – 22 tšk. (16 atk. kam.), Mažvydas Tamašauskas – 18 tšk., Bartautas Blažauskas – 16 tšk. (14 atk. kam., 5 išpr. praž.), Simas Sakalauskas – 12 tšk. (8 rezult. perd.), Eimantas Stankevičius – 10 tšk. (8 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Justas Ilgūnaitis – 10 tšk.

„Vilkijos“ gimnazija: Gediminas Danilevičius – 35 tšk., Rokas Vaičiūnas – 20 tšk. (6 išpr. praž.), Nerijus Petrauskas – 15 tšk.

Kauno „Saulės“ gimnazija ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 12:37 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Plungės „Saulės“ gimnazijai bei žengė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:22 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ sunki Kauno „Saulės“ gimnazijos pergalė (2016 kovo 03 d., ketvirtadienis, 15:54 val.)Rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidusi „Vilkijos“ gimnazija iškovojo bronzą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:24 val.)Trečias kartas nemeluoja ‒ finale dominavusi Eimanto Stankevičiaus vedama Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijai (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:19 val.)Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija gana nesunkiai prasibrovė į finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:16 val.)Lyderių dvikovoje nepralaimėjusių statusą išsaugojo Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija (2016 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 18:15 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija ir toliau žengia be pralaimėjimų (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 19:12 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija išsaugojo nepralaimėjusios komandos statusą (2016 kovo 18 d., penktadienis, 16:07 val.)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurės (10-12 klasių) starte ‒ „Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija“ pergalė (2016 kovo 01 d., antradienis, 15:55 val.)