Prienų „Žiburio“ gimnazija vs Vilkijos gimnazija (65:68)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 13:00 val. @ Prienų arena, Pramonės g. 20, Prienai, LT-59140

Rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidusi „Vilkijos“ gimnazija iškovojo bronzą

2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 21:24 val., peržiūros: 1192

Trečiadienį, gegužės 11 dieną, Prienų arenoje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Mažosios taurės Mažasis finalas, tarp vietos Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir svečių „Vilkijos“ gimnazijos ekipų. Banguotose rungtynėse kurį laiką pirmavę svečiai ilgai iniciatyvos neišlaikė, kadangi antrą kėlinuką geriau sužaidę šeimininkai įgijo kelių taškų pranašumą. Po ilgosios pertraukos ekipos ir toliau žaidė lygiai, ko pasekoje nugalėtojas sprendėsi tik ketvirtame kėlinuke. Paskutinėje rungtynių dalyje intrigos netrūko, tačiau lemiamais momentais užtikrintai žaidę „Vilkijos“ gimnazijos krepšininkai išsaugojo trapų pranašumą bei iškovojo bronzos medalius. 65:68 (14:17, 22:15, 12:12, 17:24).

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, tačiau dar du taškus pridėjęs „Vilkijos“ gimnazijos žaidėjas A. Bačiūnas išvedė savo komandą į priekį. Kiek vėliau spurtavę šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau kėlinuką geriau užbaigę svečiai surinko septynis taškus be atsako ir persvėrę rezultatą savo naudai įgijo trijų taškų atotrūkį. Antrojo kėlinuko pradžioje prieniškiai rezultatą išlygino ir nuo to momento žaidimas klostėsi labai panašiai, ko pasekoje skirtumas tarp komandų svyravo tarp vieno ir trijų taškų. Nepaisant to, dažniausiai priekyje žengusi „Vilkijos“ gimnazija neišlaikė pirmaujančios komandos statuso, ko pasekoje prieš pat ilgąją pertrauką spurtavusi Prienų „Žiburio“ gimnazija išsiveržė į priekį. 36:32.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė ir abi komandos toliau keitėsi trumpomis atkarpomis. Jau pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje prieniškiai padidino atotrūkį iki devynių taškų, tačiau pernelyg toli priešininkų nepaleidusi „Vilkijos“ gimnazija atsakė keturiais taškais iš eilės, taip sumažindama skirtumą tarp komandų iki penkių taškų. Kėlinuko pabaigoje šeimininkai dar buvo atitrūkę, tačiau ketvirtį geriau užbaigę svečiai sumažino atsilikimą iki keturių taškų. Paskutinės rungtynių dalies pradžia svečiams buvo puikus šuolis į pergalę, kada jie surengė spurtą 3:9 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Ilgai netrukus pasižymėjo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos snaiperiai, kurie ir vėl išvedė juos į priekį, tačiau šįkart netylėjusi „Vilkijos“ gimnazija spurtavo 0:10 ir vėl atėmė iš priešininkų pirmaujančiųjų rolę. Likus žaisti mažiau nei minutę aikštės šeimininkai dar buvo spėję rezultatą išlyginti, tačiau rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidę ir baudų metimus realizavę svečiai iškovojo pergalę rezultatu 65:68.

Naudingiausiu Mažojo finalo žaidėju buvo išrinktas „Vilkijos“ gimnazijos gynėjas Tomas Vyšniauskas.

Prienų „Žiburio“ gimnazija: Raidas Stadalius – 18 tšk., Klaidas Chadakauskas – 14 tšk. (5 išpr. praž.), Orestas Aleksynas – 7 tšk.

„Vilkijos“ gimnazija: Rokas Vaičiūnas – 20 tšk. (10 atk. kam., 8 išpr. praž.), Tadas Kasparavičius – 16 tšk., Gediminas Danilevičius – 11 tšk.

Galingai trečią kėlinį sužaidusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:09 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Vilkijos“ gimnazija įveikė Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 13:41 val.)Gausiai sirgalių palaikoma Kauno „Saulės“ gimnazija susitvarkė su „Vilkijos“ gimnazija (2016 balandžio 07 d., ketvirtadienis, 14:11 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ sunki Kauno „Saulės“ gimnazijos pergalė (2016 kovo 03 d., ketvirtadienis, 15:54 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija ir toliau žengia be pralaimėjimų (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 19:12 val.)„Vilkijos gimnazija“ užtikrintai nugalėjo „Birštono gimnaziją“ (2016 kovo 10 d., ketvirtadienis, 14:33 val.)Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija gana nesunkiai prasibrovė į finalą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 20:16 val.)Permainingose rungtynėse „Vilkija“ įveikė „Birštono“ gimnazistus (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 14:05 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 12:37 val.)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurės (10-12 klasių) starte ‒ „Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija“ pergalė (2016 kovo 01 d., antradienis, 15:55 val.)