Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija vs Kauno „Saulės“ gimnazija (71:109)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Didysis finalas
2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 14:30 val. @ Garliavos sporto ir sveikatingumo kompleksas, Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno raj., LT-53216

Trečias kartas nemeluoja ‒ finale dominavusi Eimanto Stankevičiaus vedama Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijai

2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 20:19 val., peržiūros: 1299

Pirmadienį, gegužės 9 dieną, Garliavos sporto centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių didžiosios taurės didžiojo finalo rungtynės, tarp vietos Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijos ir svečių Kauno „Saulės“ gimnazijos ekipų. Nors visi tikėjosi atkaklios kovos, tačiau nuo pat pradžių dominavę svečiai neleido priešininkams rinkti taškų, ko pasekoje jau po pirmojo kėlinuko komandas skyrė penkiolika taškų. Antrame kėlinuke ir toliau sėkmingai gesinę trumpus priešininkų blykstelėjimus Kauno „Saulės“ gimnazijos žaidėjai iki ilgosios pertraukos pradžios susikrovė 23-ijų taškų persvarą. Po pertraukos ir toliau įspūdingą pataikymą demonstravęs E. Stankevčius žlugdė visas varžovų viltis bent kiek prisivyti, ko pasekoje garliaviškiai galutinai kapituliavo, o pergale bei aukso medaliais džiaugėsi Kauno „Saulės“ gimnazija. 71:109 (7:22, 14:22, 22:35, 38:30).

Nors pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai, tačiau čia pat aštuonis taškus be atsako surinkę kauniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas (2:8). Kiek vėliau garliaviškiams pavyko kiek sušvelninti atsilikimą, bet ir toliau žymiai geriau atrodę Kauno „Saulės“ gimnazijos krepšininkai įgijo dešimties taškų pranašumą (5:15). Einant pirmojo kėlinuko laikui pabaigą savo šou pradėjo E. Stankevičius, kuris pelnė septynis taškus iš eilės ir padidino savo komandos atotrūkį iki penkiolikos taškų. 7:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje ir toliau siautėjęs E. Stankevičius padėjo svečiams surengti spurtą 0:9 ir padidinti skirtumą tarp komandų iki 24-ių taškų (7:31). Kiek vėliau aikštės šeimininkai parodė šiokius tokius atsigavimo ženklus bei sumažino deficitą iki dvidešimties taškų (12:32), tačiau nusileisti neketinę kauniečiai netrukus prarastą persvarą susigrąžino (12:36). Įpusėjus kėlinukui komandą prikelti bandė A. Tilindė, kuris aštriomis atakomis provokavo pražangas bei realizavo kelis baudų metimus, tačiau iki ilgosios pertraukos pradžios priešininkų spaudimui nepasidavę svečiai susigrąžino 23-ijų taškų atotrūkį. 21:44.

Po ilgosios pertraukos dar keturis taškus surinkę kauniečiai padidino skirtumą tarp komandų iki 27-ių taškų (21:48), tačiau čia pat prabilę Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijos lyderiai D.Petkevičius ir A. Tilindė sušvelnino savo komandos atsilikimą iki dvidešimties taškų (28:48). Nepaisant to, Kauno „Saulės“ gimnazija ir vėl surengė spurtą, kurio autorius buvo E. Stankevičius, smeigęs tris tolimus metimus iš eilės ir padidinęs savo ekipos pranašumą iki trisdešimties taškų (30:60). Bėgant laikui komandos dar keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau kėlinuko pabaigoje ir vėl driokstelėjęs E. Stankevičius padidino skirtumą tarp ekipų iki 36-ių taškų. 43:79.

Paskutinioji rungtynių dalis buvo tik formalumas, tačiau kiek geriau ją pradėję aikštės šeimininkai nežymiai sušvelnino atsilikimą. Kurį laiką žaidimas tarp komandų klostėsi apylygiai ir jos abi keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau įpusėjus ketvirčiui penkis taškus iš eilės surinkę Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazijos auklėtiniai dar šiek tiek sumažino atsilikimą, bet artėjant rungtynių pabaigai dar kartelį iššovė įspūdingą pasirodymą surengęs Kauno „Saulės“ gimnazijos lyderis E. Stankevčius, smeigęs dar kelis tolimus metimus ir taip įtvirtinęs savo komandos triumfą rezultatu 71:109.

Didžiojo finalo MVP vienareikšmiškai buvo pripažintas įspūdingą pasirodymą surengęs Eimantas Stankevičius.

Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija: Arnas Tilindė – 29 tšk. (12 atk. kam., 10 išpr. praž.), Dominykas Petkevičius – 15 tšk. (11 atk. kam.), Eimantas Kazakevičius – 11 tšk.

Kauno „Saulės“ gimnazija: Eimantas Stankevičius – 46 tšk. (5 išpr. praž.), Andrius Vitkauskas – 14 tšk., Simas Sakalauskas – 9 tšk.

Kauno „Saulės“ gimnazija nepaliko vilčių Plungės „Saulės“ gimnazijai bei žengė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:22 val.)Lyderių dvikovoje nepralaimėjusių statusą išsaugojo Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija (2016 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 18:15 val.)Gausiai sirgalių palaikoma Kauno „Saulės“ gimnazija susitvarkė su „Vilkijos“ gimnazija (2016 balandžio 07 d., ketvirtadienis, 14:11 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ sunki Kauno „Saulės“ gimnazijos pergalė (2016 kovo 03 d., ketvirtadienis, 15:54 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 12:37 val.)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurės (10-12 klasių) starte ‒ „Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija“ pergalė (2016 kovo 01 d., antradienis, 15:55 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija nesunkiai prasibrovė į finalą (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 19:18 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija ir toliau žengia be pralaimėjimų (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 19:12 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimannazijos krepšininkai įveikė Molėtų gimnazistus (2016 balandžio 28 d., ketvirtadienis, 13:30 val.)Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimnazija lengvai pasivaikščiojo su „Birštono“ gimnazija (2016 balandžio 12 d., antradienis, 14:02 val.)