KG Group vs Kauno autobusai (86:93)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 27 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Neatauštančio Donato Sabeckio vedami „Kauno Autobusai“ lemtingame serijos mače prasiskynė kelią į finalą

2016 balandžio 27 d., Trečiadienis, 22:58 val., peržiūros: 1174

Balandžio 27-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko trečiosios ir lemiamos „A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių pusfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynės tarp namuose žaidusių „KG Group“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusių „Kauno Autobusų“. Pirmą serijos dvikovą rezultatu 106:95 laimėjo „KG Group“, tačiau atsakomajame susitikime A.Juodelio kariauna sugebėjo atsirevanšuoti 102:95.

Pirmosios minutės buvo ganėtinai blankios ir komandos pagreitį įgavo pamažu. Pirmieji savo taškų sąskaitą, sužaidus 1,5 minutės, atidarė aikštelės šeimininkai (1:0), bet jau sekančios atakos metu tritaškį smeigė A.Aleksandrovas ir išjudino „Kauno Autobusus“ (1:3), o netrukus tas pats žaidėjas pridėjo dar ir taiklų dvitaškį ir rezultatas tapo 1:5. A.Pelšs ir G.Kurtinaičio tandemas nusvėrė dvikovos svarstykles „KG Group“ pusėn (6:5), tačiau priešingoje barikadų pusėje Do.Sabeckio ir Aleksandrovo duetas atsakė identiška atkarpa, po kurios svečiai susigrąžino 4 taškų persvarą (6:10). Kurį laiką A.Praninsko kariauna alsavo varžovams į nugarą, kol antroje ketvirčio pusėje V.Dabkus dar kartą pakeitė pirmaujančią komandą (13:12), o jam įkandin iš toli vėl driokstelėjo G.Kurtinaitis ir 4 taškų persvarą atsidūrė „KG Group“ rankose (16:12). Vis dėlto kėlinio tiesiojoje vis užtikrinčiau aikštėje ėmė jaustis Do.Sabeckis, kuris surinko 7 taškus paeiliui ir po jo tolimo metimo rungtynėse grįžo pusiausvyrą (20:20). o tašką pirmoje susitikimo dalyje padėjo J.Ročka, kurio baudų metimai leido „Kauno Autobusams“ po 10 minučių kovos džiaugtis 2 taškų pranašumu – 20:22.

Antrojo kėlinio pradžioje „Kauno Autobusai“ sunkiai užsikūrė ir beveik 4 minutes stovėjo vietoje. Tuo netruko pasinaudoti „KG Group“ ekipa, kuri varžovų tylos minutėmis nesnaudė ir greitai perėmė šturvalą. Ketvirtį 6 taškais pradėjo V.Šumskis (26:22), o kiek vėliau jo komandos draugai pridėjo dar tiek pat ir po spurto 12:0 svečiai atsidūrė nokdaune (32:22). Ilgoką „Kauno Autobusų“ taškų badą nutraukė T.Čerkunovas (32:25), bet puikiai į žaidimą įsiliejęs L.Ganas blykstelėjo 5 taškais ir A.Praninsko armija įgijo didžiausią turėtą, 12 taškų persvarą (37:25). Antroje kėlinio pusėje „Kauno Autobusai“ prisiminė savo žaidimo ritmą, kelis kartus nuginklavo oponentų gynybą iš toli atstumas tarp komandų porąkart ištirpo iki 4 taškų (39:35; 42:38). Vis dėlto paskutinis žodis pirmoje susitikimo pusėje priklausė „KG Group“ krepšininkams. Tritaškį pataikė D.Marčauskas (45:38), o prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei „Kauno Autobusų“ suolas užsidirbo techninę pražangą ir dar 3 baudų metimus pridėjęs M.Rutkauskas sukrovė savo ekipai dviženklį pranašumą. Įpusėjus mačui „KG Group“ pirmavo rezultatu 48:38.

Po didžiosios pertraukos viskas ėmė verstis aukštyn kojomis. Žaidimo skonį pajutiems ir ryžtingai startavusiems „Kauno Autobusams“ neprireikė nė 2,5 minutės tam, kad surengtų įspūdingą spurtą 0:14 (pusę šių taškų surinko Do.Sabeckis) ir po jo A.Juodelio stovykloje tvyrojo kur kas geresnės nuotaikos nei pertraukos metu (48:52). Po 3 bevaisių minučių prabilę „KG Group“ krepšininkai atstatė pusiausvyrą (54:54), bet Do.Sabeckis nesiliovė smagintis ir A.Aleksandrovo padedamas truktelėjo „Kauno Autobusus“ į priekį laimėta atkarpa 3:12, kuri leido svečiams atitrūkti 9 taškų skirtumu (57:66). Paskutinėmis trečiojo kėlinio minutėmis „Kauno Autobusai“ laikė persvarą savo rankose, tačiau M.Rutkausko tritaškis sumažino svečių bagažą iki 6 taškų ir prieš lemiamą susitikimo dalį rezultatas buvo 64:70.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „KG Group“ pasinaudojo dar viena varžovų technine pražanga ir 4 taškai padėjo svečiams prisikasti iki 2 taškų (68:70). Visgi „Kauno Autobusai“ žaidimo vadžių neatidavė ir netrukus vėl ėmė draskyti priešininkų gynybą. Do.Sabeckio ir A.Aleksandrovo tolimos bombos nubraukė vaisingas „KG Group“ atakas, o 4 taškus pelnęs T.Čerkunovas padidino „Kauno Autobusų“ atotrūkį iki 7 taškų (73:80). Tiesa aikštelės šeimininkai neketino sudėti ginklų ir šturmavo varžovų krepšį. Tris tritaškes atakas sėkmingai užbaigusi „KG Group“ ekipa, po G.Kurtinaičio tritaškio, likus žaisti apie 1,5 minutės, pasiuntė pavojaus signalą į priekį priešingą barikadų pusę (86:88), tačiau svarbiausios dvikovos akimirkos svečiams klostėsi ne taip, kaip jiems norėjosi. Jų metu „KG Group“ taip ir nepralaužė priešininkų gynybos, o Do.Sabeckis sukalė paskutinius vinis į varžovų karstą. Galutinis rungtynių rezultatas – 86:93.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Pavyko pasiekti tikslą, dėl kurio kovojote kiekvienais metais. Keista būtų nematyti „Kauno Autobusų“ „A“ lygos finale.

„Taip, būtų keista. Jei atvirai, tai matėte, kad jau pusfinalyje papuolėme su labai stipria ir gerai sukomplektuota komanda. Buvo tikrai lygiaverčių varžovų dvikova. Viską šiandien lėmė smulkios detalės. Mums labai nepasisekė antras kėlinukas, kai turėjome -10. Tačiau vyrai susikaupė ir iškart pradėjome atkarpa 14:0. Aišku gaila ir varžovų, ir jų trenerio, bet ką padarysi. Vistiek kažkas turi laimėti, o kažkas turi pralaimėti. Pas mus trūko Pauliaus Beliavičiaus. Nespėjo grįžti žmogus. Bet kiti atidirbo ir už jį. Stengsimės ir finale demonstruoti tokį žaidimą.“

Andrius Praninskas („KG Group“):

Loterijoje šiandien nepasisekė. Nepavyko prasibrauti į finalą. Kas sutrukdė ten patekti?

„Manau, kad labai prasta trečiojo kėlinio pradžia. Gera atkarpa leido jiems patikėti, kad gali laimėti. Ir jie patikėjo ir laimėjo.“

Kelialapio į finalą kalviais buvo Do.Sabeckis (39 tšk., 9 atk. k., 7 rez. p., 10 išpr. pr., 51 naud. b.), A.Aleksandrovas (20 tšk., 9 atk. k., 6 rez. p., 7 išpr. pr.), T.Čerkunovas (13 tšk., 8 atk. k.), R.Stankevičius (13 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), J.Ročka (5 tšk.) ir De.Sabeckis (3 tšk.).

„KG Group“ ekipoje išsiskyrė A.Pelšs (20 tšk., 6 atk. k., 7 rez. p.), L.Ganas (16 tšk., 10 atk. k., 5 rez. p.), G.Kurtinaitis (16 tšk., 6 atk. k.), V.Šumskis (11 tšk., 6 atk. k., 2 bl.), M.Rutkauskas (8 tšk.), V.Dabkus (6 tšk., 6 atk. k.), K.Pupinis (5 tšk., 9 atk. k.) ir D.Marčauskas (3 tšk.).

„A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių finalais vyks gegužės 4-ąją dieną, trečiadienį, LSU sporto salėje. 18:45 val. dėl bronzos susikaus „Atletas – LSU-2“ ir „KG Group“, o didžiajame finale ginklus surems „Banga & R2P Sport“ su „Kauno Autobusais“.

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

Anonimas2016 balandžio 27 d., 22:03 val.
Jooo... NKL finalas kaip niekur nieko tęsiasi toliau :)
Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 23:11 val.)Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)Aukšta pavara startavę „Kauno Autobusai“ eilinį kartą triumfavo „A“ lygos finale (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:23 val.)Kauno Autobusai lengvai laimėjo prieš Kauno raj. ASU-Tornado (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:13 val.)„Atletas ‒ LSU-2“ nesugebėjo įgelti „Kauno Autobusų“ šešetukui (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 21:38 val.)Rezultatyvioje dvikovoje „KG Group“ nesunkiai susitvarkė su „Atletu ‒ LSU-2“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 21:13 val.)Po didžiosios pertraukos išsijudinę „KG Group“ krepšininkai pasipuošė bronzos medaliais (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:16 val.)Pirmose A lygos rungtynėse sunki „KG Group“ pergalė prieš „ASU ‒ Tornado KM“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 22:12 val.)Ketvirtame kėlinuke „KG Group“ tiesiog nušlavė „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 vasario 24 d., trečiadienis, 21:10 val.)Kauno raj. ASU ‒ Tornado sukūrė intrigą, bet prieš „Kauno autobusus“ laimėti nepavyko (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 23:00 val.)