Banga & R2P Sport vs Kauno autobusai (104:110)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 04 d., Trečiadienis, 20:15 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Aukšta pavara startavę „Kauno Autobusai“ eilinį kartą triumfavo „A“ lygos finale

2016 gegužės 04 d., Trečiadienis, 23:23 val., peržiūros: 1456

Gegužės 4 -ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje įvyko „A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių kulminacija – didysis finalas. Teisę jame kautis iškovojo „Bangos & R2P Sport“ komanda ir trečio tauriausio titulo iš eilės siekiantys „Kauno Autobusų“ krepšininkai.

Finalas prasidėjo A.Aleksandrovo šou. Šis patyręs krepšininkas dukart driokstelėjo iš toli ir pelnė pirmuosius 8 „Kauno Autobusų“ taškus, o po R.Stankevičiaus taiklaus dvitaškio, praėjus šiek tiek daugiau nei minutei, D.Koblinec buvo priverstas prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės (2:10). Po jos jau anksčiau minėtas „Kauno Autobusų“ duetas sutvirtino savo ekipos padėtį iki 11 taškų (2:13), tačiau tuo „Bangos & R2P Sport“ bėdos nesibaigė. Pastaroji komanda toliau buksavo puolime, o ir gynyboje turėjo ne ką mažesnių problemų. Tuo tarpu aukštą pavarą įjungusi A.Juodelio kariauna atrasdavo vis naujų kozirių ir nenumaldomai tolo. R.Stankevičius įsūdė porą tritaškių, dar du taiklius metimus iš arčiau pridėj Do.Sabeckis ir skirtumas šoktelėjo jau iki 16 taškų (7:23), o antroje ketvirčio pusėje estafetę iš sėkmingai rungtyniaujančių komandos draugų perėmė J.Ročka. Šis aukštaūgis puikiai įsiliejo į „Kauno Autobusų“ žaidimą, dar dukart nuginklavo oponentų gynybą iš toli, surinko 8 taškus paeiliui ir padidino atstumą tarp ekipų jau iki 20 taškų (11:31). Kėlinio tiesiojoje prabudusi „Banga & R2P Sport“ šiek tiek atsigriebė ir po 10 minučių kovos „Kauno Autobusai“ tenkinosi 15 taškų atotrūkiu – 21:36.

Antrojo ketvirčio starte „Kauno Autobusų“ puolimas toliau išliko sunkiai įmenama mįsle varžovų gynybai. A.Juodelio armija lengvai pildė savo taškų sąskaitą ir nors sulaukė kur kas rimtesnio nei pirmajame kėlinyje atsako prie savojo krepšio, bet rezultato skirtumas išliko solidus. Po T.Čerkunovo taiklaus metimo „Kauno Autobusų“ persvara perkopė 20 taškų ribą (26:47), bet kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo didžiausias atstumas tarp ekipų šiame mače. „Bangos & R2P Sport“ puolimui gyvybės įpūtė A.Montrimavičiaus bei D.Šemeklio tolimos bombos (37:51), tačiau priešingoje barikadų pusėje toliau smaginosi A.Aleksandrovas ir R.Stankevičius, kurių taiklūs metimai palaikė saugų atstumą ir neleido priešininkams pavojingai priartėti. Kėlinio pabaigoje „Banga & R2P Sport“ neblizgėjo prie baudų metimo linijos ir realizavo vos 1 iš 6 baudos metimą. Tai pristabdė D.Koblinec vadovaujamos komandos optimistinius tikslus ir tuo pasinaudojo oponentai. Uraganinį puolimą demonstravę „Kauno Autobusai“ susigrąžino 19 taškų pranašumą, pirmuose dvejuose kėliniuose surinko net 65 taškus ir įpusėjus mačui pirmavo rezultatu 46:65.

Po didžiosios pertraukos T.Čerkunovas ir Do.Sabeckis padėjo „Kauno Autobusų“ persvarai dar du kartus pasiekti šių rungtynių rezultato skirtumo zenitą (46:67; 49:70), tačiau kitoje barikadų pusėje taip pat nebuvo tylu ir po truputį įsisiūbavusi „Banga & R2P Sport“ ėmė švelninti nuostolius. V.Vaikšnis ir P.Parachomikas realizavo po tritaškį, o netrukus M.Kudirka braukė nuostolius iki 16 taškų (54:70). Po kurio laiko savo komandos gelbėjimo ėmėsi „Bangos & R2P Sport“ veteranas ir neatsiejama šios ekipos dalis A.Karbauskas, kuris surinko 10 taškų paeiliui ir privertė intrigą sugrįžti (64:75). Tuo „Kauno Autobusų“ galvos skausmai nesibaigė ir žaidimo skonį pajutę varžovai toliau terorizavo A.Juodelio auklėtinių krepšį, kol po 4 D.Šemeklio taškų, po labai ilgos pertraukos skirtumas tarp komandų tapo vienženklis (71:80). Svarbiu momentu prabilęs A.Aleksandrovas dviem tiksliais tritaškiais pabudino savo komandos puolimą, o dar vieną taiklų tritaškį netrukus pridėjo ir Do.Sabeckis. Visgi ketvirčio pabaigoje isismaginę ir pasitikėjimą savo jėgomis atgavę „Bangos & R2P Sport“ krepšininkai trečiąją dvikovos dalį baigė 4 taškais be atsako ir prieš lemiamą susitikimo dalį paliko oponentams 8 taškų bagažą – 78:86.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (80:88), bet tuomet „Kauno Autobusai“ pradėjo pildyti svarią paraišką pergalei. A.Juodelio kariauna surengė spurtą 0:8 ir sutvirtino savo pozicijas iki 16 taškų (80:96), o po kurio laiko T.Rakausko dvitaškis padidino atstumą tarp komandų iki 19 taškų (85:104) ir „Banga & R2P Sport“ atsidūrė ant bedugnės krašto. Vis dėlto D.Koblinec armija neketino sudėti ginklų ir kelti baltų vėliavų. 5 taškus pelnė P.Parachomikas, o vėliau įsisiautėjo M.Kudirka, kuris smeigė net tris labai svarbius tritaškius ir po laimėtos atkarpos 16:2, paskutinėmis sekundėmis intriga suspurdėjo (101:106). Šiek tiek delsę prasiženginėti „Bangos & R2P Sport“ krepšininkai šiek tiek nudegė ir leido varžovams dar labiau ištirpdyti laiko išteklius. Po dar vieno M.Kudirkos tolimo šūvio „Banga & R2P Sport“ griebėsi šiaudo (104:108), tačiau „Kauno Autobusai“ nepaleido pergalės iš savo rankų ir trečią kartą iš eilės triumfavo „A“ lygos finale rezultatu 104:110.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Galingai pradėjote rungtynes ir tikrai puikiai rungtyniavote pirmoje rungtynių pusėje. Vėliau leidote intrigai sugrįžti ir suteikėte žiūrovams šventę. Bet iš emės galutins rezultatas turbūt tenkina?

„Taip! Galbūt 19 taškų skirtumas buvo per didelis finalui. Žmonės gavo adrenalino ir atsibudo. Su „Banga & R2P Sport“ negali rezultato skirtumas būti 20 taškų. Jie kovojo ir stengėsi kiek galėjo, bet mes sugebėjo išlaikyti apčiuopiamą persvarą ir laimėjome šias rungtynes. Buvome tikrai verti pergalės, nes šiandien tikrai gerai žaidėme. Ypač Andrius Aleksandrovas patempė komandą į priekį ir jau rungtynių pradžioje įmetė daug taškų. Jis padėjo pasidaryti tą skirtumą, o vėliau visi kiti pridėjo savo indėlius ir laimėjome finalą trečius metus iš eilės.“

Dmitrij Koblinec („Banga & R2P Sport“):

Pirmoje pusėje galima drąsiai sakyti, kad nesusitvarkėti su varžovų puolimu, strigote gynyboje ir praleidote net 65 taškus. Vėliau bandėte kapstytis ir intriga grįžo, tačiau tam turbūt išeikvojote labai daug jėgų. Kodėl viskas taip klostėsi?

„Tiesiog nereikėjo paleisti pradžios. Mano manymu mes pradžioje buvome nepakankamai pasiruošę ir nepakankamai gerai save motyvavę. O jie pradėjo labai gerai. Žaibiškai pataikė porą tritaškių, o tai jau yra šioks toks moralinis pranašumas ir jie dėka tokio starto sėkmingai išvairavo pirmus du kėlinius. Po pertraukos žaidimas išsilygino, nes ir jie jau atleido vadžias, ir mūsiškiai po truputį įsijautė į žaidimą. To dėka ir gavosi šiokia tokia intrigėlė pabaigoje.“

Naudingiausio dvikovos žaidėjo titulo laurus susižėrė Do.Sabeckis (24 tšk., 9 atk. k., 2 bl., 8 išpr. pr., 35 naud. b.). Jam puikiai talkino A.Aleksandrovas (25 tšk., 9 atk. k., 5 rez. p., 7 išpr. pr., 31 naud. b.), R.Stankevičius (19 tšk., 7 atk. k.), T.Čerkunovas (12 tšk., 7 atk. k.), J.Ročka (12 tšk.) ir T.Rakauskas (9 tšk.).

„Bangos & R2P Sport“ ekipoje pasižymėjo M.Kudirka (25 tšk.), A.Karbauskas (17 tšk., 7 rez. p.), A.Sakalauskas (16 tšk.), D.Šemeklis (16 tšk.), A.Montrimavičius (14 tšk.) ir P.Parachomikas (13 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p.).

Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)Aukštesnę klasę demonstravusi „Banga & R2P Sport“ tiesiausiu keliu pasiekė „A“ lygos finalą (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 21:53 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 23:11 val.)Neatauštančio Donato Sabeckio vedami „Kauno Autobusai“ lemtingame serijos mače prasiskynė kelią į finalą (2016 balandžio 27 d., trečiadienis, 22:58 val.)Kauno Autobusai lengvai laimėjo prieš Kauno raj. ASU-Tornado (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:13 val.)Rungtynių pabaigoje“Banga & R2P Sport“ palaužė „Kauno autobusus“ (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 23:11 val.)„Atletas ‒ LSU-2“ nesugebėjo įgelti „Kauno Autobusų“ šešetukui (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 21:38 val.)Kauno raj. ASU ‒ Tornado sukūrė intrigą, bet prieš „Kauno autobusus“ laimėti nepavyko (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 23:00 val.)„Banga & R2P Sport“ atlaikė „Atletas“ ‒ LSU-2 ekipos pasipriešinimą (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 21:11 val.)Permainingose rungtynėse „Bangos & R2P Sport“ šešetukas palaužė „Atleto ‒ LSU-2“ pasipriešinimą (2015 gruodžio 02 d., trečiadienis, 21:36 val.)