Kauno autobusai vs KG Group (102:95)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą

2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 23:11 val., peržiūros: 1391

Pirmadienį, balandžio 25 dieną. Kauno energijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „A“ lygos, „Sporto fėjos“ pirmenybių pusfinalio antrosios rungtynės, tarp vietos „Kauno autobusų“ ir svečių „KG Group“ ekipų. Pirmąjį susitikimą laimėję svečių krepšininkai startavo gana sunkiai, tačiau kiek vėliau įsivažiavo ir ėmė mažinti atsilikimą. Paskutinės rungtynių dalies pradžioje iššovę „KG Group“ snaiperiai sugebėjo persverti rezultatą savo komandos naudai, tačiau čia pat net keturis tritaškius iš eilės pataikęs R.Stankevičius padėjo aikštės šeimininkams ir vėl nežymiai atitolti. Šįkart įgytą pranašumą „Kauno autobusai“ išlaikė iki rungtynių pabaigos bei pasiekė pergalę rezultatu 102:95 (21:16, 33:32, 23:15, 25:32).

Susitikimo pradžioje abi komandos apsikeitė keliais taškais, tačiau čia pat kelis taškus iš eilės surinkę aikštės šeimininkai įgijo septynių taškų pranašumą. Įpusėjus kėlinukui žaidimas išsilygino ir žaidimą pajautę „KG Group“ ekipos krepšininkai ėmė pamažu mažinti deficitą. Taiklūs T. Rakausko ir R. Stankevičiaus tolimi metimai ir vėl kiek atplėšė „Kauno autobusus“ nuo priešininkų, tačiau pastarieji neužmigo ir sėkmingiau užbaigę kėlinuką sugebėjo skirtumą tarp komandų sumažinti iki penkių taškų. 21:16.

Antrojo kėlinuko pradžioje iššovęs G. Kurtinaitis inicijavo savo komandos spurtą, kurio dėka svečių ekipą įgijo keturių taškų pranašumą. Kiek pasimetę aikštės šeimininkai bandė susigrąžinti prarastą poziciją, tačiau ir toliau iš tolimos distancijos pagirtinai atakavę „KG Group“ ekipos krepšininkai išsaugojo trapų dviejų taškų pranašumą. Vis tik, kėlinuko laikui perkopus į antrą pusę „Kauno autobusai“ surengė D. Sabeckio (92 Nr.) inicijuotą spurtą, kurio dėka susigrąžino pirmaujančios komandos rolę bei išlaikė ją iki pat ilgosios pertraukos pradžios. 54:48.

Po ilgosios pertraukos P. Beliavičius nieko nelaukęs smeigė tolimą metimą, kurio dėka suteikė savo ekipai devynių taškų atotrūkį, tačiau čia pat septynis taškus be atsako surinkę svečiai sumažino skirtumą tarp komandų iki dviejų taškų. Kiek vėliau iš toli dar po du kartus pasižymėję P. Beliavičius ir D. Sabeckis (92 Nr.) padėjo „Kauno autobusams“ atitrūkti įgyjant keturiolikos taškų pranašumą. Besibaigiant trečiajam kėlinukui abu komandos dar suspėjo apsikeisti trumpomis atkarpomis, ko pasekoje skirtumas tarp jų prieš lemiamą ketvirtį išliko nepakitęs. 77:63.

Pačioje lemiamos rungtynių dalies pradžioje „KG Group“ užklupo priešininkus nepasiruošusius ir, daugiausiai G. Kurtinaičio pastangomis, surengė spurtą 0:11, kurio dėka skirtumas tarp komandų ištirpo iki trijų taškų. Į tai taikliu tritaškiu atsakęs šeimininkų žaidėjas R. Stankevičius kiek pataisė situaciją, tačiau dar vienuoliką taškų be atsako surinkę svečiai sugebėjo perimti iniciatyvą bei įgyti penkių taškų atotrūkį. Vis tik, po minutės pertraukėlės komandą į priekį traukė R. Stankevičius, kuris pataikė dar keturis tritaškius iš eilės, taip sugrąžindamas savo komandai persvarą. Per likusį laiką „KG Group“ dar bandė vytis, tačiau šįkart pranašumo nebe iššvaistę „Kauno autobusai“ išsaugojo pergalę rezultatu 102:95.

Po šios pergalės komandų tarpusavio serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus, ko pasekoje bus žaidžiamos trečiosios ir jau lemiamos rungtynės. Jos įvyks balandžio 27 dieną, 20:30 val., A. Sabonio krepšinio centre.

Po pergalės nugalėtojų ekipos treneris Audrius Juodelis kalbėjo: „Didžiąją rungtynių dalį mes pirmavome. Varžovams buvo lengviau žaisti, nes serijoje jie pirmavo, galėjo laisviau jaustis, na, o mums reikėjo išlyginti seriją. Dabar bus lemiamos rungtynės, viskas prasideda nuo nulio. Stengsimės laimėti paskutines rungtynes“.

„Kauno autobusai“: Rokas Stankevičius – 22 tšk., Paulius Beliavičius – 20 tšk. (6 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Tomas Čerkunovas – 20 tšk. (12 atk. kam., 5 išpr. praž.), Donatas Sabeckis – 17 tšk. (10 rezult. perd., 6 perimt. kam.)

„KG Group“: Giedrius Kurtinaitis – 24 tšk., Dainius Marčauskas – 21 tšk., Artūrs Pelšs – 17 tšk. (8 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Vilius Šumskis – 16 tšk., Eimantas Aukštikalnis – 10 tšk.

Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)Aukšta pavara startavę „Kauno Autobusai“ eilinį kartą triumfavo „A“ lygos finale (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:23 val.)Neatauštančio Donato Sabeckio vedami „Kauno Autobusai“ lemtingame serijos mače prasiskynė kelią į finalą (2016 balandžio 27 d., trečiadienis, 22:58 val.)Rungtynių pabaigoje“Banga & R2P Sport“ palaužė „Kauno autobusus“ (2016 vasario 29 d., pirmadienis, 23:11 val.)„Atletas ‒ LSU-2“ nesugebėjo įgelti „Kauno Autobusų“ šešetukui (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 21:38 val.)Kauno raj. ASU ‒ Tornado sukūrė intrigą, bet prieš „Kauno autobusus“ laimėti nepavyko (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 23:00 val.)„KG Group“ pusfinalį pradėjo pergale prieš „Kauno autobusus“ (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 23:18 val.)Kauno Autobusai lengvai laimėjo prieš Kauno raj. ASU-Tornado (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:13 val.)Tik penkiese susirinkę „KG Gruop“ nugalėjo Kauno rajono „ASU – Tornado“ ekipą (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:33 val.)Po didžiosios pertraukos išsijudinę „KG Group“ krepšininkai pasipuošė bronzos medaliais (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:16 val.)