„Atletas“ ‒ LSU-2 vs KG Group (83:108)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2016 gegužės 04 d., Trečiadienis, 18:45 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Po didžiosios pertraukos išsijudinę „KG Group“ krepšininkai pasipuošė bronzos medaliais

2016 gegužės 04 d., Trečiadienis, 23:16 val., peržiūros: 1452

Gegužės 4-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje įvyko finalinės „A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių kovos. Mūšyje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė savo aikštėje žaidę „Atleto – LSU–2“ krepšininkai ir svečių rolėje buvusi „KG Group“ ekipa.

Dvikova „Atletas – LSU-2“ pradėjo su užsidegimu ir jau pirmosiomis minutėmis išmaudė varžovus po šaltu dušu. Aikštelės šeimininkai startavo 6 taškais be atsako, o kiek vėliau A.Sakavicko ir M.Kazlausko tandemas padidino skirtumą iki 9 taškų (11:2). Kurį laiką S.Stapono kariauna išlaikė apčiuopiamą persvarą savo rankose, tačiau prabudę „KG Group“ krepšininkai antroje ketvirčio pusėje privertė priešininkus pajusti alsavimą užnugaryje. E.Aukštikalnio ir A.Pelšs sėkmingi išpuoliai braukė svečių deficitą iki 3 taškų (18:15), o netrukus V.Dabkus pjovė atsilikimą iki minimumo (18:17). Tiesa „Atletas – LSU-2“ pirmaujančiųjų vaidmens neužleido ir L.Šalkausko ir E.Vitonio rezultatyvios atakos sugrąžino tarp savų sienų žaidžiančiai ekipai 6 taškų atotrūkį (23:17). Ne gana to, puikiai iš toli krepšį atakavę aikštelės šeimininkai ketvirčio tiesiojoje įsūdė į varžovų krepšį dar porą tolimų bombų, (iš viso pirmajame ketvirtyje į „KG Group“ krepšį krito penki tritaškiai) kėlinį baigė spurtu 8:2 ir 5 paskutinius taškus surinkęs D.Montvilas sukrovė savo ekipai dviženklę persvarą – 31:21.

Antrojo kėlinio pradžioje D.Montvilas dar kartą nuginklavo oponentų gynybą iš toli ir skirtumas išaugo iki 13 taškų (34:21). Visgi tuomet savo žodį tarė „KG Group“ krepšininkai, kurie atsakė 6 taškais ir priartėjo iki 7 taškų (34:27). Pralaužę ledus svečiai toliau kūrėsi progas prie varžovų krepšio, tačiau ketvirčio viduryje „Atletas – LSU-2“ vėl porą kartų driokstelėjo iš toli ir susigrąžino 11 taškų persvarą (42:31). Tiesa vėliau aikštės šeimininkai kurį laiką taškus rinkosi vangiai ir tuo iš dalies pasinaudojo aktyviai pradėję rungtyniauti „KG Group“ žaidėjai. Nors kelių minučių atkarpoje svečiai į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus, o patys jų surinko 7 (44:38), tačiau šaukštas deguto medaus statinėje buvo baudų metimų pataikymas, kuris buvo ganėtinai nuviliantis (1 iš 9) ir atėmė iš „KG Group“ nemažai lengvų taškų. Juodą „Atleto – LSU-2“ atkarpą nutraukė prabilę šios ekipos snaiperiai, kurie dar du kartus pateikė savo vizitinę kortelę ir atstatė 12 taškų skirtumą (50:38). Po šio akibrokšto L.Gano ir K.Pupinio duetas surengė identišką atsaką 0:6 ir vėl braukė nuostolius iki 6 taškų (50:44), bet arčiau „Atletas – LSU-2“ priešininkų neprisileido ir įpusėjus mačui išsaugojo 6 taškų bagažą savo pusėje – 54:48.

Po didžiosios pertraukos nerimo aikštės šeimininkams įvarė L.Alionio ir E.Aukštikalnio dvitaškiai, kurie pjovė atstumą tarp komandų iki 2 taškų (54:52). Visgi vėliau „Atletas – LSU-2“ susiėmė į rankas ir skėlė atsaką 7:0, kuris vėl sutvirtino aikštės šeimininkų padėtį iki apčiuopiamesnės ribos (61:52). Tiesa po šio blykstelėjimo S.Stapono kariauna rungtyniavo vis blankiau ir perleido žaidimo vadžias į priešininkų rankas. Vis dažniau ir lengviau būdų pralaužti varžovų gynyba rasdavusi „KG Group“ ekipa šovė į priekį 0:8 ir prisikasė iki minimumo (61:60), o netrukus A.Pelšs atstatė pusiausvyrą (64:64). A.Sakavicko pastangomis rungtynių svarstyklės vėl trumpam nusviro „Atleto – LSU-2“ pusėn (66:64), tačiau įsismaginę svečiai surengė dar vieną spurtą 0:8 ir perėmė šturvalą (66:72). Ketvirčio finiše praradę iniciatyvą aikštės šeimininkai sušvelnino nuostolius iki 2 taškų ir prieš paskutinę susitikimo dalį intriga trauktis neketino – 73:75.

Ketvirtojo kėlinio starte „KG Group“ skėlė priešininkams skaudų antausį 0:8 ir jau pirmosiomis minutėmis pasiuntė juos į nokdauną (73:83). D.Montvilo tolimi metimai ir A.Sakavicko tikslus šūvis neleido aikštės šeimininkų puolimui stovėti, tačiau priartėti trukdė kitoje barikadų pusėje siautėjantis L.Ganas, kuris keturis kartus sudraskė varžovų gynybą ir leido savo ekipai išlaikyti saugų atstumą. Kurį laiką priešinęsis „Atletas – LSU-2“ lemtingomis rungtynių minutėmis subyrėjo ir visiškai atidavė žaidimo kontrolę svečiams. Tuo su malonumu naudojosi į savo žaidimo vėžias stoję „KG Group“ krepšininkai, kurie surengė žaibišką spurtą 0:17 ir palaidojo oponentų viltis atsitiesti. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:108.

Giedrius Kurtinaitis („KG Group“):

Pirmus du kėlinius žaidėte apsnūdę, bet po pertraukos pabudote ir galutinis rezultatas gavosi pakankamai solidus. Kas nulėmė tokį žaidimą?

„Taip, pirmoje pusėje truputį trūko agresyvumo ir buvome apsnūdę. Greičiausiai komandos mintys jau buvo „Kregždutėje“, nes ten yra užsakytas stalas. Bet antroje pusėje susikaupėmė, padarėme darbą ir dabar eisime į „Kregždutę“.“

Ar trečioji vieta tenkina?

„Iš tikro šiek tiek gaila, kad turėjome galimybę patekti į finalą, bet ją paleidome. Pilnai neįgyvendinome savo tikslų, bet trečiojo vieta irgi gerai. Bent jau linksmai baigi sezoną su medaliais rankose. Kitais metais bandysime jau aukščiau kilti.“

Naudingiausio žaidėjo titulą iškovojo E.Aukštikalnis (19 tšk., 5 rez. p., 30 naud. b.). Be jo nugalėtojų komandą ant bronzinės pakylos vedė L.Ganas (22 tšk., 5 išpr. pr.), V.Šumskis (18 tšk., 11 atk. k.), K.Pupinis (14 tšk., 12 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Pelšs (13 tšk., 10 rez. p., 6 per. k.), L.Alionis (8 tšk.), S.Butautas (8 tšk.) ir V.Dabkus (6 tšk.).

„Atleto – LSU-2“ gretose išsiskyrė A.Sakavickas (18 tšk.), D.Montvilas (16 tšk.), P.Mitkus (13 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p.), L.Šalkauskas (13 tšk.), M.Kazlauskas (10 tšk.) ir L.Martinkus (6 tšk., 10 rez. p.).

Po atkaklios kovos pergalę pasiekė „KG Group“ (2016 kovo 07 d., pirmadienis, 22:08 val.)Rezultatyvioje dvikovoje „KG Group“ nesunkiai susitvarkė su „Atletu ‒ LSU-2“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 21:13 val.)Pirmose A lygos rungtynėse sunki „KG Group“ pergalė prieš „ASU ‒ Tornado KM“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 22:12 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 23:11 val.)Taškų lenktynėse pergalę pasiekė „KG Group“ (2015 gruodžio 13 d., sekmadienis, 18:03 val.)Ketvirtame kėlinuke „KG Group“ tiesiog nušlavė „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 vasario 24 d., trečiadienis, 21:10 val.)Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)„Banga & R2P Sport“ nelengvai palaužė kovingai nusiteikusius „Atletas“ ‒ LSU-2 krepšininkus (2016 balandžio 06 d., trečiadienis, 20:56 val.)Po atkaklios kovos pergalę pasiekė Kauno raj. ASU ‒ Tornado (2015 gruodžio 09 d., trečiadienis, 20:43 val.)Aukštesnę klasę demonstravusi „Banga & R2P Sport“ tiesiausiu keliu pasiekė „A“ lygos finalą (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 21:53 val.)