Sportija vs Laipsniai (61:65)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 01 d., Trečiadienis, 18:45 val. @ Atžalyno vidurinė mokykla, Partizanų g. 46, Kaunas, LT-49460

„Sportija“ po atkaklios kovos nusileido „Laipsniams“

2015 balandžio 01 d., Trečiadienis, 23:40 val., peržiūros: 1022

Balandžio 1-ąją dieną, trečiadienį, „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje įvyko pavasario „Sporttturas“ taurės A pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusios „Sportijos“ ir svečių rolėje buvusių „Laipsnių“.

Pirmosiomis minutėmis komandos žengė koja kojon ir sužaidus 3 minutes, rezultatas buvo 4:4. Visgi S.Banaičio taiklių metimų dėka „Laipsniai“ netrukus atitrūko (4:9) ir kurį laiką išlaikė pranašumą savo pusėje. Tiesa antroje ketvirčio pusėje ryžtingesnių veiksmų ėmėsi ir „Sportija“, kuri iniciavo spurtą 7:0 ir A.Chalkowski tritaškis išvedė į priekį aikštelės šeimininkus (15:13). Vis dėlto išlaikyti persvaros savo pusėje „Sportija“ nesugebėjo ir T.Lincevičiaus dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę, nusvėrė rungtynių svarstykles „Laipsnių“ pusėn – 15:16.

Antrojo kėlinio starte „Laipsniai“ surinko 4 taškus paeiliui ir sutvirtino savo pozicijas (15:20). Visgi vėliau svečių puolimas nutilo ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. Įsismaginusi „Sportija“ beveik 5 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 15:0 ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir įgijo dviženklę persvarą (30:20). Tiesa vėliau komandos apsikeitė vaidmenimis. Per paskutines 4 minutes jau „Sportijos“ puolimas buvo bevaisis, o šią atkarpą svečiai išnaudojo ne taip įspūdingai, tačiau pakankamai turiningai. 7 taškais pirmąją susitikimo pusę baigę „Laipsniai“, įpusėjus mačui paliko „Sportijai“ 3 taškų pranašumą – 30:27.

Po didžiosios pertraukos „Sportija“ padvigubino turimą persvarą (33:27), bet tuomet prabilo „Laipsniai“. Svečių komanda atsakė spurtu 0:7 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (33:34). Po šio epizodo užvirė atkakli kova taškas į tašką ir komandos panašiu tempu rinkosi taškus. Visgi antroje kėlinio pusėje šiek tiek sėkmingiau puolime sekėsi aikštelės šeimininkams, kurie susigrąžino pranašumą savo pusėn ir jį išlaikė savo rankose iki ketvirčio pabaigos. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 43:41.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje toliau vyko nuožmi kova taškas į tašką. Pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, o kartkartėmis rezultatas tapdavo lygus. Antroje kėlinio pusėje „Laipsniai“ surinko 5 taškus paeiliui ir tokiu būdu įgijo 3 taškų persvarą (53:56), tačiau greitai sulaukė varžovų atsako. „Sportija“ atsakė varžovams laimėta atkarpa 7:0 ir likus žaisti 2,5 minutės, L.Luižio baudos metimai padidino aikštės šeimininkų atotrūkį iki 4 taškų (60:56). Tiesa jau sekančios atakos metu tritaškį įsūdė S.Banaitis ir pjovė skirtumą iki minimumo (60:59), o netrukus dar vienas šio snaiperio tolimas šūvis į priekį vėl išvedė „Laipsnius“ (60:62). Likus žaisti 43 sekundes, rungtynių herojumi tapęs S.Banaitis nuo baudų metimo atžymos sutvirtino svečių pranašumą iki 4 taškų (60:64) ir pateikė svarią paraišką pergalei. Rungtynių finiše „Sportija“ dar mėgino gelbėtis, tačiau šiai ekipai pritrūko ir tikslumo, ir sėkmės. Pergalę rezultatu 61:65 iškovojo „Laipsniai“.

Kęstutis Aleksandravičius („Laipsniai“):

„Pasakysiu tiesiai šviesiai – pjovėm grybą, bet pripjovėm.“

Andrius Mačiulis („Sportija“):

„Apylygiai žaidėm visas rungtynes, bet pabaigoje padarėm kelias klaidas ir nepataikėm į krepšį. Jie pasinaudojo tuo ir laimėjo rungtynes. Pats asmeniškai pramečiau kelis metimus ir kelis kartus suklydau vien paskutiniame kėlinyje.“

„Laipsnių“ gretose pirmaisiais smuikais griežė S.Banaitis (29 tšk., 8 atk. k.), L.Čekavičius (10 tšk., 7 atk. k.), A.Jurkšaitis (8 tšk., 2 bl., 6 išpr. pr.), K.Aleksandravičius (8 tšk., 5 per. k.), T.Lincevičius (5 tšk., 9 atk. k.), M.Šiukščius (2 tšk., 6 atk. k.), A.Krylovas (2 tšk.) ir A.Jankevičius (1 tšk., 5 išpr. pr.).

„Sportijos“ komandoje išsiskyrė L.Luižys (12 tšk., 10 atk. k.), R.Jomantas (10 tšk., 8 atk. k.), M.Matonis (10 tšk.), Š.Žemgulis (8 tšk., 12 atk. k., 5 rez. p.), G.Valančius (7 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Mačiulis (7 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.) ir A.Chalkowski (7 tšk.).

Pavasario „Sportturas“ taurėje „Laipsniai“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Sportija“ pogrupio varžybas baigė su dviem pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų (2-2).

„ICE“ tritaškių lietuje paskandino „Laipsnius“ (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:22 val.)Atkakliose rungtynėse „Laipsniai“ palaužė „Mattą“ ‒ 2 (2015 balandžio 10 d., penktadienis, 22:51 val.)Pirmoji „Sportijos“ pergalė (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 22:00 val.)Rungtynių pabaigoje iniciatyvą perėmę „Laipsniai“ nugalėjo „Naujokus“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 19:54 val.)„Randeris“ lengvai peržengė „Sportijos“ barjerą (2015 balandžio 15 d., trečiadienis, 20:13 val.)„Laipsniai“ gana nelengvai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)SK „Mattas ‒ 2“ užtikrintai įveikė „Sportiją“ (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:21 val.)„Laipsniai“ ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Kauno „NTI – PN“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 15:53 val.)Antoje rungtynių pusėje įrodę pranašumą laimėjo Sportija. (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 16:52 val.)