Laipsniai vs ICE (75:93)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 23 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

„ICE“ tritaškių lietuje paskandino „Laipsnius“

2015 balandžio 23 d., Ketvirtadienis, 22:22 val., peržiūros: 1100

Ketvirtadienio vakarą KKL „Pavasario“ taurės „Sportturo“ pirmenybėse „Laipsniai“ formaliai savo aikštėje priėmė „ICE“ komandą. Vis tik, panašu, jog visą sezoną toje pačioje salėje sportavę „ICE“ vyrai jautėsi daug patogiau ir užtikrinčiau. Pastarosios komandos žaidėjai šiame susitikime pademonstravo itin puikų pataikymą, kuris paklojo pamatus į pergalę ketvirtfinalyje. „Laipsniai“ savo ruožtu ginklų prieš sėkmingą varžovų pataikymą nesurado ir turėjo susitaikyti su faktu, kad į pusfinalį keliauja „ICE“ (75:93).

Nors susitikimo pradžioje rezultatyviomis atakomis keitėsi abi ekipos, tačiau „ICE“ pirmąsias keturias savo atakas užbaigė tiksliais tolimais metimais, po kurių rezultatas tapo (6:12). Neilgai trukus „Laipsniai“ pelnė keturis taškus be atsako ir prisivijo varžovus (10:12). Vis tik, svečių teisėmis rungtyniavę „ICE“ vyrai apsukų nemažino ir kėlinuką užbaigė puikiu spurtu. Po atkarpos 2:11 skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio (12:23).

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, o „Laipsniai“ pridėjo dar ir dvitaškį (17:26). Tačiau tada ir vėl reikalų ėmėsi „ICE“ puolimo mašina. Svečiai pelnė 11 taškų, o į savo krepšį praleido tik du ir rezultatas tapo (19:37). Neilgai trukus ekipas jau skyrė 20-ies taškų riba (21:41). Per likusį ketvirčio laiką žaidimas kiek nusistovėjo, o „Laipsniai“ iki ilgosios pertraukos savo atsilikimą sugebėjo sumažinti tik minimaliai (28:47).

Po ilgosios pertraukos abi komandos toliau visą dėmesį buvo sutelkusios į puolimą. Priešingai nei pirmųjų dviejų kėlinių metu šeimininkai pradėjo mažiau klysti bei rezultatyviau rungtyniauti. Tačiau „ICE“ turėdami saugų taškų bagažą itin nepanikavo ir ramiai judėjo pergalės link. Nors šio ketvirčio metu „Laipsnių“ puolimas pasirodė minimaliai produktyvesnis (23 taškai), tačiau „ICE“ taip pat nestoviniavo vietoje ir pelnė 22 taškus, o prieš lemiamą ketvirtį ekipas vis dar skyrė didžiulė praraja (51:69).

Nors paskutiniųjų dešimties žaidimo minučių pradžioje skirtumas tarp komandų sumenko iki 15-os taškų (56:71), tačiau „ICE“ greitai rado tam priešnuodį. Svečiai laimėjo dar vieną atkarpą 2:11 ir skirtumas šoktelėjo jau iki 24-ių taškų (58:82). Likusios minutės buvo jau tik formalumas, o ir jų metu „ICE“ neskubėjo švaistyti savo pranašumo. Vis tik, rezultatui esant (66:93) svečiai suprato, kad visas darbas susitikime jau padarytas. „Laipsniai“ pasinaudoję varžovų atsipalaidavimu pelnė 9-is taškus be atsako, tačiau tai jų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo (75:93).

Po rungtynių „ICE“ komandos trenerio pareigas oficialiai einantis Martynas Gailiūnas sakė: „Manau pergalę šiandien lėmė noras siekti medalių bei patekti į pusfinalį. Paanalizavus statistiką prieš rungtynes maniau, kad kova bus sunkesnė. Jų gretose buvo žaidėjas kuris meta po dvidešimt taškų, tačiau sukovojome tikrai gerai, o pataikymas buvo manau svarbiausias pergalės faktorius“ Treneris paklaustas ar tokia solidi pergalė neužmigtys komandos prieš pusfinalį sakė: „Manau, kad ne. Tikiuosi, kad galime parodyti dar daugiau, nes šiandien ne visi buvome susirinkę“. Treneris taip pat atsakė ir į provokuojantį klausimą, kas yra tikrasis „ICE“ ekipos treneris šioje taurėje: Tomas Jonkus ar vis tik Martynas Gailiūnas: „Mes dviese susitariame ką daryti, o kas yra labiau treneris šioje komandoje nenorėčiau atskleisti“.

Laipsniai: Artūras Jankevičius – 21 tšk., Liudas Čekavičius – 17 tšk. (7 išpr. praž.), Aurimas Jurkšaitis – 14 tšk.

ICE: Justinas Merkys – 29 tšk. (8 išpr. praž.), Vilius Ginevičius – 24 tšk., Valentinas Pupšys – 20 tšk. (6 rezult. perd.)

„Sportija“ po atkaklios kovos nusileido „Laipsniams“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 23:40 val.)Rungtynių pabaigoje iniciatyvą perėmę „Laipsniai“ nugalėjo „Naujokus“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 19:54 val.)„ICE“ po atkaklios kovos žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 19 d., sekmadienis, 23:54 val.)Atkakliose rungtynėse „Laipsniai“ palaužė „Mattą“ ‒ 2 (2015 balandžio 10 d., penktadienis, 22:51 val.)„ICE“ be didesnio vargo įveikė savo varžovus (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 23:39 val.)Galingai startavę „Ice“ parklupdė „Omegą“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:05 val.)Po sunkios kovos „Ryterna Group“ pateko į „Pavasario“ didžiosios taurės finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:10 val.)„Laipsniai“ gana nelengvai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)„Pavasario“ taurės starte užtikrinta „ICE“ pergalė (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 20:02 val.)„Laipsniai“ ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Kauno „NTI – PN“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 15:53 val.)