Birštono SC ‒ „Olimpas“ vs Sparta (101:92)C lyga, „TOPsport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 lapkričio 11 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

Taškų lenktynese Birštono SC ‒ „Olimpas“ išvargo pergalę prieš „Spartą“

2016 lapkričio 12 d., Šeštadienis, 00:01 val., peržiūros: 1691

Penktadienį, lapkričio 11 – ąją dieną Birštono gimnazijos sporto salėje buvo sužaistos KKL C lygos, „Top Sport“ pirmenybių, E pogrupio rungtynės, kuriose susitiko aikštelės šeimininkų Birštono SC ‒ „Olimpo“ ir jiems iššūkį metusių svečių „Spartos“ komandos. Rungtynės prasidėjo gan rezultatyviai, abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui, o ne gynybai. Sužaidus beveik pusę kėlinuko T.Miliūnas pelnė 4 taškus iš eilės ir po jo dvitaškių šeimininkai pirmą kartą atitrūko nuo varžovų (12:6). Netrukus ir svečiai pelnė 4 taškus be atsako ir prisivijo varžovus vos per vieną taiklų metimą, bet tada šeimininkai ir vėl sužaidė geresnę atkarpą puolime bei susigrąžino 6 taškų persvarą. Kėlinio pabaigoje po V. Knašiaus tritaškio komandas skyrė jau 12 taškų, bet paskutinis žodis pirmąjame ketvirtyje priklausė „Spartos“ krepšininkams. Birštono SC ‒ „Olimpo“ krepšininkams nepavyko apsiginti nuo paskutinės varžovų atakos ir po pirmojo kėlinuko šeimininkai turėjo 10 taškų persvarą – 30:20.

Antrojo kėlinio taškų sąskaitą atidarė K.Juškevičius pelnydamas 4 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo J.Tamošiūnas ir sužaidus dvi minutes, komandas skyrė rekordinė 16 taškų šeimininkų persvara. Jau atrodė, kad šiose rungtynese nugalėtojas paaiškės dar iki ilgosios pertraukos, bet „spartiečiai“ manė priešingai. Įpusėjus kėliniui svečiam pavyko atsitiesti ir jie pradėjo mažinti deficitą, kuris buvo jau tik 10 taškų – 43:33, o iki kėlinio galo likus trims minutėms skirtumas tarp komandų jau buvo vienženklis. Birštono SC ‒ „Olimpas“ netrukus vėl atstatė dviženklę persvarą ir ją išlaikė porą minučių, bet vėl neapsigynę nuo paskutinės varžovų atakos šeimininkai prieš ilgąją pertrauką pirmavo 8 taškais – 58:50.

Po pertraukos žaidimas truputį sulėtėjo, padaugėjo netaiklių metimų, o ir abi komandos žaidė apylygiai. Pusę kėlinio skirtumas tarp komandų balansavo ties 10 taškų riba. Sužaidus truputį daugiau nei pusę kėlinio 9 taškų persvarą dar turėjo šeimininkai, tačiau per tris minutes „Spartos“ krepšininkai sumažino atsilikimą trigubai – iki 3 taškų (72:69). Toks skirtumas išsilaikė išlaikė iki ketvirčio pabaigos – 75:72.

Lemiamas kėlinukas geriau prasidėjo šeimininkams. Po dviejų iš eilės rezultatyvių atakų, jie įgijo jau apčiuopiamą 7 taškų persvarą, bet ja spėjo pasidžiaugti tik kelias minutes. Sužaidus keturias minutes T.Šorius pataikė iš toli ir komandas vėl skyrė 3 taškai. Ketvirtąjame kėlinuke komandos žaidė labai banguotai, vos tik Birštono SC ‒ „Olimpas“ atitrūksta, tuoj varžovai juos prisivija. Likus žaisti keturias minutes po dar vienos sėkmingesnės varžovų atkarpos svečiai turėjo 8 taškų deficitą, bet per minutę „Spartos“ žaidėjai pataikė du tolimus metimus ir skirtumas tarp komandų buvo jau tik 2 taškai. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei porą minučių komandas skyrė tik 3 taškai (93:90), bet šeimininkai rungtynių pabaigą sužaidė drausmingiau ir šventė pergalę rezultatu 101:92.

Po rungtynių pakalbintas Birštono SC ‒ „Olimpo“ komandos treneris V. Kapačinskas džiaugėsi, kad jo auklėtiniai laimėjo taškų lenktynes: „ Šiandien pas mus buvo prasta gynyba, visiškai kiaura. Varžovai tikrai labai gerai pataikė, fiziškai tvirta komanda, gerai kovojo dėl kamuolių. Gerai, kad maniškiai tiesiog įmetė daugiau taškų už varžovus.“

Birštono SC ‒ „Olimpas“: Osvaldas Brazdžionis – 30 tšk. (11 atk. kam.), Eigirdas Keblikas – 20 tšk. (7 rezult. perd.), Tadas Miliūnas – 20 tšk., Mindaugas Knyšius – 15 tšk. (5 rezult. perd.)

Sparta: Giedrius Prabulis – 27 tšk. (8 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Tautvydas Krapikas – 22 tšk. (5 išpr. praž.), Šarūnas Sobolis – 22 tšk., Tomas Šorius – 11 tšk.

Birštono SC – „Olimpas“ turėjo pavargti dėl pergalės prieš BC „Boom“ šešetuką (2016 gruodžio 04 d., sekmadienis, 21:44 val.)Rungtynių pabaigoje Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė „Akademiją“ (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:48 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ įveikė „Elektromontuotoją“ (2016 gruodžio 21 d., trečiadienis, 23:07 val.)BC „Boom“ iškovojo sunkia pergalę prieš „Sparta“ ekipą (2016 lapkričio 22 d., antradienis, 22:54 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ po atkaklios kovos parklupdė „Ragus“ (2016 lapkričio 20 d., sekmadienis, 22:30 val.) Birštono SC ‒ „Olimpas“ be jokių problemų sutriuškino „Brentex Trailer“ ekip (2016 lapkričio 07 d., pirmadienis, 22:31 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ pergale startavo C lygos pusfinalyje (2017 balandžio 21 d., penktadienis, 22:53 val.)„Grande“ ekipa Birštono SC ‒ „Olimpas“ komandai priešinosi tik kėlinį (2017 balandžio 06 d., ketvirtadienis, 22:13 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ naujieji C lygos čempionai ! (2017 gegužės 21 d., sekmadienis, 01:03 val.)Po Birštonas SC ‒ „Olimpas“ kojomis krito ir dar vienas B lygos favoritų (2017 vasario 17 d., penktadienis, 22:06 val.)