Callcredit vs Gėlių bankas (67:55)Įmonių lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 spalio 20 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Gėlių bankas“ metė rimtą iššūkį pirmąsias sezono rungtynes žaidusiems „Callcredit“ žaidėjams

2016 spalio 21 d., Penktadienis, 00:19 val., peržiūros: 1399

Spalio 20 dieną, vėlų ketvirtadienio vakarą, įvyko „Baltik Sport“ įmonių lygos, D pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų „Callcredit“ bei svečių statusą turėjusių – „Gėlių banko“ ekipų. Matyt neabejotinais rungtynių favoritais prieš teisėjo išmestą kamuolį skelbiantį rungtynių startą buvo laikyti „Callcredit“ žaidėjai, tačiau svečių ekipa metė ganėtinai rimtą iššūkį ir iki pat susitikimo pabaigos aikštėje tvyravo kieta bei emocinga kova, kurioje savo pranašumą galiausiai įrodė šeimininkų ekipa – 67:55 (26:20; 15:11; 11:9; 15:15).

Po „Gėlių banko“ laimėto ginčo kamuolio, svečių ekipos žaidėjas K.Folkmanas rungtynes atidarė taikliu tritaškiu metimu, tačiau pora taiklių D. Šiumetos dvitaškių bei M. Lavrentjevo tritaškis trečiąją rungtynių minutę leido priekyje būti šeimininkų ekipai (7:3). Iki pat pirmojo kėlinio vidurio komandos žaidė taškas į tašką, taškus pelnydavo tai viena, tai kita komanda, tačiau besibaigiant penktąjai rungtynių minutei, dar vienas M. Lavrentjevo tolimas šūvis privertė „Gėlių banko“ komandą prašyti minutės pertraukėlės (16:12). Po minutės pertraukėlės svečių komanda ir toliau neapsigynė nuo „Callcredit“ snaiperių išpuolių. Septintąją rungtynių minutę iš tolimos distancijos pasižymėjo V.Jurkevičius (23:15). „Callcredit“ ekipos spaudimas pasitinkant svečių ekipos žaidėjus nuo vidurio linijos pernelyg jų neišmušė iš vėžių ir skirtumas tarp komandų išliko panašus iki pat pirmojo kėlinio pabaigos, kai paskutinę kėlinio ataką atiteko rengti „Gėlių banko“ ekipai, o K. Folkmano ranka paskutinę kėlinio sekunde nedrebėjo – pataikytas įspūdingas metimas nuo lentos ties vidurio linija lėmė, jog šeimininkų persvara prieš antrąjį kėlinį buvo šeši taškai – 26:20.

Antrasis rungtynių kėlinys prasidėjo netaikliais abiejų komandų metimais, o pirmieji kelius link varžovų krepšio „pralaužę“ šeimininkai, besibaigiant tryliktai rungtynių minutei, pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį taškų pranašumą (32:22). Per daugiau nei keturias kėlinio minutes, vienintelis taškus aikštėje rinkęs žmogus buvo „Callcredit“ ekipos žaidėjas V.Jurkevičius, kurio trys tritaškiai metimai vienu metu šeimininkų komandai leido įgyti jau net devyniolikos taškų pranašumą (41:22). Po mažyčio V. Jurkevičiaus siųsto nokdauno „Gėlių banko“ ekipai, pastarieji nesutriko ir kėlinį sugebėjo užbaigti spurtu 0:9, kas reiškė, jog prieš ilgąją rungtynių pertrauką komandas skyrė dešimt taškų – 41:31.

Trečiajame kėlinyje sėkmingiau startavo svečių ekipa, kuri ir toliau puikiai gynėsi nuo varžovų atakų, o patys po truputį mažino atsilikimą (41:34). Kėlinys klostėsi itin nerezultatyviai, komandos prametė vieną metimą po kito, o „Callcredit“ žaidėjai vietoj to, jog mėgintų susigražinti žaidimo kontrolę į savo rankas, didesnį kiekį energijos išnaudojo apeliuodami teisėjų sprendimus ir reikšdami nepasitenkinimą teisėjavimu. Tuo tarpu „Gėlių banko“ komanda, nors ir itin sunkiai bandydami krapštyti taškus, neleido varžovams „bėgti“ ir dvidešimt šeštąją rungtynių minutę komandas teskyrė viso labo tie patys septyni taškai (47:40). Per likusias keturias kėlinio minutes, kamuolys į krepšį įkrito tik nuo M. Lavrentjevo ir V. Jurkevičiaus rankų, o šeimininkų pranašumas prieš lemiamą ketvirtį išaugo iki dvylikos – 52:40.

Svečių ekipa ketvirtajame kėlinyje iš visų jėgų stengėsi nepaleisti varžovų į priekį, tačiau gerokai brandesnis šeimininkų žaidimas leido po truputį tolti nuo varžovų (59:44). Iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei penkioms minutėms, V.Šiupinys greitoje atakoje „Callcredit“ pranašumą atstatė ties septyniolikos taškų atžyma (63:46), bet svečiai ir toliau nenuleido rankų ir pagirtinai kovojo. Likus žaisti dvi minutes, komandas skyrė penkiolika taškų (67:52), o rungtynių nugalėtojas kėlė vis mažiau abejonių. „Gėlių banko“ žaidėjų kovingumo ir įdėtų pastangų neužteko, finalinis teisėjo švilpukas skelbė, jog rungtynes laimėjo „Callcredit“ ekipa dvylikos taškų persvara – 67:55.

Po rungtynių pakalbintas žaidžiantysis „Callcredit“ ekipos treneris Tomas Konovalovas teigė, jog jo komandai dar trūksta susižaidimo:

Pirmos varžybos visą laiką būna sunkesnės nei įprastai, varžovams tai nebuvo pirmos rungtynės, matėsi, kad geriau žaidimo ritmą pajutę, mes dar pakankamai išsiblaškę, plius mus labai ligos užpuolė žaidėjus, žaidėjų labai nebuvo, ypač didesnių, tai truputį žaidimas keitėsi, gal tas šiek tiek išvežė iš vėžių.

Tuo tarpu „Gėlių banko“ komandos vienas iš naudingiausių rungtynių žaidėjas Saulius Kepežinskas sakė, jog yra ganėtinai patenkintas rungtynių rezultatu:

Esam nauja komanda, be centro žaidžiam, galvojom, jog bus blogiau iš tikro, su jais kiekvienais metais, jau keturi metai žaidžiam, tai gan patenkinti šiaip rezultatu.

„Callcredit“: Vytautas Jurkevičius – 15 tšk. (7 rezult. perd.), Vilius Šiupinys – 13 tšk. (6 išpr. praž.), Martynas Dabulis – 13 tšk. (5 rezult. perd., 5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Darius Šiumeta – 11 tšk. (5 išpr. praž.), Martynas Lavrentjevas – 10 tšk.

„Gėlių bankas“: Karolis Folkmanas – 12 tšk., Saulius Kepežinskas – 12 tšk. (6 išpr. praž.), Karolis Armalis – 12 tšk., Mindaugas Balsys – 10 tšk.

„Gėlių bankas“ ketvirtajame kėlinyje palaužė šešiese susirinkusius „Vilmistos“ krepšininkus (2016 lapkričio 15 d., antradienis, 00:14 val.)„Artstone“ išsvaistė dviženklę persvarą ir vos neprisižaidė su „Callcredit“ (2017 sausio 26 d., ketvirtadienis, 23:40 val.)Emocijų kupinose rungtynėse „Kauno tiltų“ pergalė prieš „Callcredit“ (2017 balandžio 03 d., pirmadienis, 22:39 val.)„Gėlių bankas“ pergalingai pradėjo aštuntfinalį (2017 kovo 13 d., pirmadienis, 20:25 val.)„Gėlių bankas“ po permainingos kovos įveikė „Coca Cola“ (2017 sausio 29 d., sekmadienis, 22:07 val.)Trečiąjį kėlinį užtikrintai laimėjusi „Callcredit“, laimėjo ir rungtynes (2016 lapkričio 03 d., ketvirtadienis, 23:43 val.)Ketvirtame kėlinyje visiškai sugriuvę „Callcredit“ pusfinalį pradėjo nesėkme (2017 balandžio 12 d., trečiadienis, 23:00 val.)Po atkaklios ir permainingos kovos „Callcredit“ palaužė „Lemoros“ krepšininkus (2017 sausio 08 d., sekmadienis, 22:30 val.)„Gėlių bankas“ antroje rungtynių dalyje pabėgo nuo savo varžovų. (2016 lapkričio 30 d., trečiadienis, 01:00 val.)Nerezultatyviose rungtynėse „Callcredit“ įveikė SD „Rangą“ (2017 kovo 05 d., sekmadienis, 21:28 val.)