Artstone vs Remza (76:80)Vasaros „Sportturas“ taurė 2021 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2021 liepos 27 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno technikos profesinio mokymo centras (didžioji salė), Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Atkaklioje finalo dvikovoje pirmos vietos taurę nusinešė „Remza“

2021 liepos 27 d., Antradienis, 22:30 val., peržiūros: 679

Liepos 27 dieną 20:30 val., „Kauno technikos profesinio mokymo centro“ sporto salėje įvyko Vasaros “Sportturas” taurės 2021 didysis finalas, kuriame susitiko „Artstone“ ir „Remza“. Pirmąją vietą iškovojo "Remza" rezultatu 76:80 (10:31, 26:20, 23:9, 17:20).

Turnyro finalą įspūdingai pradėjo “Remza” komanda. Jau per pirmą rungtynių minutę privertė varžovus tris kartus suklysti ir tuo pasinaudoję spurtavo rezultatu 9:0. Savo ruoštu „Artstone“ nieko nelaukdami išnaudojo pirmąją minutinę, po kurios aikštelėje niekas nepasikeitė. „Remza“
su Arturu Pelšsu (12 tšk.) priešaky toliau triuškino varžovus priversdami išnaudoti net ir antrą minutinę (2:21). Po antros pertraukėlės „Artstone“ komandai pavyko rasti būdų kaip įveikti kietą „Remzos“ gynybą, tačiau iki kėlinio galo skirtumo sumažinti nepavyko ir po pirmojo ketvirčio „Remza“ priekyje rezultatu 10:31. Antrajame ketvirtyje „Artstone“ nesudėjo ginklų ir toliau tęsė kovą. Sustabdę varžovus puolime ir kantriai laukdami jų klaidų per tris minutes atlošė 7 taškus, tačiau „Remza“ neužtruko nutraukdama varžovų spurtą ir likusį kėlinio laiką skirtumas tarp komandų nesikeitė. Po dviejų kėlinių „Remza“ tvirtai priekyje rezultatu 36:51.

Trečiasis kėlinys prasidėjo ta pačia nata. Komandos toliau atkakliai kovojo, tačiau kėliniui įpusėjant „Arstone“ pradėjo artėti prie varžovų. Dar po akimirkos smeigė du tolimus metimus ir intriga sugrįžo į finalo rungtynes, nes komandas teskyrė 6 taškai. Antra kėlinio pusė buvo labai nerezultatyvi, kadangi komandos pradėjo labai aktyviai gintis. Per penkias minutes „Remza“ pelnė vos 2 taškus, o „Artstone“ sukrapštė tiek, kad vienu metu net persvėrė rezultatą, o prieš lemiamą ketvirtį pasiliko atlošti tik vieną tašką 59:60. Paskutiniame ketvirtyje užvirė tikra kova. „Remza“ suskubo įgyti bent šiokį tokį 5 taškų pranašumą ir visą kėlinį laikė persvarą savo rankose. „Artstone“ pora kartų priartėjo prie pat varžovų, tačiau „Remza“ iškart grąžindavo 3-5 taškų skirtumą. Drama vyko iki pat paskutinių sekundžių ir nors komandas skyrė 4 taškai, "Artstone" turėjo galimybę pakovot dėl pergalęs išprovokavę pražangą metimo metu prie tritaškio linijos. Tačiau vienas metimas skrido pro šalį, kitoje aiktšelės pusėje Povilas Stasiulionis vėl grąžino 4 taškų pranašumą ir rezultatu 76:80 primąją vietą iškovojo "Remza". Finalo MVP tapo Arturs Pelšs surinkdamas 32 naudingumo balus (19 tšk., 11 rez.p., 7 reb., 8 išpr.praž.)