Lietuvos geležinkeliai vs Resmila ‒ 2 (60:67)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, „Iššūkio“ taurės Didysis finalas
2016 balandžio 22 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Užnugaryje varžovus laikiusi „Resmila ‒ 2“ po banguotos kovos iškovojo pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurę

2016 balandžio 22 d., Penktadienis, 23:45 val., peržiūros: 968

Balandžio 22-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko svarbiausia pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės dvikova – didysis finalas. Teisę jame kauti iškovojo aikštės šeimininkų vaidmenyje buvę „Lietuvos Geležinkeliai“ ir svečių statusą turėjusi „Resmila – 2“.

Susitikimo starte kur kas tikslesni buvo „Resmilos – 2“ krepšininkai, kurie pakankamai lengvai draskė oponentų gynybą ir dvikova pradėjo 6 taškais be atsako (0:6). Po daugiau nei 2 minučių prabilo ir „Lietuvos Geležinkeliai“ (2:6), bet įsismaginę svečiai pridėjo dar 4 taškus ir nutolo 8 taškų skirtumu (2:10). D.Grušausko ir M.Visockio sėkmingos tritaškės atakos pjovė „Lietuvos Geležinkelių“ atsilikimą iki 4 taškų (8:12), tačiau netrukus „Resmila – 2“ priešingoje barikadų pusėje užvirė varžovams pragarą. Galingas R.Vaitasiaus kariaunos spurtas 0:12 nubloške varžovus 17 taškų atstumu ir šis skaičius nepakito iki pat ketvirčio pabaigos. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 8:25.

Antrojo ketvirčio starte „Resmila – 2“ stabtelėjo ir už tai šiai komandai teko sumokėti. Prabudę „Lietuvos Geležinkeliai“ kurį laiką gerai gynėsi, strigdino priešininkus savo gynybos gniaužtuose, o D.Grušausko bei L.Gudanavičiaus tandemas pasistengė, kad ir puolime aikštelės šeimininkai blizgėtų. Minėti du krepšininkai pelnė pirmuosius 10 savo ekipos taškų, į kuriuos „Resmila – 2“ atsakė vieninteliu dvitaškiu, ir skirtumas tarp komandų ištirpo iki 7 taškų (20:27). Visgi tuomet priešingoje barikadų pusėje prabilo G.Petrauskas, kuris pelnė 5 taškus iš eilės, o jam įkandin dvitaškį pridėjo M.Šiukščius ir svečiai susigrąžino 14 taškų pranašumą (20:34). Tiesa po šio akibrokšto „Lietuvos Geležinkeliai“ vėl kilo į šturmą, neutralizavo varžovų puolimą ir paskutinę pirmosios rungtynių pusės atkarpą laimėo rezultatu 10:0. Toks dvikovos posūkis įpusėjus mačui „Resmilai – 2“ paliko trapią, 4 taškų persvarą – 30:34.

Po didžiosios pertraukos svečiai nutraukė kurį laiką užsitęsusią tylą ir padvigubino turimą atotrūkį (30:38), tačiau tuomet viskas vėl ėmė verstis aukštyn kojomis. Į dar vieną duobę įkritusi „Resmila – 2“ kelias minutes tylėjo ir tuo su malonumu pasinaudojo atsitiesimo ženklus demonstruojantys „Lietuvos Geležinkeliai“. Nors šiame ketvirtyje abi komandos taškus rinkosi ganėtinai vangiai, bet 7 taškus be atsako sukrapštę aikštės šeimininkai braukė atsilikimą iki minimumo (37:38) ir privertė intrigą pasiekti neregėtas aukštumas. Tiesa kėlinio finiše „Resmila – 2“ nutraukė taškų badą, trečiąją dvikovos dalį baigė dviem dvitaškiais ir prieš lemiamą ketvirtį džiaugėsi 5 taškų pranašumu savo pusėje – 37:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jau „Lietuvos Geležinkeliai“ susidūrė su problemomis puolime ir kurį laiką nesugebėjo atsidaryti savo taškų sąskaitos. Žaidimo skonį pajutę „Resmilos – 2“ krepšininkai už tai priešiniinkus nubaudė spurtu 0:9 ir pateikę svarią paraišką pergalei (37:51). Nors po ilgokos pauzės „Lietuvos Geležinkeliai“ prabilo (38:51), bet po T.Dabulskio bei G.Petrausko taiklių metimų aikštelės šeimininkų padėtis pasiekė kritinę ribą (38:55). Vis dėlto „Lietuvos Geležinkeliai“ nesudėjo ginklų ir pamėgino sukurti stebuklą. 5 taškus iš eilės pelnė T.Žvirblis (43:55), o jam įkandin dvitaškį su pražanga pridėjo A.Vaivada ir sušvelnino nuostolius iki vienženklio skirtumo (46:55). Intriga suspurdėjo dar po poros minučių, kuomet įsibėgėję „Lietuvos Geležinkeliai“ pratęsė laimėtą atkarpą iki 12:0 ir priartėjo iki 5 taškų (50:55). Tiesa „Resmila – 2“ arčiau priešininkų neprisileido, išlaikė saugų atstumą iki pat finalinės sirenos ir triumfavo finale rezultatu 60:67.

Remigijus Vaitasius („Resmila – 2“):

Šiandien žaidimas buvo ganėtinai banguotas. Pradėjote labai gerai, o ir ketvirtajame kėlinyje šovėte į priekį ir įgijote solidų pranašumą, bet intriga išliko iki pat pabaigos. Kodėl taip banguotai žaidėte?

„Pradžioje buvo didelė motyvacija ir geras nusiteikimas. Tiek dėl to, kad žaidžiame finale, tiek dėl to, kad pralaimėjome šiems varžovams grupėje. Varžovus gerai pažįstam. Pasirinkome gerą gynybos sistemą – gynėmės asmeniškai. Turbūt dėl to pradėjo jaustis nuovargis ir žaidėjai truputį pavargo. Momentais šiek tiek patinginiavom ir nepataikėm į krepšį, bet gerai, kad pabaigoje susikaupėme ir atradome savyje jėgų. Finalas yra tai, dėl ko verta pasistengti. Laimėjome ir viskas dabar yra gerai.“

Kuo geriau būti – paskutine Didžiosios taurės komanda ar pirma „Iššūkio“?

„Sunkus klausimas. Iš tikrųjų, kad ir „Iššūkio“, bet sezoną baigi pergale, o Didžiąją pralaimėjimu. Tai vis dėlto geriau yra laimėti, nes emocijos geresnės.“

Tomas Žvirblis („Lietuvos Geležinkeliai“):

Nepavyko pabaigti turnyro pergalingai. Labai prastai pradėjote rungtynes, vėliau bandėte kabintis. Kas sutrukdė šiandien pasiekti pergalę?

„Per didelis noras. Tiesiog perdegėme. Nepataikėme nei iš po krepšio, nei tritaškių. Varžovas tikrai neblogas, bet manau, kad tikrai įveikiamas.

Naudingiausio finalo žaidėjo titulą iškovojo G.Petrauskas (17 tšk., 10 atk. k., 11 išpr. pr., 22 naud. b.). Taip pat pergalės kalviais buvo M.Šiukščius (25 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), K.Aleksandravičius (10 tšk.), T.Dabulskis (7 tšk.) ir E.Jauneika (6 tšk., 16 atk. k., 3 bl.).

„Lietuvos Geležinkelių“ gretose pasižymėjo D.Grušauskas (23 tšk., 11 atk. k., 9 išpr. pr.), T.Žvirblis (9 tšk., 7 rez. p.), M.Visockis (9 tšk.), A.Vaivada (8 tšk., 6 atk. k.), L.Gudanavičius (6 tšk.) ir S.Ragauskas (4 tšk., 8 atk. k., 8 išpr. pr.).

„Resmila ‒ 2“, po dramatiškos ketvirtojo kėlinio pabaigos, įveikė „ICE“ krepšininkus. (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 23:18 val.)„Resmila ‒ 2“ pratęsimo pabaigoje palaužė „ASU“ (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 23:15 val.)„Resmila ‒ 2“ po pratęsimo, palaužė Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 00:20 val.)Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)„Resmila ‒ 2“ pasiekė užtikrintą pergalę (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 20:53 val.)Nerezultatyviose rungtyėse „Resmila-2“ ekipos pergalė ir žingsnis į finalą (2016 balandžio 19 d., antradienis, 11:25 val.)Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)Visas rungtynes atsilikinėję „Vilkai“ išsigelbėjo paskutinėmis akimirkomis (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:19 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą (2016 balandžio 08 d., penktadienis, 22:53 val.)