Resmila ‒ 2 vs Lietuvos geležinkeliai (54:68)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 31 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę

2016 kovo 31 d., Ketvirtadienis, 23:24 val., peržiūros: 923

Kovo 31-ąją dieną, ketvirtadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės A pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusios „Resmilos – 2“ ir svečių rolėje buvusių „Lietuvos Geležinkelių“.

Rungtynių startas geriau klostėsi „Lietuvos Geležinkeliams“, kurie surezgė dvi rezultatyvias atakas ir atitrūko rezultatu 0:5. Prabilę aikštės šeimininkai atsakė dviem tiksliais metimais ir braukė nuostolius iki minimumo (4:5), tačiau nesavanaudiškai kamuolį dalinęsi varžovai pirmaujančiųjų vaidmens neužleido. Pakankamai neblogai susikurtas progas realizavę „Lietuvos Geležinkeliai dar neįpusėjus ketvirčiui atitrūko 6 taškais (8:14), o vėliau ši ekipa surengė spurtą 0:9 ir padidino atstumą iki dviženklio (12:23). Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis svečių padėtį dar labiau sutvirtino D.Grušauskas ir po 10 minučių kovos „Resmilos – 2“ situacija teigiamų emocijų nekėlė – 13:27.

Antrąjį ketvirtį taikliu metimu pradėjo R.Vaitasius (15:27), tačiau žaidimo ritmą pajautę „Lietuvos Geležinkeliai“ toliau puškavo į priekį, smeigė porą tolimų bombų ir po spurto 0:8, aikštelės šeimininkų deficitas šoktelėjo iki 20 taškų (15:35). Tuo „Resmilos – 2“ bėdos nesibaigė, o pagrindine to priežastimi tapo ganėtinai blankus ir nykus puolimas. Kol varžovai strigo „Lietuvos Geležinkelių“ gynyboje, pastaroji komanda toliau pamažu krovėsi persvarą ir momentu turėjo 23 taškų bagažą (17:40). Vis dėlto paskutinis žodis pirmoje dvikovos pusėje priklausė E.Jauneikai, kuris papildė skurdžią savo ekipos taškų sąskaitą dar pora taškų ir įpusėjus mačui svečiai tenkinosi 21 taško atotrūkiu – 19:40.

Po didžiosios pertraukos „Resmilos – 2“ padėtis ne tik ne gerėjo, bet ir dar labiau komplikavosi. Namuose žaidusi komanda kelias minutes tylėjo ir išgyveno taškų badą, o savo bėgiuose riedantis „Lietuvos Geležinkelių“ traukinys nemažino greičio. Du tritaškius įsūdė S.Ragauskas, tiek pat dvitaškių pridėjo D.Grušauskas, o po spurto 0:12, intriga paliko salę (19:52). Visgi vėliau „Resmila – 2“ atsigavo po ledinio dušo ir sužaidė bene geriausią atkarpą iki šiol, kuri baigėsi 7 taškais be atsako ir bent jau šiek tiek apkarpė nepadorų skirtumą (26:52). Tiesa ketvirčio tiesiojoje „Lietuvos Geležinkeliai“ susigrąžino dalį prarastos persvaros ir po trijų kėlinių „Resmilai – 2“ reikėjo stebuklo – 26:57.

Paskutinėje mačo dalyje viskas lyg apsivertė aukštyn kojomis. „Lietuvos Geležinkeliai“ tarsi jau šventė pergalę ir atrodytų pamiršo sėkmingo žaidimo formulę. Tuo tarpu „Resmila – 2“ pajuto kraujo skonį ir aktyviu žaidimu abejose aikštės pusėse ėmė sparčiai mažinti deficitą. Po laimėtos atkarpos 15:2, „Lietuvos Geležinkelių“ pranašumas smuko iki 18 taškų (41:59), o dvikovos finiše įsismagusi „Resmila – 2“ dar gadino priešininkams ūpą, tačiau pasivyti jų taip ir nepavyko. Galutinis rungtynių rezultatas – 54:68.

Tomas Žvirblis („Lietuvos Geležinkeliai“):

Tris kėlinius dominavote aikštėje ir nepaisant prasto ketvirtojo kėlinio, vistiek užtikrintai laimėjote. Kas nulėmė, kad didžiąją dalį rungtynių gerokai lenkėte varžovus?

„Šios rungtynės turbūt buvo pirmosios, kuriose taip gražiai ir nesavanaudiškai dalinomės kamuoliu. Draugiškai žaidėmė ir tai turbūt ir yra pagrindinė priežastis.“

Regimantas Vaitasius („Resmila – 2“):

Kažkaip nesimatė Jūsų tris kėlinius ir tik prabudote ketvirtame kėlinyje, kuomet jau buvo per vėlu. Kokios to priežastys?

„Didžiausia bėda buvo ta, kad šiandien mūsų gretose nebuvo nė vieno įžaidėjo. Abu negalėjo dalyvauti rungtynėse, todėl pastatėm kitą žaidėją, kuriam ši pozicija nėra įprasta. Pradžioje nepavyko susitvarkyti, bet į rungtynių pabaigą žaidimas šiek tiek apsišlifavo ir bent jau pavyko sumažinti skirtumą.“

Nugalėtojus į pergalę vedė D.Grušauskas (18 tšk., 3 bl), S.Ragauskas (12 tšk., 6 atk. k., 8 rez. p., 6 išpr. pr.), T.Žvirblis (10 tšk., 5 rez. p.), G.Naujalis (10 tšk.), A.Grabauskas (10 tšk., 7 atk. k.), A.Vaivada (6 tšk.) ir L.Gudanavičius (2 tšk.).

„Resmilos – 2“ gretose pasižymėjo M.Šiukščius (22 tšk.), T.Dabulskis (9 tšk., 7 atk. k.), K.Aleksandravičius (9 tšk., 5 per. k.), R.Vaitasius (9 tšk.) ir E.Jauneika (5 tšk., 15 atk. k., 5 išpr. pr.).

Pavasario „Sportturas“ taurėje „Lietuvos Geležinkeliams“ tai buvo antroji pergalę per tris sužaistus susitikimus (2-1). „Resmilos – 2“ sąskaitoje po pogrupio varžybų du laimėjimai ir dvi nesėkmės (2-2).

„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą (2016 balandžio 08 d., penktadienis, 22:53 val.)Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:01 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)„Resmila ‒ 2“ pasiekė užtikrintą pergalę (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 20:53 val.)Nerezultatyviose rungtyėse „Resmila-2“ ekipos pergalė ir žingsnis į finalą (2016 balandžio 19 d., antradienis, 11:25 val.)Visas rungtynes atsilikinėję „Vilkai“ išsigelbėjo paskutinėmis akimirkomis (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:19 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)„Resmila ‒ 2“ pratęsimo pabaigoje palaužė „ASU“ (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 23:15 val.)Užnugaryje varžovus laikiusi „Resmila ‒ 2“ po banguotos kovos iškovojo pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurę (2016 balandžio 22 d., penktadienis, 23:45 val.)