Kauno švara ‒ 2 vs Kauno liberalai (62:74)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2016 balandžio 17 d., Sekmadienis, 15:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės čempionais tapo „Kauno liberalai“

2016 balandžio 17 d., Sekmadienis, 17:07 val., peržiūros: 1019

Sekmadienio popietę A.Sabonio krepšinio centre įvyko Pavasario „Sportturo“ taurės“Mažosios taurės“ didysis finalas, kuriame susitiko dvi stipriausios „Mažosios traurės“ ekipos „Kauno švara – 2“ ir „Kauno liberalai“.

Didysis finalas prasidėjo abiejų ekipų rezultatyviomis atakomis (5:5). Pirmieji su gynyba susitvarkė „Kauno švara – 2“, kurieji laimėjo atkarpą 4:0 ir susikrovė keturių taškų pranašumą ( 11:7). „Kauno liberalams“ niekaip nesisekė sustabdyti varžovų greitų atakų ir treneris buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlę ( 14:7). Kėlinuko pabaigoje R.Motys toliau karaliavo baudos aikštelėje ir jo pastangomis šeimininkai išlaikė pranašumą – 18:11.

Antrajame kėlinyje „Kauno liberalams“ pavyko apmažinti skirtumą, tačiau iškart sulaukė atsako iš varžovų (22:15). Vis dėlto, svečiai vėl sugebėjo surengti spurtą 5:0 ir komandas skyrė tik 4 taškai (26:22). Likus žaisti apie tris minutes „Kauno liberalai“ ataka po atakos pradėjo mažinti skirtumą, o varžovams sunkiai sekėsi sustabdyti įsibegėjusius svečius ( 33:31). Po dviejų ketvirčių rezultatas – 33:31.

Antroje rungtynių pusėje „Kauno liberalai“ pradėjo „sausa“ atkarpa 5:0 ir įsiveržė į priekį ( 33:36). „Kauno švara – 2“ pavyko atsigauti ir sušvelinti skirtumą iki minimalaus, tačiau T.Ališauskas žaidė nesustabdomai ir padidino pranašumą iki 5 taškų ( 40:45). Po minutės pertraukėlės P.Giedraitis smeigė du tritaškius metimus ir pranašumas jau siekė dviženklis. Per likusį laiką „Kauno liberalai“ išsaugojo dviženklį pranašumą – 46:56.

Ketvirtame kėlinyje P.Giedraitis vėl priminė apie savė ( 46:61). „Kauno švara – 2“ sunkiai sekėsi atrasti savąjį žaidimą, kurį demonstravo pirmoje rungtynių pusėje ir svečiai išlaikė pranašumą susikrautą. Likus žaisti apie tris minutes „Kauno švara – 2“ nežadėjo taip lengvai pasiduoti ir laimėjo atkarpą 4:0, kur po jos „Kauno liberalų“ treneris buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlę. Per likusį laiką „Kauno liberalai“ atsilaikė prieš varžovų spurtą ir iškovojo pirmąją vietą „Mažojoje taurėje“ – 62:74.

Po laimėtų rungtynių „Kauno liberalų“ ekipos treneris, R.Miladauskas, gerai nusiteikęs kalbėjo:“Varžovai rungtynes pradėjo nuo zoninės gynybos, o pas mus puolimas streikavo dėl to ir gavosi deficitas pirmoje pusėje. Paskui prasilaužė tritaškiai metimai. Mūsų komandos arkliukas yra gynyba. Visas rungtynes buvo gynyba , gynyba, gynyba. Taškų gerokai daugiau praleidom nei mūsų vidurkis, bet 62 taškai nėra daug. Galime sakyti, kad gynyba eilinį kartą laimėjo rungtynes.“

Naudingusiu „Didžiosios taurės“ žaidėju buvo išrinktas Tadas Ališauskas, kuris surinko trigubą dublį ( 17 tšk., 13 atk.kam., 12 rez.perd.)

Kauno švara ‒ 2: Martynas Senkus – 16 tšk., Remigijus Motys – 15 tšk. (14 atk. kam.), Titas Kažemėkas – 11 tšk., Gediminas Simanavičius – 10 tšk. (16 atk. kam.)

Kauno liberalai: Gytis Rūkas – 25 tšk., Paulius Giedraitis – 20 tšk., Tadas Ališauskas – 17 tšk. (13 atk. kam., 12 rezult. perd., 8 išpr. praž.)

BC „Straight“ – 2 įrodė pranašumą prieš „Kauno liberalus“ (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 21:42 val.)Prastai startavę „Kauno liberalai“ atsitiesė ir žengė į pusfinalį (2016 balandžio 07 d., ketvirtadienis, 22:43 val.)„Remza“ gan nesunkiai įveikė „Kauno švarą ‒ 2“ (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:08 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusi „Team Five“ visgi nepavijo „Kauno švaros ‒ 2“ ekipos (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 21:57 val.)Pusfinalyje su dramos elementais „Kauno Švara ‒ 2“ išplėšė kelialapį į finalą (2016 balandžio 12 d., antradienis, 23:18 val.)„Kauno Liberalai“ įveikė „ASU“ krepšininkus. (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:54 val.)„Kauno liberalai“ be didesnio vargo susitvarkė su „Randeriu“ (2016 kovo 29 d., antradienis, 22:25 val.)Žaidimo vadžias paleidusi „Kauno Švara ‒ 2“ lemtingu momentu susigrąžino jas į savo rankas (2016 balandžio 05 d., antradienis, 23:06 val.)„Kauno liberalai“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Kauno Rami“ ekipą. (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 23:15 val.)„Kauno liberalai“ Pavasario „Sportturo“ taurę 2016 pradėjo gynybinio stiliaus pergale prieš „Ambi“ (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:10 val.)