Kauno švara ‒ 2 vs Vilkai (66:64)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 12 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Pusfinalyje su dramos elementais „Kauno Švara ‒ 2“ išplėšė kelialapį į finalą

2016 balandžio 12 d., Antradienis, 23:18 val., peržiūros: 874

Balandžio 12-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės pusfinalio akistata tarp savo aikštėje žaidusios „Kauno Švaros – 2“ ir svečių teisėmis atvykusių „Vilkų“.

Rungtynių pradžioje pastebimesni buvo aikštelės šeimininkai, kurie keliomis sėkmingomis atakomis įsiveržė į priekį rezultatu 6:1. Visgi vaisingų atakų pirmoje ketvirčio pusėje nebuvo daug ir vyko klampi kova. Vos tašką pirmomis minutėmis sukrapštę „Vilkai“ po kurio laiko sukruto, smeigė porą tritaškių ir po spurto 0:8 perėmė šturvalą (6:9). Kėlinio finiše „Kauno Švara – 2“ susikurė keletą progų pelnyti taškus nuo baudų metimo linijos, tačiau ten K.Bytauto kariaunai sekėsi ne itin gerai (1/5) ir svečiai sugebėjo išlaikyti persvarą savo pusėje iki pat pirmosios susitikimo dalies pabaigos – 9:13.

Antrojo ketvirčio starte „Kauno Švara – 2“ realizavo porą dvitaškių ir grąžino pusiausvyrą (13:13), bet „Vilkus“ į priekį vėl truktelėjo K.Rainys (13:16). Tiesa netrukus aikštelės šeimininkai pajuto savo žaidimo skonį, puikiai žaidė abejose aikštės pusėse ir, žvelgiant į iki šiol buvusį vangų taškų rinkimąsi, žaibiškai šovė į priekį spurtu 12:0 ir privertė varžovus minutės pertraukėlės (25:16). Vis dėlto po jos „Vilkai“ atgavo pasitikėjimą savo jėgomis, atsakė laimėta atkarpa 0:6 ir privertė priešininkus pajusti alsavimą už nugaros (25:22). Paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės minutėmis „Kauno Švara – 2“ suspėjo šiek tiek susigrąžinti ir įpusėjus mačui džiaugėsi 5 taškų atotrūkiu – 29:24.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai kurį laiką sparčiau rinkosi taškus, ketvirtį pradėjo spurtu 8:2 ir nustūmė „Vilkus“ į ne itin malonią padėtį (37:26). Tiesa tuomet svečiai atsipeikėjo ir ėmė bombarduoti „Kauno Švaros – 2“ krepšį iš toli. Trys tikslūs tolimi šūviai braukė vilkų deficitą iki 4 taškų (39:35), o po K.Rainio baudų metimų namuose žaidusiai ekipai beliko 2 taškų pranašumas (39:37). G.Simanavičiaus blykstelėjimas įpūtė gyvybės „Kauno Švaros – 2“ puolimui (44:37), tačiau priešingoje barikadų pusėje tritaškių lietus tęsėsi ir po spurto 0:8 rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (44:45). Prie baudų metimų linijos taškus rinkęsi „Kauno Švaros – 2“ krepšininkai susigrąžino persvarą į savas rankas (48:45), bet šio ketvirčio herojus M.Alekna (13 taškų) pakreipė įvykius „Vilkams“ naudinga linkme ir po trijų kėlinių svečiai pirmavo minimaliu skirtumu – 49:50.

Lemiamo kėlinio pirmosiomis minutėmis dar vieną tritaškį pridėjo G.Guzelis ir sutvirtino „Vilkų“ pozicijas iki 4 taškų (49:53). Visgi tuomet „Kauno Švara – 2“ pasiuntė į priešininkų krepšį porą dvitaškių ir išlygino rezultatą (53:53), o netrukus G.Simanavičius iššovė iš toli ir į priekį vėl įsiveržė aikštės šeimininkai (56:54). Tuomet apie save vėl priminė M.Alekna, kuris realizavo du dvitaškius ir pratęsė permainingą ir po truputį link kulminacijos judančią kovą (56:58). Antroje ketvirčio pusėje aktyviai žaidęs M.Senkus išjudino savo komandą ir laimėta atkarpa 7:0 padėjo „Kauno Švarai – 2“ įgyti vienu taikliu metimu nepasiekiąmą pranašumą (63:60). Vis dėlto „Vilkai“ neketino sudėti ginklų ir baltų vėliavų nekėlė. Tiksint paskutinei susitikimo minutei K.Rainys šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus ir išvedė į priekį „Vilkus“ (63:64). Svečių nelaimei džiaugsmas truko trumpai ir M.Senkaus taiklus metimas apvertė viską aukštyn kojomis (65:64). Paskutinėmis dvikovos sekundėmis „Vilkai“ turėjo progų pakeisti rungtynių tėkmę, tačiau jų metimai tikslo nepasiekė ir „Kauno Švara – 2“ išvargo bilietą į finalą rezultatu 66:64.

„Kauno Švaros“ veteranai po rungtynių tradiciškai nekomentavo eigos, kadangi matyt sunkiai gaudė kvapą.

Rokas Maročka („Vilkai“):

Ne daug trūko iki finalo. Vis dėlto, ko pritrūko?

„Galbūt kitą kartą į finalą išeisim. Pritrūko šaltakraujiškumo. Neįmetėm paskutinių metimų, Neapsigynėm ir leidom varžovams pelnyti lengvus taškus pabaigoje.“

Kaip manote, ar pavyks iškovoti bent jau bronzos medalius?

„Stengsimės. Atiduosim visas jėgas.“

„Kauno Švarą – 2“ į pergalę vedė G.Simanavičius (24 tšk., 15 atk. k., 12 išpr. pr., 41 naud. b.), M.Senkus (16 tšk., 6 atk. k.), T.Kažemėkas (15 tšk., 15 atk. k., 7 išpr. pr.), P.Vosgirdas (7 tšk.), D.Kazlauskas (3 tšk.) ir K.Bytautas (1 tšk.).

„Vilkų“ gretose pasižymėjo M.Alekna (25 tšk., 18 atk. k., 2 bl., 31 naud. b.), K.Rainys (16 tšk., 10 atk. k., 6 išpr. pr.), D.Rumšas (6 tšk.), G.Guzelis (5 tšk.), M.Geštautas (4 tšk., 6 atk. k.), R.Maročka (3 tšk., 7 atk. k.), B.Narbutas (3 tšk., 6 atk. k.) ir T.Urbonavičius (2 tšk.).

Kitame pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės pusfinalyje jėgas išmėgins „Kauno Rami“ ir „Kauno Liberalai“.

Žaidimo vadžias paleidusi „Kauno Švara ‒ 2“ lemtingu momentu susigrąžino jas į savo rankas (2016 balandžio 05 d., antradienis, 23:06 val.)„Kauno Švara ‒ 2“ apgynė savo tvirtovę nuo „Komandos X“ (2016 kovo 29 d., antradienis, 23:00 val.)„Remza“ gan nesunkiai įveikė „Kauno švarą ‒ 2“ (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:08 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusi „Team Five“ visgi nepavijo „Kauno švaros ‒ 2“ ekipos (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 21:57 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės čempionais tapo „Kauno liberalai“ (2016 balandžio 17 d., sekmadienis, 17:07 val.)Visas rungtynes atsilikinėję „Vilkai“ išsigelbėjo paskutinėmis akimirkomis (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:19 val.)Įtemptose rungtynėse „Vilkai“ įveikė „Sportiją“ (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 22:54 val.)Pavasario „Sportturo“ Mažojoje taurėje trečią vietą iškovojo „Kauno rami“ (2016 balandžio 17 d., sekmadienis, 15:34 val.)„Vilkai“ po pratęsimo palaužė „Stumbro“ komandą (2016 balandžio 05 d., antradienis, 22:34 val.)Ice lengvai įveikė Vilkus (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)