Sporto spalvos vs Advokatų kontora „Konsus“ (59:62)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Nukraujavusi Advokatų kontora „Konsus“ patiesė „Sporto spalvas“ ir iškovojo bronzos medalius

2016 gegužės 30 d., Pirmadienis, 23:08 val., peržiūros: 1246

Pirmadienį, gegužės 30 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės kova dėl trečiosios vietos, kurioje ginklus surėmė šeimininkų rolėje buvusios „Sporto spalvos“ ir svečių vaidmenyje žaidusi Advokatų kontora „Konsus“. Susitikimo pradžioje geriau pasirodę „Sporto spalvų“ žaidėjai kiek atitrūko ir pirmaujančių rolėje buvo daugiau negu pusę rungtynių, tačiau ketvirtame kėlinuke geriau atrodę svečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir palikti priešininkus be medalių. 59:62 (23:17, 12:14, 10:14, 14:17).

Susitikimo pradžioje abi komandos, kaip ir tikėtasi, keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje prabėgus kelioms minutėms rezultatas buvo lygus (10:10). Vis tik, pirmieji apsukas padidinę „Sporto spalvų“ krepšininkai sužaidė sėkmingą atkarpą 11:0 ir iškart įgijo dviženklę persvarą (21:10). Čia pat atsibudę svečiai sugebėjo surinkti septynis taškus iš eilės ir taip daugiau nei perpus sumažinti deficitą (21:17). Nepaisant to, dar vieną rezultatyvų reidą surengęs Ž. Krupskis padidino skirtumą tarp komandų iki šešių taškų, kurį puikią galimybę sumažinti turėjęs L. Jasevičius prametė du baudų metimus, ko pasekoje po pirmojo kėlinuko komandas tebeskyrė šeši taškai. 23:17.

Antrą kėlinuką dviem taškais pradėjo A. Janonis, tačiau čia pat penkis taškus be atsako surinkę šeimininkai įgijo devynių taškų persvarą (28:19). Taip lengvai nusileisti nesiruošusi Advokatų kontora „Konsus“ surinko keturis taškelius iš eilės ir vėl kiek prisivijo varžovus (28:23). Įpusėjus ketvirčiui abiejų ekipų snaiperiai pasižymėjo taikliais tolimais metimais, po kurių sekė dar pora sėkmingų „Sporto spalvų“ epizodų puolime, ko pasekoje skirtumas tarp komandų padidėjo iki septynių taškų (35:28). Vis tik, per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios geriau pasirodę svečiai sugebėjo atsilikimą sumažinti iki keturių taškų. 35:31.

Iškart po ilgosios pertraukos Advokatų kontora „Konsus“ dar labiau priartėjo prie varžovų (37:35), tačiau taiklus tolimas A. Lencevičiaus šūvis ir vėl kiek atitolino aikštės šeimininkus. Kiek vėliau „Sporto spalvos“ beveik visus taškus rinko tik baudų metimais, tuo tarpu puolime neblizgėjo ir A. Šiaulio auklėtiniai, ko pasekoje skirtumas tarp komandų, daugiau nei iki trečiojo kėlinuko vidurio, praktiškai stovėjo vietoje. Pirmieji ledus pralaužę svečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (43:41), tačiau dar vienas aštrus A. Lencevičiaus reidas leido „Sporto spalvoms“ atotrūkį padvigubinti (45:41). Nepaisant to, pačioje ketvirčio pabaigoje dominavęs P. Mickūnas pelnė keturis taškus iš eilės ir rezultatą išlygino. 45:45.

Lemiamo ketvirčio pradžioje užtikrinčiau atrodę „Sporto spalvų“ krepšininkai sužaidė atkarpą 8:2 ir pasiuntę priešininkus į lengvą nokdauną įgijo šešių taškų persvarą (53:47). Advokatų kontora „Konsus“ ilgai nesnaudė ir sukilę į lemiamą šturmą sugebėjo surengti spurtą net 0:12, kurio dėka ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir įgijo šešių taškų persvarą (53:59). Kiek sutrikę šeimininkų žaidėjai bandė taisyti situaciją ir po kelių sėkmingai pasibaigusių atakų sumažino skirtumą tarp komandų iki minimumo (58:59). Likus žaisti mažiau nei minutei M. Sadauskas pataikė itin svarbų dvitaškį, po kurio Advokatų kontora galėjo jaustis daug tvirčiau. Per likusį laiką „Sporto spalvos“ stebuklo sukurti nespėjo, ko pasekoje pergale bei bronzos medaliais džiaugėsi Advokatų kontora „Konsus“. 59:62.

Po gana nelengvos pergalės nugalėtojų treneris Andrius Šiaulys kalbėjo: „Pergale gal ir tikėta. Vėl sezono galas, vėl susitraumavo du žmonės, todėl, realiai, likome tik penki pagrindiniai žaidėjai su puse, bet vyrai sukovojo, džiaugiuosi ir noriu padėkoti jiems už visą sezoną. Ačiū personalui, teisėjams ir iki kito sezono“.

Kaip pats gali įvertinti savo komandos pasirodymą šiame sezone?

„Manau, kad lūkesčiai nepasiteisino, bet labai džiaugiamės, kad pavasario taurėje „pramušėme“ ketvirtfinalį, nes beveik visur kitur ketvirtfinalyje kritome“.

Naudingiausiu mažojo finalo krepšininku buvo pripažintas Advokatų kontoros „Konsus“ vidurio puolėjas Algirdas Janonis.

„Sporto spalvos“: Artūras Lencevičius – 20 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Žygimantas Krupskis – 13 tšk. (5 išpr. praž.), Arnoldas Rupeika – 13 tšk.

Advokatų kontora „Konsus“: Mantas Sadauskas – 17 tšk. (6 rezult. perd.), Algirdas Janonis – 15 tšk. (27 atk. kam.), Povilas Mickūnas – 13 tšk. (5 išpr. praž.)

Advokatų kontora „Konsus“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Sporto spalvas“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:13 val.)Advokatų kontora „Konsus“ lengvai įveikė LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 19:05 val.)Advokatų kontora „Konsus“ grupių etapą baigė nepralaimėję (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:20 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ įveikė „Sporto spalvos“ ekipą (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 16:35 val.)„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 23:16 val.)„Sporto Spalvos“ eliminavo dantis rodžiusią „A Komandą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 23:13 val.)„Sporto spalvos“ sutriuškino LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:01 val.)Karštas kraujas: „Bartukai“ ketvirtojo kėlinio viduryje paliko aikštę ir anksčiau laiko atvėrė „Advokatų Kontorai Konsus“ duris į pusfinalį (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:19 val.)Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį (2016 gegužės 28 d., šeštadienis, 00:08 val.)