DNC vs Advokatų kontora „Konsus“ (68:63)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 gegužės 27 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį

2016 gegužės 28 d., Šeštadienis, 00:08 val., peržiūros: 1124

Gegužės 28-ąją dieną, penktadienį, Kauno Technikos Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės pusfinalio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „DNC“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Advokatų Kontoros Konsus“ komandos.

Pirmosiomis rungtynių akimirkomis į priekį veržė „Advokatų Kontora Konsus“ (0:3; 2:5), bet varžovai kurį laiką neatsiliko ir alsavo A.Šiaulio kariaunai į nugarą. Visgi, dar pirmoje ketvirčio pusėje, svečių gretose dukart iš toli driokstelėjo M.Sadauskas, o jam įkandin dvitaškį pridėjo L.Jasevičius ir po spurto 0:8 „Advokatų Kontora Konsus“ atotrūkis išaugo iki 9 taškų (4:13). Tiesa po šio akibrokšto „DNC“ greitai atsigavo ir prisiminė savojo žaidimo skonį. D.Budgino armija atsakė laimėta atkarpa 0:9 ir D.Bakano tritaškis atstatė pusiausvyrą (13:13). M.Sadausko bei M.Lukmino tandemas grąžino persvarą „Advokatų Kontorai Konsus“ (15:20), tačiau išsijudinę aikštelės šeimininkai netrukus spurtavo 10:2, perėmė šturvalą į savo rankas (25:22) ir minimalų pranašumą išlaikė jose iki pat kevirčio pabaigos. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 25:24.

Antrajame kėlinyje užvirė atkakli kova taškas į tašką ir nė viena iš ekipų neketino nusileisti. Įsismaginę „Advokatų Kontoros Konsus“ snaiperiai realizavo kelis tolimus metimus ir po jų veržėsi į priekį (26:29; 31:32; 33:35), bet „DNC“ taip pat netylėjo ir jų taškų sąskaita nestovėjo vietoje. Šiame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi penkis kartus, o dar porą kartų rezultatas buvo lygus ir šie faktai tik patvirtina, jog aikštėje virė lygių varžovų kova. Pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje „Advokatų Kontora Konsus“ ilgesniam laikui įsitvirtino priekyje. išlaikė persvarą savo pusėje iki pat pertraukos ir po dviejų kėlinių džiaugėsi slidžiu. bet pranašumu savo rankose – 39:42.

Po didžiosios pertraukos arši kova tęsėsi ir rezultato skirtumas beveik visą kėlinį nebuvo pasiekęs tokios ribos, kurios nebūtų galima panaikinti vienu taikliu metimu. Vis dėlto, trečiajame kėlinyje žaidimas tapo padrikesnis ir tai lėmė rezultatyvumo kreivės smukimą žemyn. Po K.Meiliūno tolimos bombos „DNC“ nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn (48:47), tačiau į tai M.Lukminas bei A.Gendvilas atsakė 4 taškai ir sugrąžino persvarą „Advokatų Kontorai Konsus“ (48:51). D.Bakano tritaškis atstatė lygybę (51:51), bet paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė svečiams. M.Lukminas smeigė tritaškį, o po kurio A.Gendvilas pataikė iš arčiau ir po pusvalandžio atkaklaus mūšio A.Šiaulio vadovaujama ekipa susikrovė 5 taškų bagažą – 51:56.

Ketvirtojo kėlinio starte M.Lukminas dar kartą iš tolimos distancijos nuginklavo priešininkų gynybą (51:59), o netrukus jo komandos draugas P.Mickūnas taikliu dvitaškiu pirmą kartą šios dienos mače padidino atstumą tarp komandų iki dviženklės ribos (51:61). Vis dėlto, po šio šuolio į priekį „Advokatų Kontora Konsus“ sustojo ir įkrito į gilią žaidybinę duobę. Svečiams krepšys svarbiausiomis dvikovos minutėmis buvo tarsi užrištas ir visi metimai skriejo pro šalį. Tuo netruko pasinaudoti „DNC“ krepšininkai, kurie greitai atgavo pasitikėjimą savo jėgomis, surinko 10 taškų be atsako ir išlygino rezultatą (61:61), o po kurio laiko D.Bakano bei E.Zaidelio tandemas pratęsė laimėtą atkarpą iki 15:0 ir čiupo kozirius į savo rankas (66:61). Ilgoką „Advokatų Kontoros Konsus“ taškų badą nutraukė L.Jasevičius ir svečių viltys atsitiesti nušvito šviesenėmis spalvomis. Tiesa svarbiausiais rungtynių momentais „Advokatų Kontora Konsus“ niekaip nesuderino savo taikiklio ir „DNC“ sunkioje kovoje iškovojo teisę kautis finale dėl stipriausios turnyro komandos vardo. Galutinis susitikimo rezultatas – 68:63.

Donatas Budginas („DNC“):

Ketvirtajame kėlinyje buvo momentas, kuomet paleidote varžovus į priekį 10 taškų skirtumu. Pradėjote nervuotis, bet paskui kažkaip nusiraminote ir perėmėte iniciatyvą. Kas nulėmė tokią dvikovos baigtį?

„Galbūt reikiamu momentu atgavome blaivų protą ir nusiraminome. Į finalą norėjome eiti, žinojome, kad ten eisime patekome. Buvo momentų, kai paskubėjome, dažnai nepataikėme, bet po minutės pertraukėlės nusiraminome ir pergalė mūsų. Mums paėjo keli metimukai, o varžovai pradėjo nepataikyti. Galbūt ir mes gynyboje geriau stovėjome.“

Finale laukia „Sporto Manija“. Kokios mintys apie laukiamą dvikovą?

„Kaip ir visada su jais – sunkios kovos.“

O kas finalo favoritai?

„Tegul būna jie.“

„Advokatų Kontora Konsus“ rungtynių nekomentavo.

„DNC“ į pergalę vedė D.Bakanas (18 tšk., 8 atk. k.), P.Valentukonis (17 tšk., 15 atk. k., 5 per. k., 3 bl.), K.Meiliūnas (15 tšk., 6 atk. k., 16 rez. p., 6 išpr. pr.), E.Zaidelis (9 tšk., 11 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Kalnutis (6 tšk.) ir D.Budginas (3 tšk.).

„Advokatų Kontoros Konsus“ gretose pasižymėjo M.Lukminas (25 tšk., 6 atk. k.), M.Sadauskas (10 tšk., 9 atk. k., 6 rez. p.), P.Mickūnas (9 tšk., 5 per. k.), A.Gendvilas (7 tšk.), L.Jasevičius (6 tšk., 14 atk. k.), A.Janonis (4 tšk., 7 atk. k., 4 bl.) ir R.Imbrasas (2 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės finale „DNC“ susitiks su „Sporto Manija“, o „Advokatų Kontora Konsus“ dėl bronzos medalių  susigrums su „Sporto Spalvomis“.

Karštas kraujas: „Bartukai“ ketvirtojo kėlinio viduryje paliko aikštę ir anksčiau laiko atvėrė „Advokatų Kontorai Konsus“ duris į pusfinalį (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:19 val.)Advokatų kontora „Konsus“ grupių etapą baigė nepralaimėję (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:20 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:24 val.)Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:19 val.)„Hidraulinės Sistemos“ pranyko „DNC“ šešėlyje (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:44 val.)Advokatų kontora „Konsus“ lengvai įveikė LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 19:05 val.)Nukraujavusi Advokatų kontora „Konsus“ patiesė „Sporto spalvas“ ir iškovojo bronzos medalius (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:08 val.)Advokatų kontora „Konsus“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Sporto spalvas“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:13 val.)„DNC“ antroje rungtynių dalyje įrodė savo pranašumą prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:17 val.)