Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vs Birštono gimnazija (63:55)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2013 gegužės 20 d., Pirmadienis, 14:00 val. @ Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, Kalnų g. 3, Raseiniai, LT-60136

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė Birštono gimnaziją ir pateko į mažosios taurės finalą

2013 gegužės 20 d., Pirmadienis, 22:40 val., peržiūros: 1802

Pirmadienį, gegužės 20d., Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos sporto salėje įvyko Kauno krepšinio lygos ''Basketnews.lt 2013'' taurės pusfinalis. Jame susitiko Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (šeimininkai) ir Birštono gimnazija (svečiai). Rungtynių pradžią įspūdingu puolimu pradėjo šeimininkų komanda, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigoje svečiai iš Birštono spurtavo ir sumažino atsilikimą. Visas rungtynes rezultatyviau žaidė Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija ir po pirmųjų dviejų kėlinukų turėjo devynių taškų pranašumą. Po ilgosios pertraukos, prasidėjus trečiajam ketvirčiui, favoritais ir toliau išliko šeimininkai, tačiau abi komandos sumetė po vienodą taškų skaičių. Paskutinėje rungtynių dalyje Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija ir toliau nepasidavė Birštono gimnazijai ir išsikovojo vietą finale, kuriame jie susitiks su Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, o Birštono gimnazija kausis su Kauno Dainavos vidurinės mokyklos ekipa dėl trečiosios vietos. 63:55 (18:15, 14:8, 17:17, 14:15).

Pirmasis ketvirtis prasidėjo taikliais šeimininkų dvitaškiais, į kuriuos svečiai atsakė tik ketvirtoje pirmojo kėlinio minutėje, kai Žygimantas Garmus įmetė kamuolį į krepšį iš trijų taškų zonos (8:2). Likus žaisti vieną pirmojo kėlinio minutę Birštono gimnazijai pavyko rezultatą sumažinti iki dviejų taškų (15:13). Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 18:15.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos darė daug klaidų. Likus žaisti keturioms minutėms Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija pirmavo rezultatu (28:17). Svečių komanda nenuleido rankų ir Osvaldas Braždžionis sumažino rezultatą įmesdamas taiklų tritaškį metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis 32:23.

Trečiajame kėlinyje pirmieji taškai buvo pelnyti sužaidus tris minutes. Mantas Andrulis įmetęs pirmąjį kėlinio dvitaškį tarsi atrakino visas nematomas spynas ant krepšių. Sėkmingomis atakomis galėjo girtis ir Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, ir Birštono gimnazija. Trečiojo ketvirčio metu abi komandos sumetė po septyniolika taškų. Kėlinukas baigėsi rezultatu 49:40.

Paskutinis kėlinys prasidėjo dviem taikliomis šeimininkų atakomis. Svečiai to nepraleido pro pirštus ir Osvaldas Braždžionis atliko įspūdingą dėjimą , o iškarto po jo sekė ir taiklus tritaškis (53:46). Vėliau ekipos keitėsi sėkmingomis ir nesėkmingomis atakomis, kurios išlaikė daugmaž tą patį skirtumą. Rungtynes laimėjo Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija rezultatu 63:55.

Po rungtynių Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos treneris Marius Kavaliauskas kalbėjo: „Rungtynės tikrai buvo labai įtemptos, praktiškai taškas į tašką. Labai gerai sužaistas antras kėlinys davė šiokį tokį pranašumą, kurį po to lygioje kovoje ir išlaikėme. Komandos tikrai buvo apylygės, tik mes gal turėjome galingesnę priekinę liniją, tas šiek tiek padėjo“.

Birštono gimnazijos treneris Vidas Kapačinskas sakė: „ Nepasisekė greitai užpulti. Norėjome greitai užpulti, bet nepavyko“.

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos ekipoje rezultatyviausi buvo Žygimantas Poška (20 tšk.), Mantas Andrulis (17 tšk.), Arnoldas Drąsutis (10 tšk.).

Birštono gimnazijos komandoje daugiausiai taškų pelnė Osvaldas Braždžionis (23 tšk.), Žygimantas Garmus (17 tšk.).

"Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 kovo 29 d., penktadienis, 14:45 val.)Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" ketvirtajame kėlinyje galutinai palaužė Kaišiadorių "Algirdo Brazausko gimnaziją" (2013 balandžio 11 d., ketvirtadienis, 19:02 val.)''Raseinių Prezidento J.Žemaičio Gimnazija'' lengvai nugalėjo ''Žiežmarių Gimnazija'' (2013 kovo 28 d., ketvirtadienis, 21:22 val.)Atkaklioje kovoje "Vilkijos gimnazija" nugalėjo "Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnaziją" (2013 balandžio 10 d., trečiadienis, 22:12 val.)Birštono gimnazija – "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės bronzininkai (2013 gegužės 23 d., ketvirtadienis, 23:18 val.)''Kauno Saulės gimnazija'' nušlavė ''Birštono gimnaziją'' (2013 balandžio 18 d., ketvirtadienis, 18:16 val.)"Kauno Saulės gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 balandžio 15 d., pirmadienis, 10:41 val.)''Vilkijos gimnazija'' nesulaukė pasipriešinimo iš Raseinių ''Prezidento Jono Žemaičio'' gimnazijos (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 23:56 val.)"Birštono gimnazija" nesunkiai žengė į pusfinalį (2013 gegužės 10 d., penktadienis, 17:07 val.)Puikus ketvirtasis kėlinys "Druskininkų "Ryto" gimnazijai" leido pasiekti lengvą pergalę (2013 balandžio 03 d., trečiadienis, 17:19 val.)