A. S. K. „Persvara“ vs Šilainiai (85:73)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 balandžio 06 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

A.S.K. „Persvara“ per žingsnį priartėjo prie pusfinalio

2016 balandžio 06 d., Trečiadienis, 23:04 val., peržiūros: 1412

Balandžio 6-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos mažojoje salėje įvyko pirmosios „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusius A.S.K. „Persvaros“ ir svečių vaidmenyje buvusių „Šilainių“.

Susitikimo starte A.S.K. „Persvara“ gavo antausį. Du tritaškius smeigė T.Vaitkūnas, o jam įkandin dvitaškį pridėjo M.Karauskas ir rezultatas tapo 0:8. Nesužaidus nė 2 minučių, „Šilainiai“ įsūdė trečiąjį tritaškį ir privertė varžovus prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės (3:11). Tiesa jos metu A.S.K. „Persvara“ išsprendė bėdas ir aikštę grįžo visai kitu veidu. Tuo tarpu „Šilainių“ puolimas ėmė buksuoti ir vėliau neatrodė toks grėsmingas. Prabudusi E.Šipilos kariauna iniciavo spurtą 9:0 ir po M.Satkevičiaus tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai (12:11). M.Karausko dvitaškis su pražanga atstatė pusiausvyrą (14:14), tačiau įsismaginę A.S.K. „Persvaros“ krepšininkai dar kartą šovė į priekį rezultatu 9:0 ir įgijo apčiuopiamą persvarą (23:14). Paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklause H.Paulauskui ir jo dvitaškis šiek tiek sušvelnino „Šilainių“ nuostolius – 23:16.

Antrajame kėlinyje užvirė permaininga kova. V.Narbuto dvitaškis priartino A.S.K. „Persvarą“ prie dviženklio atotrūkio ribos (25:16), bet ilgainiui „Šilainiai“ perėmė iniciatyvą, spurtavo 0:11 ir nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn (25:27). Po šio epizodo ekipos dar kelis kartus apsikeitė sėkmingomis atkarpėlėmis, kurios leido įsiveržti į priekį, ir nuožmi kova tęsėsi. Visgi pirmosios susitikimo pusės tiesioje tritaškį realizavo V.Bereiša (39:36) ir įgytą 3 taškų pranašumą A.S.K. „Persvara“ išlaikė savo rankose iki pat antrojo kėlinio pabaigos. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 41:38.

Po didžiosios pertraukos S.Pakalniškis padvigubino savo komandos atotrūkį (44:38), bet tuomet vėl prabilo varžovai. Prisiminę sėkmingo žaidimo receptą „Šilainiai“ atsakė laimėta atkarpa 2:8 ir išlygino rezultatą (46:46). Visgi perimti šturvalo A.S.K. „Persvara“ neleido ir netrukus vėl ėmė bombarduoti oponentų krepšį. Dar trys tikslūs aikštės šeimininkų tritaškiai varė į neviltį „Šilainius“ ir po spurto 13:2 atstumas tarp ekipų pirmą kartą tapo dviženklis (59:48). Antroje kėlinio pusėje V.Kapočiaus armija rasdavo vis daugiau būdų pralaužti priešininkų gynybą, tačiau V.Juknevičiaus vedama A.S.K. „Persvara“ ne tik neleido aikštės šeimininkams priartėti, bet ir dar šiek tiek padidino turimą persvarą. Po trijų kėlinių E.Šipilos kompaniija džiaugėsi 12 taškų bagažu – 67:55.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Šilainiai“ pamėgino šturmuoti namuose žaidusios komandos krepšį ir porą kartų prisikasė iki vienženklės ribos (70:61; 74:65). Vis dėlto svečiams pasiekti norimo rezultato trukdė spragos gynyboje ir klaidos, kurias oponentai vertė taškais ir išlaikė saugų atstumą, o po spurto 7:0 „Šilainių“ krizė pasiekė zenitą (81:65). Nebeturintys kur trauktis ir patys jau nelabai tikintys pergale svečiai rungtynių finiše dar parodė dantis ir pamėgino kibti varžovams į atlapus, tačiau A.S.K. „Persvara“ neleido atkurti intrigos ir išlaikė saugų atstumą iki finalinio švilpuko. Galutinis rungtynių rezultatas – 85:73.

Edgaras Šipila (A.S.K. „Persvara“):

Šiandien išties neblogai puolėte, pataikėte nemažai tritaškių, surengėte daug greitų atakų. Ar tai ir buvo pergalės raktas?

„Na taip. Iš tikrųjų manau, kad mūsų komanda visada daugiausiai grindžia savo žaidimą tolimais metimais. Gerai, kad šiandien pakrito tie metimai. Manau, kad varžovai tinkamai mūsų neįvertino. Autsaiderių etiketė mums kolkas padeda. O šiaip vyrai šiandien atėjo nusiteikę ir labai džiaugiamės pergale.“

„Šilainiai“ susitikimo nekomentavo.

A.S.K. „Persvaros“ pergalės kalviais buvo M.Satkevičius (23 tšk.), S.Pakalniškis (15 tšk.), V.Juknevičius (12 tšk.), V.Bereiša (11 tšk., 8 per. k.), R.Šipila (10 tšk., 10 atk. k.), N.Gintautas (8 tšk., 10 atk. k.) ir V.Narbutas (6 tšk.).

„Šilainių“ komandoje išsiskyrė M.Karaskas (25 tšk., 16 atk. k., 2 bl., 8 išpr. pr., 41 naud. b.), K.Zubernis (16 tšk., 12 atk. k.), T.Vaitkūnas (12 tšk.), H.Paulauskas (10 tšk., 11 atk. k., 8 rez. p.) ir V.Kapočius (10 tšk.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalyje šios poros nugalėtojai susigrums su „Nebajeriu“ arba „Ragais“.

A. S. K. „Persvara“ atkrintamasias pradėjo minimalia pergale (2016 kovo 01 d., antradienis, 20:11 val.)A. S. K. „Persvara“ pasiekė dar vieną įtikinamą pergalę (2016 sausio 15 d., penktadienis, 02:15 val.)A. S. K. „Persvara“ antrą kartą įveikė „Šilainius“ ir žengė į pusfinalį (2016 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 22:41 val.)„A. S. K. „Persvara“ nesunkiai nugalėjo „ASU“ krepšininkus (2016 vasario 09 d., antradienis, 22:27 val.)A.S.K „Persvara“ išvargo pergalę prieš „Resmilą & SmeliavimoDarbai.lt (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 22:34 val.)A. S. K. „Persvara“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Savais“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 00:25 val.)„A. S. K. „Persvara“ šventė lengvą pergalę prieš Kleboniškio „Vilkus“ (2016 vasario 21 d., sekmadienis, 22:01 val.)„A. S. K. „Persvara“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Randeris“ ekipą (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:28 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi A. S. K. „Persvara“ iškopė į finalą (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 22:30 val.)Įnirtingoje kovoje A.S.K. „Persvara“ parklupdė „MRU VSF“ (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 18:05 val.)