VAIŠVYDAVA vs EKODORA (83:90)C LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 kovo 02 d., Antradienis, 20:45 val. @ Vaišvydavos vidurinė mokykla, Vaišvydo g. 28, Kaunas LT-45486

Vaišvydavoje po atkaklios ir permainingos kovos nugalėjo "Ekodora"

2010 kovo 02 d., Antradienis, 23:08 val., peržiūros: 3185
Antradienį, Kovo 2 dieną, Vaišvydavos vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko „C“ lygos F grupės varžybos. Jose aikštės šeimininkai „Vaišvydava“ priemė svečius „Ekodora“. Iki šių varžybų „Vaišvydava“ savo sąskaitoje turėjo tris pergales ir penkis pralaimėjimus. „Ekodora“ buvo laimėjusi aštuonis kartus bei kartą pralaimėjusi. Pirmą šių komandų susitikimą rezultatu 91:86 laimėjo „Ekodora“. Varžybos prasidėjo „Vaišdvydavos“ spurtu 10:2. Vėliau įsižaidė „Ekodora“ bei pasivijo varžovus. Pasibaigus pirmam kėliniui rezultatas buvo 18:18. Antro kėlinio pradžioje „Ekodora“ atitrųko (24:31), bet ketvirčio pabaigoje „Vaišvydava“ sumažino skirtumą iki vieno taško (39:40). Trečiame kėlinyje gero puolimo dėka „Vaišvydava“ pirmavo 13 taškų skirtumu (63:50), o kėlinys baigėsi jiem pirmaujant devyniais taškais. Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai žaidė puikiai, laimėję atkarpą rezultatu 2:19 (69:77). „Vaišvydava“ dar buvo sumažinus skirtumą iki trijų taškų, bet kėlinio antrą pusę užtikrintai žaidė „Ekodora“ ir iškovojo pergalę rezultatu 83:90. Tai buvo devintoji „Ekodoros“ pergalė F grupėje.

Rungtynes aktyviau ir geriau pradėjo „Vaišvydava“. Sužaidus tris minutes jie pirmavo rezultatu 8:0. Tada pirmą dvitaškį „Ekodoros“ komandai pataikė D. Blidžius (8:2). Netrukus dar keturiais taškais persvarą padidino „Vaišvydava“ (12:2). Sužaidus pirmą ketvirčio pusę, rezultatu 14:4 pirmavo šeimininkai. „Ekodora“ labiau atitrūkti „Vaišvydavai“ neleido ir po 12 be atsako pelnytų taškų, pirmą kartą šios dienos varžybose išsiveržė į priekį (14:16). Labiausia prie spurto prisidėjo L.Akstinavičius, spurto metu pelnęs 10 taškų. Paskutinę kėlinio minutę šeimininkam pavyko vienu dvitaškiu pelnyti daugiau, todėl po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus (18:18).

Antrą ketvirtį dviem taikliais baudų metimais bei dvitaškiu pradėjo „Vaišvydava“ (22:18). Po P. Aleksonio („Ekodora“) trijų taiklių tritaškių ir dviejų dvitaškių, septinių taškų persvarą įgijo svečiai (24:31). Netrukus taikliu tolimu metimu V.Rupšys („Vaišvydava“) skirtumą ssumažino iki keturių taškų (27:31). Likus keturiom minutėm iki ketvirčio pabaigos, L.Akstinavičius („Ekodora“) pataikė tritaškį ir atstatė septinių taškų svečių persvarą (27:34). N.Dunčikas („Vaišvydava“) dviem taikliais baudų metimais bei dvitaškiu vėl sumažino „Ekodoros“ pranašumą (31:34). Paskutines dvi su puse kėlinio minutes komandos žaidė lygiai, o komandas skyrė maždaug keturi taškai. Paskutinį kėlinio metimą pataikė A.Linkus („Vaišvydava“), sumažinęs svečių persvarą iki minimumo (39:40).

Trečią kėlinį puikiai pradėjo „Vaišvydava“. Nors į taiklų N. Dunčiko („Vaišvydava“) dvitaškį tuo pačiu atsakė L.Akstinavičius („Ekodora“), po to 11 taškų be atsako pelnė šeimininkai, bei įgijo dešimties taškų pranašumą (52:42). Komandos buvo sužaidusios tris minutes kėlinyje. Vėliau pamažu persvarą mažino svečiai, kuri sužaidus truputį daugiau nei puse kėlinio buvo šeši taškai (56:50). Tada tritaškį pavyko pataikyti „Vaišvydavos“ žaidėjui A. Linkui, dar keturis taškus pelnė V.Balenko ir „Vaišvydavos“ pranašumas padidėjo iki 13 taškų (63:50). Visgi paskutines keturias kėlinio minutes geriau žaidė „Ekodora“ bei sumažino skirtumą iki devinių taškų. Puikiai atakavę krepšį „Vaišvydavos“ krepšininkai laimėjo kėlinį rezultatu 28:18 (67:58).

Nuo pirmų ketvirto kėlinio minučių iniciatyvą perėmė „Ekodora“. Per pirmą ketvirčio minutę, „Ekodora“ pataikė du tritaškius ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų (67:64). Po minutės pertraukėlės, kurios paprašė „Vaišvydava“, grįžę į aikštę šeimininkai pataikė dvitaškį (69:64). Tada trijų minučių atkarpą rezultatu 0:13 laimėjo svečiai bei turėjo aštuonių taškų persvarą (69:77). Likus truputį mažiau nei keturiom minutėm iki kėlinio pabaigos, „Vaišvydavai“ buvo pavykę sumažinti varžovų pranašumą iki trijų taškų (74:77), bet netrukus šešis taškus be atsako pelnė „ Ekodora“ (74:85). Per likusį laiką „Vaišvydavai“ pavyko šiek tiek sumažinti svečių pranašumą, bet intrigos varžybose atkurti nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 83:90 „Ekodoros“ naudai.

Trenerių komentarai

„Ekodora“: „Banguotos varžybos. Šios varžybos mums buvo nieko nelemiančios, nes antrą ar trečią vietą užsitikrinom, o daugiau mums nieko nereikia. Žaidėm, stengėmės kaip ir visada laimėti. Priešininkai stiprūs, bet mes žaidėme geriau reiškia.“

„Vaišvydava“: „Labai sunkios varžybos buvo, bet iš tikrųjų po trijų kėlinių buvo devyni taškai. Nežinau kaip tai pavadint. Pritrūko sėkmės ar ko, net nežinau. „Bardakas“ pasidarė gale ir pralošėm. Labai gaila, kad turėjom tokią persvarą ir taip išėjo. Gal pradėjom taupyti kamuolį ir atakų visai nepadarėm, pradėjom nebepulti ir toks gavos rezultatas. Nieko nepadarysi... “

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Ekodora“: L.Akstinavičius 32 (9/10 dvitaškių, 12 atk. kam., 11 išpr. praž., 53 naudingumo balai), P.Aleksonis 30 (6/6 tritaškių, 35 naudingumo balai), V.Stankevičius 12 (9 rez. perd.)
„Vaišvydava“: N.Dunčikas 19 (33 naudingumo balai), D.Neverauskas 15, A.Linkus 14
"Vaišvydava" nesunkiai nugalėjo "Studentiją" (2009 gruodžio 15 d., antradienis, 22:38 val.)"Vaišvydava" namuose po sudėtingos kovos palaužė "Baltvesos" pasipriešinimą (2009 lapkričio 17 d., antradienis, 22:50 val.)"Vaišvydava" lengvai nugalėjo "Colts" komandą (2009 gruodžio 22 d., antradienis, 22:46 val.)"Vaišvydava" rungtynių pabaigoje išsaugojo įgytą persvarą ir nugalėjo "Kauno kvarcą" (2010 sausio 26 d., antradienis, 23:14 val.)"Vaišvydava" užbombardavo varžovus tritaškiais ir iškovojo pergalę (2009 spalio 27 d., antradienis, 23:08 val.)"Ekodora" po įnirtingos kovos palaužė "Korys - 2" (2009 spalio 27 d., antradienis, 00:24 val.)"Ekodora" po nervingos ir atkaklios kovos palaužė "Kaunas" komandą (2010 sausio 04 d., pirmadienis, 22:19 val.)Nesunki "Vaišvydavos" pergalė (2009 lapkričio 03 d., antradienis, 23:15 val.)"Kauno kvarcas" Vaišvydavoje iškovojo pirmąją pergalę II ture (2010 vasario 09 d., antradienis, 22:48 val.)"Korys - 2" nervingose rungtynėse įveikė "Ekodorą" (2010 vasario 24 d., trečiadienis, 22:16 val.)