BANGA vs KAUNO AUTOBUSAI (70:75)A LYGA » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2010 gegužės 19 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

Lemiamame "A" lygos finalo trileryje triumfavo "Kauno autobusai"

2010 gegužės 19 d., Trečiadienis, 23:42 val., peržiūros: 6733
Gegužės 19 dieną, trečiadienį, VDU sporto centre finišavo "A" lygos sezonas. Trečiosiose finalo iki dviejų pergalių rungtynėse į kovą stojo dvi geriausius rezultatus šį sezoną demonstravusios ekipos – reguliaraus sezono nugalėtojai "Banga" ir antroje vietoje likę "Kauno autobusai". Dvejose pirmosiose finalo rungtynėse komandos išvykose iškovojo po pergalę (pirmosiose rungtynėse VDU sporto centre pergalę šventė "Kauno autobusai (86:107), o atsakomajame susitikime "Kauno energijoje" "Banga" atsirevanšavo varžovams rezultatu 78:94). Šios dienos rungtynėse, dėka laimėto reguliaraus sezono, namų pranašumas priklausė "Bangai". Tačiau vieninteliai "Kauno autobusai" šiame sezone sugebėjo įveikti "Bangą" jų pačių tvirtovėje ir tai pridėjo tik dar daugiau intrigos.

Rungtynių pradžioje „Kauno autobusams“ sunkiai sekėsi įsibėgėti ir 2 minutes 15 sekundžių jų puolimas buvo bevaisis. Per tą laiką „Bangos“ gretose pagreitį įgavo A.Karbauskas ir po šeštojo iš eilės jo taško, aikštelės šeimininkai įsiveržė į priekį 6:0. Po M.Griškėno dvitaškio, „Kauno autobusų“ rezultatyvių atakų skaičius padididėjo, tačiau ženkliai priartėti trukdė spragos gynyboje ir likus žaisti 6 minutes E.Vetrenka padidino „Bangos“ pranašumą iki 7 taškų (12:5). Vis dėlto, kėlinio viduryje „Kauno autobusai“ prabudo, poros minučių atkarpą laimėjo 0:7 ir J.Ročkos tritaškis, likus žaisti 4 minutes 10 sekundžių, atstatė rungtynėse pusiausvyrą (12:12). Bet įsiveržti į priekį svečiams nepavyko, o po P.Počiuipos ir E.Vetrenkos dvitaškių, „Banga“ nutolo rezultatu 16:12. Tuo „Kauno autobusai“ leido pasidžiaugti ne ilgai – E.Dainio bei M.Griškėno tandemas netrukus atsakė varžovams identiška atkarpa 0:4 ir likus žaisti 2 minutes 9 sekundes rezultatas vėl buvo lygus (16:16). Vis dėlto, kėlinio pabaigoje į priekį vėl ėmė veržtis „Banga“, kur kas sėkmingiau gynėsi, kėlinį baigė 6 pelnytais taškais be atsako ir po paskutinio E.Vetrenkos dvitaškio greitos atakos metu, „Banga“ dar kartą įsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu. Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo 24:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Kauno autobusai“ vėl susidūrė su rimtomis problemomis puolant varžovų krepšį ir pirmasis taiklus svečių metimas skrodė tinklelį tik praėjus beveik 4 minutėms. Per tą laiką „Banga“ spėjo susirinkti 7 taškus ir po ketvirtojo iš eilės E.Vetrenkos taško, rezultato skirtumas šoktelėjo iki 14 taškų (31:17) ir „Kauno autobusai“ buvo priversti prašyti minutės petraukėlės. Būtent po jos svečiai sugebėjo pelnyti pirmuosius taškus ir nors jų žaidimas tapo pastebimai agresyvesnis, bet koją kišo prastai metami baudų metimai (1/4) ir po M.Griškėno dvitaškio, likus žaisti 5,5 minutės, skirtumas tik sumažėjo iki vienženklės ribos (31:22). Visgi, šiuo pasiekimu „Kauno autobusai“ pasidžiaugė trumpai ir P.Počiuipos bei P.Balčiūno tandemas netrukus išvedė „Bangą“ į priekį 13 taškų skirtumu (35:22). Tačiau antroje kėlinio pusėje „Kauno autobusai“ prabudo, toliau aktyviai draskė varžovų gynybą ir daugiausiai baudų metimų dėka, laimėjo 3 minučių atkarpą 2:8, taip sušvelnindami atsilikimą iki 7 taškų (37:30). Kėlinio pabaigoje savo žodį tarė A.Karbauskas, pelnė 5 taškus iš eilės ir šio žaidėjo pastangomis, ketvirčio pabaigoje „Bangai“ pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą (42:32). Nors kėlinį taikliu metimu baigė M.Griškėnas, bet įpusėjus rungtynėms „Bangos“ pranašumas vis dar buvo dviženklis – 42:32. Vis dėlto, „Bangos“ komandos stovykloje džiugas nuotaikas apkartino pražangų skaičius – P.Počiuipa, E.Vetrenka ir R.Kazulis įpusėjus susitikimui turėjo jau po 3 asmenines pražangas.

Po didžiosios petraukos „Kauno autobusai“ pasiekė vieną itin „įspūdingą“ rezultatą – per 45 sekundes sugebėjo prasižengti net 4 kartus. Tačiau po šio epizodo „Kauno autobusai“ ėmė gintis tiksliau ir mažiau pažeidinėjo taisykles. Nors baudų metimais „Bangai“ kurį laiką pavyko išsaugoti dviženklę persvarą savo pusėje, tačiau dar pirmoje kėlinio pusėje svečiai spurtavo 0:6 ir po E.Dainio dvitaškio, praėjus beveik 4 minutėms, „Kauno autobusų“ deficitas ištirpo iki 4 taškų (45:41). Kėlinio viduryje „Bangos“ puolimas tapo agresyvesnis ir dažniausiai jų atakos baigdavosi atakuojant nuo baudų metimo linijos. Vis dėlto, mesti baudų metimus „Bangai“ jau ne pirmose rungtynėse sekėsi gana sunkiai (6/12) ir tai gerokai stabdė jų taškų rinkimąsi. Tačiau aktyviausiai reiškęsi P.Počiuipa ir M.Mikšys, padėjo „Bangai“ antroje kėlinio pusėje dar kartą įgyti dviženklį pranašumą (55:45) ir neleido varžovams diktuoti sąlygų. Kėlinio pabaigoje tritaškį metimą pataikęs E.Stanionis, sumažino „Kauno autobusų“ deficitą iki 7 taškų ir trys ketvirčiai baigėsi rezultatu 57:50.

Tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui ketvirtąją asmeninę pražangą užsidirboŠ.Zablockis, o netrukus už emocijas po arbitro sprendimo gavo ir techninę pražangą, kuri jam buvo penktoji, ir jis tapo pirmuoju žaidėju palikusiu aikšte dėl pražangų limito. Vis dėlto, netrukus netektys pasiekė ir „Bangos“ stovyklą – praėjus 2,5 minutės penktąją pražangą gavo R.Kazulis ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Jau sekančios atakos metu P.Počiuipa įsūdė dvitaškį su pražanga ir maksimaliai išnaudojęs šią situaciją, išvedė „Bangą“ į priekį 10 taškų skirtumu (62:52). Tuomet „Kauno autobusų“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi M.Griškėnas ir po ketvirtojo iš eilės šio žaidėjo taško, svečių atsilikimas sumažėjo iki 6 taškų (62:56). Antroje kėlinio pusėje prie komandos draugo prisijungė ir E.Stanionis, pelnė dar 4 taškus be atsako ir likus žaisti 4 minutes, „Bangai“ beliko 3 taškeliai (63:60). „Kauno autobusų“ sėkmingų atakų serija toliau tęsėsi, tačiau sumažint skirtumą jiems trukdė sėkmingas P.Balčiūno žaidimas – šis žaidėjas du kartus atkovojo kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo ir abu kartus įmetė jį į krepšį. Vis dėlto, netrukus pasipylė penktųjų pražangų lavina „Bangos‘ ekipoje – likus žaisti 3 minutes 25 sekundes pražangų limitą peržengė M.Mikšys, o jau po pusės minutės prie jo prisijungė ir E.Vetrenka. Pasinaudoję mažėjančiom varžovų pajėgom, „Kauno autobusai“ toliau tęsė savo šou, likus žaisti beveik 2 minutes išlygino rezultatą (67:67), o jau už keliolikos sekundžių svečius į priekį išvedė E.Dainys ir Š.Liesis buvo priverstas prašyti minutės petraukėlės. Po jos dar vieną dvitaškį į „Bangos“ krepšį įsūdė M.Griškėnas ir „Kauno autobusų“ atotrūkis išaugo iki 4 taškų (67:71). 1/2 baudos metimą realizavęs L.Lukoševičius, sumažino „Bangos“ deficitą iki 3 taškų (68:71), bet likus 28 sekundės penktąja pražanga buvo nubaustas P.Počiuipa ir tai buvo galutinis smūgis aikštelės šeimininkams. Per likusias sekundes „Kauno autobusai“ sugebėjo sužaisti pakankamai tiksliai, išsaugojo pranašumą savo pusėje ir triumfavo stipriausios „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygos“ finale. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:75.

"A" lygos čempionų "Kauno autobusų" vadovo Audriaus Juodelio, "Bangos" stratego Šarūno Liesio bei naudingiausio finalo serijos žaidėjo Manto Griškėno pasisakymus po rungtynių galite išvysti ir išgirsti paspaudę ant "Rungtynių vaizdo įrašų" piktogramos, o didžiojo finalo apdovanojimų ceremonijos vaizdo įrašą rasite oficialioje KKL Facebook grupėje.

Naudingiausiu finalo žaidėjo buvo pripažintas Mantas Griškėnas (29 tšk., 18 atk. k., 11 išpr. pr., 47 naud. b.). Be jo nugalėtojų komandoje pasižymėjo Edgaras Stanionis (14 tšk.), Evaldas Dainys (12 tšk., 7 rez. per., 4 per. k., 8 išpr. pr.), Šarūnas Zablockis (7 tšk.) ir Darius Lugauskas (6 tšk.).

"Bangos" ekipoje išsiskyrė Aurimas Karbauskas (20 tšk., 7 atk. k.), Paulius Počiuipa (19 tšk., 10 atk. k., 7 rez. per., 4 per. k., 8 išpr. pr., 30 naud. b.), E.Vetrenka (13 tšk., 10 atk. k.), P.Balčiūnas (8 tšk., 15 atk. k.) ir M.Mikšys (5 tšk.).

Prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, atminimo raštais, mūsų rėmėjų užeigos "Bajorkiemio" ir "Undinės" įsteigtais prizais, o čempionai dar gavo saldžią dovaną iš Jūratės Gulbinienės įmonės.

Rezultatyviose rungtynėse pergalę pasiekė "Kauno autobusai" (2009 gruodžio 14 d., pirmadienis, 22:59 val.)"A'" lygos lyderių akistatoje "Kauno autobusams" nepavyko atsirevanšuoti "Bangai" (2010 kovo 15 d., pirmadienis, 23:35 val.)"KTU" pamokė išretėjusius "Kauno autobusus" (2010 vasario 01 d., pirmadienis, 23:41 val.)Atkaklioje kovoje "Kauno autobusų" nervai buvo stipresni (2010 vasario 08 d., pirmadienis, 22:48 val.)"Banga" atsirevanšavo "Kauno autobusams" ir išlygino serijos rezultatą (2010 gegužės 18 d., antradienis, 00:28 val.)Dar viena "Kauno autobusų" pergalė (2010 sausio 28 d., ketvirtadienis, 20:17 val.)"A" lygos grandų dvikovoje "Kauno Akropolis" nesugebėjo sustabdyti "Bangos" puolimo mašinos (2010 vasario 24 d., trečiadienis, 23:21 val.)Krepšinio trileris baigėsi "Bangos" pergale (2010 sausio 20 d., trečiadienis, 23:12 val.)"Kauno Akropolis" po atkaklios kovos turėjo pripažinti "Kauno Autobusų" pranašumą (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 21:48 val.)Dar viena Kauno „Autobusai“ pergalė (2009 lapkričio 02 d., pirmadienis, 22:39 val.)