EMPOWER - TUATARA - ŠIAULIŲ NAUJIENOS vs PANEVĖŽIO BANGENĖ & AIVERA (96:88)LIETUVOS LYGŲ "SUPER" TAURĖ 2010 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 10:00 val. @ Šiaulių arena, J.Jablonskio g. 16, LT-78162 Šiauliai

Lietuvos lygų "Super" taurės starte Šiaulių ekipos pergalė

2010 gegužės 22 d., Šeštadienis, 12:56 val., peržiūros: 6166
Šeštadienio rytą, rungtynėmis tarp Šiaulių "Empowe – Tautara – Šiaulių Naujienų" ir Panevėžio "Bangelės & Aivera" startavo Lietuvos lygų "Super" taurės 2010 turnyras. Didžiąją susitikimo dalį šeimininkai šiauliečiai diktavo savo sąlygas svečiams iš Panevėžio, tačiau rungtynių pabaigoje kiek atsipalaivadę šeimininkai leido sumažinti persvarą. Vis tik, tai nesutrugdė iškovoti pirmosios pergalės rezultatu 96:88.

Rungtynes abi ekipos pradėjo kiek nedrąsiai. Sužaidus kiek daugiau nei tris su puse minutės rezultatas buvo (8:6). Vis tik, abi ekipos įsidrasino ir vis didesnį dėmesį pradėjo skirti puolimui. Aivaras Galkauskas ir Rytis Grigaitis pirmojo kėlinuko metu vedė šeimininkus į priekį. Savo ruožtu po tritaškį pataikę Kęstutis Jurgelevičius ir Rimantas Mincė neleido varžovams pabegti labiau į priekį (13:13). Vis tik, šeimininkų ekipoje ir toliau nesulaikomas buvo tas pats Ryčio Grigaičio ir Aivaro Galkausko duetas. Abu krepšininkai pelnė net 23 komandos taškus iš 27 įmestų per kėlinį. Panevėžio "Bangelės & Aivera" komandos lyderiais po pirmojo kėlinio buvo Rimantas Mincė ir Kęstutis Jurgelevičius. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatu (27:24) šiauliečiai priekyje.

Antrojo kėlinuko metu ir toliau vyko atkakli ir lygi kova. Šiaulių "Empowe – Tautara – Šiaulių Naujienų" komandoje prie minėtųjų dviejų lyderių prisijungė ir Edvinas Vaupšas, kuris įnešė savo indėlį į komandos žaidimą. Panevėžio ekipa taip pat atrado žmogų, kuris gali imtis iniciatyvos, juo tapo Tomas Černeckis. Abi ekipos viso kėlinio metu kovojo taškas į tašką, o svečiams šio ketvirčio metu pavyko savo deficitą sumažinti tik vienu tašku (50:48).

Trečiasis kėlinukas kur kas sėkmingiau susiklostė šeimininkams. Pasitelkę savo "toliašaudę" artileriją šiauliečiai pradėjo didinti persvarą. Savo ruožtu vienintelis dar bandęs kažką iš esmės pakeisti Panevėžio komandos gretose buvo Tomas Černeckis. Tačiau "vienas lauke ne karys". Nesulaukdami svaresnio likusių žaidėjų indėlio, svečiai pralaimėjo šį kėlinį rezultatu (31:18) ir prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo jau 15 taškų deficitą (81:66).

Ketvirtasis kėlinukas ir vėl prasidėjo apylygiai. Kęstutis Rimas vedė Šiaulių "Empowe – Tautara – Šiaulių Naujienų"ekipą į priekį, o Tomas Černeckis ir Simonas Slivka bandė neleisti varžovams pabėgti į priekį dar labiau. Rezultatui esant (86:72) ir likus žaisti 5 minutes ir 50 sekundžių Panevėžio ekipa paprašė minutės pertraukėlės. Panašu, kad tai davė norimą rezultatą. Svečiai pradėjo sėkmingiau rengti savo atakas bei tuo pačiu pristabdė įsismaginusią šiauliečių puolimo mašiną. Tačiau skirtumas buvo pernelyg didelis, kad svečiai spėtų jį panaikinti. Negana to, likus žaisti 23 sekundes Panevėžio komanda liko tik 4-iese, o Šiauliai savo paskutinės atakos metu nebemetė į krepšį, nes visi taškai ant "i" jau buvo sudėlioti (96:88).

Po rungtynių kalbintas Šiaulių "Empowe – Tautara – Šiaulių Naujienų" komandos treneris sakė: "Pergalė buvo nei sunki nei lengva, tačiau pelnyta. Varžovai paliko gerą įspūdį, tačiau jaučiasi, kad sunkus sezonas buvo ir jiems ir mums. Kiek girdėjau, kad jie tik ketvirtadienį baigė miesto pirmenybes ir mūsų ir Panevėžio stovykloje jautėsi nuovargis. Likau patenkintas savo komandos pasirodymu".

Panevėžio "Bangelės & Aivera" komandos strategas po susitikimo trumpai kalbėjo: "Nenusivyliau šių rungtynių baigtimi, nes mes savo čempionatą baigėme tik ketvirtadienį, pusė žaidėjų neatvažiavo. Todėl yra kaip yra. Varžovai jauni, greiti. Mums sunku juos vaikytis. Tai pataikanti komanda, gan nebloga".

Šiaulių "Empowe – Tautara – Šiaulių Naujienų" ekipą į pergalę vedė: Rytis Grigaitis 27 taškai (13 atk. kam), Matas Damkus 19 taškų, Aivaras Galkauskas 15 taškų (4 atk. kam)

Panevėžio "Bangelės & Aiveros" komandoje išsiskyrė: Tomas Černeckis 29 taškai (12 atk. kam, 4 rez. perd), Kęstutis Jurgelevičius 14 taškų, Tomas Taučius 11 taškų (5 atk. kam)

Lietuvos lygų "Super" taurės trečioji vieta atiteko Šiaulių komandai (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 15:44 val.)Lietuvos lygų "Super" taurės didįjį finalą laimėjo Panevėžio "Bangenė - Aivera" (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 17:03 val.)Panevėžiečiai atsitiesė po pirmosios nesėkmės ir įveikė Vilniaus ekipą (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 16:18 val.)Vilnius reabilitavosi po pirmosios nesėkmės (2010 gegužės 22 d., šeštadienis, 19:57 val.)