SK VILKAI vs UNITED (108:107)"LAIKINOJI SOSTINĖ" TAURĖ » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 gegužės 02 d., Sekmadienis, 19:30 val. @ Prekybos ir verslo mokykla, D.Poškos g. 22, Kaunas LT-44293

"SK Vilkai" po atkaklios ir permainingos kovos įveikė "United"

2010 gegužės 02 d., Sekmadienis, 21:35 val., peržiūros: 6627
Sekmadienį, gegužės 2 dieną „Prekybos ir verslo“ mokyklos salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ taurės B grupės varžybos. Jose aikštės šeimininkai „SK Vilkai“ priemė svečius „United“. Nuo varžybų pradžios komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Rungtynes geriau pradėjo „United“, bet kėlinio viduryje „SK Vilkai“ rezultatą išlygino. Geriau pirmo ketvirčio pabaigą sužaidę svečiai pirmavo rezultatu 24:28. Antrame kėlinyje vyko atkakli kova, o sužaidus pusę varžybų nedidelę persvarą turėjo „United“ (44:47). Trečio ketvirčio pirmoje pusėje geriau rungtyniavo šeimininkai, kurie vienu metu pirmavo šešiais taškais (63:57). Tada 0:16 spurtavo „United“ (63:72), bet pasibaigus kėliniui jų persvara buvo tik šeši taškai (75:81). Ketvirto kėlinio pirmoje pusėje daugiausia taiklių tritaškių dėka „SK Vilkai“ perėmė iniciatyvą ir išlaikė persvarą iki varžybų pabaigos. Rungtynės baigėsi rezultatu 108:107. „SK Vilkai“ iškovojo antrą pergalę „Laikinosios sostinės“ taurėje, o „United“ patyrė pirmą pralaimėjimą.

Rungtynes geriau pradėjo „United“, pelniusi šešis taškus be atsako (0:6). Netrukus du taiklius dvitaškius metė „SK Vilkai“ (4:6). Sužaidus penkias minutes rezultatu 9:11 pirmavo „United“. Dvitaškį svečiam pataikė L.Vėlavičius, dar du taškus pelnė Ž.Skučas (9:15). Likus keturiom minutėm iki kėlinio pabaigos R.Simanavičius („United“) vėl padidino svečių pranašumą iki septynių taškų (13:20). Vienos minutės atkarpą rezultatu 7:0 laimėję „SK Vilkai“ rezultatą išlygino (20:20). Iki kėlinio pabaigos likus dviem minutėm ir 17 sekundžių pirmos minutės pertraukėlės varžybose paprašė „United“. Tuo metu „United“ turėjo dviejų taškų persvarą. Po jos abu baudos metimus pataikė „SK Vilkai“ žaidėjas M.Ručinskas (22:22). Per paskutines dvi ketvirčio minutes geriau rungtyniavo „United“. Jie pelnė šešis taškus, o „SK Vilkai“ žaidėjas E.Čižinauskas baigiantis kėliniui dvitaškiu sumažino svečių pranašumą. Sužaidus pirmą ketvirtį keturiais taškais pirmavo svečiai (24:28).

Antrą kėlinį dviem taikliais dvitaškiais pradėjo R.Balbyšovas („SK Vilkai“) (28:28). Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „United“ pavyko truputi atitrūkti (30:37). Dviejų taiklių tritaškių dėka „SK Vilkai“ neleido varžovam padidinti persvaros iki dviženklės, o likus mažiau nei keturiom minutėm iki ketvirčio pabaigos komandas skyrė septyni taškai (36:43). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei vis dar septyniais taškais pirmavo „United“ (40:47). „SK Vilkam“ pavyko priartėti po taiklaus M. Ručinsko tritaškio ir E. Čižinausko taiklaus baudos metimo (44:47).

Trečio kėlinio pradžioje R.Balbyšovas („SK Vilkai“) pelnė du taškus su varžovo pražanga, pataikė baudos metimą ir rezultatą išlygino (47:47). Netrukus dar vieną tritaškį pataikęs M.Ručinskas („SK Vilkai“) vėl į priekį išvedė šeimininkus (50:47). Sužaidus tris su puse minutės šeimininkai buvo įgyję šešių taškų pranašumą (57:51), bet šešis taškus be atsako pelnę „United“ žaidėjai rezultatą išlygino (57:57). E.Čižinauskas ir M.Ručinskas (abu „SK Vilkai“) persvarą grąžino šeimininkam (63:57). Iki kėlinio pabaigos buvo likę keturios su puse minutės. „United“ dviejų minučių atkarpą sugebėjo laimėti rezultatu 0:15 ir įgijo didžiausią pranašumą varžybose (63:72). Kėlinio pabaigoje vyko atkakli kova. Rezultatu 10:2 minutės atkarpą laimėjo „SK Vilkai“ ir komandas skyrė tik vienas taškas (73:74). Ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „United“, o baigiantis kėliniui taiklus R. Simanavičiaus tritaškis leido svečiam įgyti šešių taškų pranašumą (75:81).

Ketvirtą kėlinį taikliais dvitaškiais pradėjo „United“, bet į tai „SK Vilkai“ atsakė taikliais tolimais metimais. Sužaidus dvi minutes 81:87 pirmavo „United“. Tada daugiausia E. Čižausko ir M. Ručinsko taiklių metimų dėka šeimininkai spurtavo 15:2 ir pirmavo jau septyniais taškais (96:89). „United“ paprašė minutės pertraukėlės, po kurios tris taškus pelnė E.Bučinskas (96:92). Iki kėlinio pabaigos dar buvo likę penkios minutės. Septynis taškus be atsako pelnę „SK Vilkai“ įgijo dviženklę persvarą (103:92). Visgi „United“ nepasidave ir po septynių R. Simanavičiaus pelnytų taškų priartėjo prie varžovų (103:99). Likus 32 sekundėm iki varžybų pabaigos 106:101 pirmavo šeimininkai. Taiklus R. Simanavičiaus tritaškis likus 11 sekundžių sumažino „SK Vilkų“ persvarą iki keturių taškų (108:104). E.Ulanovas („United“) pelnė du taškus su varžovo pražanga bei pataikęs baudos metimą sumažino varžovų persvarą iki vieno taško. Per mažiau nei sekundę „United“ kamuolio perimti ir pelnyti taškų nepavyko. Pergalę iškovojo „SK Vilkai“ rezultatu 108:107.

Po varžybų „SK Vilkai“ treneris sakė: „Rungtynės buvo atkaklios, praktiškai vyravo vien puolimas. Gynybos nerasta pagal rezultatą. Nugalėti C lygos čempionus visada malonu.“ Paklaustas kas lėmė, kad komanda taip gerai sužaidė ketvirtą kėlinį treneris atsakė: „Sėkmė, tritaškiai neblogai krito vienu momentu ir toks buvo persilaužimas pagrindinis. Gynyba buvo taip pat nebloga tuo momentu.“
„United“ komandos trenerė sakė: „Komanda nesusižaidus, nes daug žaidėjų naujų.“

„SK Vilkai“: M.Ručinskas 37 (5/6 dvitaškių, 7/16 tritaškių, 34 naudingumo balai), E.Čižinauskas 33 (6/11 tritaškių ), R.Balbyšovas 18 (13 atk. kam.), A.Reipas 12 (12 atk. kam.)

„United“: R.Simanavičius 33 (9/10 dvitaškių, 35 naudingumo balai ), E.Ulanovas 19 (7/9 dvitaškių), L.Vėlavičius 15 (7/9 dvitaškių), G.Jevstignejevas 15

"SK Vilkai" pasiekė nesunkią pergalę (2010 gegužės 16 d., sekmadienis, 21:56 val.)"SK Vilkams" iki stebuklo pritrūko visai nedaug (2010 gegužės 12 d., trečiadienis, 22:37 val.)"Topo centras" nervingose runtgynėse įveikė "SK Vilkai" ekipą ir pateko į "Laikinosios Sostinės" taurės pusfinalį (2010 gegužės 26 d., trečiadienis, 22:57 val.)Dar pirmoje runtynių pusėje likę keturiese, "Kėdainiai" neturėjo jokių šansų pasipriešinti "United" (2010 gegužės 09 d., sekmadienis, 15:22 val.)Po įspūdingo trečiojo kėlinio "SK Vilkai" nepaliko vilčių savo varžovams (2010 gegužės 23 d., sekmadienis, 21:37 val.)"Laikinosios sostinės" taurė prasidėjo dvikova tarp "SK Vilkų" ir "Kėdainių" (2010 balandžio 28 d., trečiadienis, 21:44 val.)D.Lukmino taiklių tolimų metimų rekordas atvėrė kelią "Patvankai" į ketvirtfinalį (2010 gegužės 18 d., antradienis, 22:45 val.)"United" nepasigailėjo varžovų (2010 gegužės 16 d., sekmadienis, 14:24 val.)"United" svečiuose palaužė "Kamesta" (2010 gegužės 17 d., pirmadienis, 23:37 val.)