AGAVA & ASS vs KAUNO ENERGETIKOS REMONTAS & BURITUS (68:74)Įmonių lyga » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2011 balandžio 18 d., Pirmadienis, 19:45 val. @ J.Dobkevičiaus vidurinė mokykla, V.Čepinskio g. 7, Kaunas LT-46257

"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" po atkaklios rungtynių pabaigos prasibrovė į ketvirtfinalį

2011 balandžio 18 d., Pirmadienis, 22:06 val., peržiūros: 5983

Pirmadienį, balandžio 18 dieną, Jurgio Dobkevičiaus vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko lemiamas "Švyturio" – Kauno krepšinio "Įmonių" lygos "Top Sport" pirmenybių susitikimas dėl patekimo į ketvirtfinalį tarp vietos "Agava & ASS" ir svečių "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" ekipų. Rungtynių pradžioje į priekį pabėgo svečiai, tačiau tokio rungtynių tempo jiems išlaikyti nepavyko ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje šeimininkai jau pasivijo varžovus, tačiau pergalės jiems pasiekti nepavyko. "Kauno Eneregetikos Remontas & Buritus" ekipos tikslas buvo laimėti daugiau negu keturiais taškais, nes pirmasis susitikimas pasibaigė 70:74 varžovų naudai. Šį tikslą jiems įgyvendinti pavyko – jie nugalėjo šešių taškų skirtumu, bei žengė į ketvirtfinalį 68:74 (9:19, 17:20, 22:20, 20:15).

Pirmieji savo taškų kraitį, taikliu tolimu metimu, papildė svečiai (0:3), o šeimininkai į tai atsakė dviem taškais iš po krepšio. Kiek vėliau "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" ekipos žaidėjai spurtavo 5:0 ir įgijo šešių taškų pranašumą (2:8), tačiau šeimininkų krepšininkai nesnaudė ir sužaidę rezultatyvią atkarpą 4:0, sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (6:8). Penki iš eilės M.Šateikos taškai leido svečiams šiek tiek atitrūkti (6:13), tačiau taiklus T.Gaurilčiko treitaškis metimas sumažino jo komandos deficitą iki ketueių taškų (9:13). Tačiau tie trys T.Gaurilčiko taškai buvo paskutinieji "Agava & ASS" ekipos taškai šį kėlinį, o tuo tarpu svečiai dar nesiliovė atakuoti varžovų krepšio ir spėjo pelnyti dar šešis taškus, kurie leido "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" ekipos krepšininkams padidinti pranašumą iki dšimties taškų. 9:19.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu metimu pradėjo šeimininkų komandos narys T.Tkačiovas, sumažindamas atsilikmą iki aštuonių taškų (11:19). Vėliau biejų ekipų atžvilgiu pasipylė pražangos, ir dar net neįpusėjus kėliniui, abi ekipos turėjo po keturias komandines pražangas, kas labai sulėtino žaidimo tempą. Baudos metimus dayg geriau realizuoti sekėsi svečiams, nors ir abi ekipos baudos metimus metė gana prastai. Po kelų išuolių ir baudos metimų skirtumas tarp komandų išliko aštuoni taškai (16:24). Vėliau žaidimas aikštelėjo buvo itin kietas ir, galima sakyti, lygus. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir sėkmingais išpuoliais po varžovų krepšiu, o prieš ilgąją pertrauką, N.Nausėdos pataikytas tritaškis metimas, suteikė jo komandai penkiolikos taškų pranašumą, kurį šeimininkai dar sugebėjo sumažinti iki trylikos taškų 26:39.

Po ilgosios pertraukos "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" ekipa buvo privertsa verstis be vieno iš lyderių Jono Paužuolio, kuris išskubėjo į kitas rungtynes. Turbūt tuo šeimininkai pasinaudojo ir pradėjo vytis varžovus. Praėjus vos kelioms trečiojo kėlinuko minutėms, "Agava & ASS" jau buvo ištirpdžiusi deficitą iki dešimties taškų (33:43), tačiau svečius į priekį šiek tiek patempė V.Paseckaus tritaškis ir M.Šateikos dvitaškis metimai (33:48). Kiek vėliau šeimininkai spurtavo 7:0 ir sumažino skirtumą tarp komandų jau iki vienženklio aštuonių taškų (40:48), tačiau jų pruešininkai nepasimetė ir atsakė sausa atkarpa 6:0 ir padidino skirtumą tarp komandų iki dviženklio keturiolikos taškų (40:54). Vėliau, iki kėlinuko pabaigos komandos žaidė apylygiai ir skirtumas tarp ekipų pasikeitė nežymiai 48:59.

Paskutinėje ir lemiamoje rungtynių dalyje, kaip ir tikėtasi, užvirė arši ir kieta kova ne tik dėl pergalės, bet ir dėl patekimo į sekantį etapą. Kėlinuko pradžią truputį geriau sužaidė svečiai, taip įgydami keturiolikos taškų pranašumą, tačiau ilgai netrukus jis vėl buvo sumažintas iki venuolikos taškų (53:64). Abejoms ekipoms daug metimų skriejo pro šalį, tačiau šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 10:0, kuris truko beveik iki kėlinuko galo. Šiuo spurtu "Agava & ASS" ekipos krešininkai sumažino atsilikimą iki trijų taškų, kurie būtų leidę jiems žengti į kitą etapą, tačiau netrukus svečiai atsigavo ir po nesportinės T.Tkačiovo pražangos, padidino savo pranašumą iki penkių taškų (67:72). Vėliau pergalę užtikrino dar du I.Konovalenko taškai, o rungtynių pabaigoje T.Tkačiovas realizavo vieną baudos metimą, tačiau tai nieko nekeitė ir "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" galėjo džiaugtis pergale reikiamu taškų skirtumu 68:74.

"Agava & ASS" sezoną "Didžiojoje" taurėje jau baigė, o tuo tarpu "Kauno Energetikos Remontas & Buritus" žengia toliau ir ketvirtfinalio kovose jų jau laukia "Lietuvos Dujų" komanda.

Pralaimėtojų treneris, tiesiogine ta žodžio prasme, buvo be komentarų.

Nugalėtojų treneris Igoris Konovalenko kalbėjo :

Buvo nervingos rungtynes, bet pergalę išplėšėt, kokios to priežastys?

"Taip, rungtynės tikrai buvo nervingos, buvo daug pražangų, daug greitų atakų buvo. Teisėjai pusė velnio buvo, dar jiems truputį sušvilpė. Labai nepataikėme baudos metimų, pasistengsim šitą pasitreniruoti ".

Praeitas rungtynes pralaimėjot keturiais taškais, o šiose laimėjot, kokios to priežastys?

"Paprasčiausiai nebuvo kelių pagrindinių žaidėjų, jie buvo gavę traumas, nepakėlėme jų žaidimo tempo ".

Ketvirtfinalyje jūsų jau laukia "Lietuvos Dujos", kaip juos vertinat?

"Na, su varžovu jau buvome susitikę du kartus, jau žinome jų žaidimą ir pabandysime apsiginti kaip ir praeitą kartą ".

"Agava & ASS" gretose išsiskyrė A.Sutkus (23 tšk., 6 perimt.kam., 9 išprov.praž.), jam puikiai talkino T.Gaurilčikas (20 tšk., 5 išprov.praž.), o A.Šalaševičius pridėjo 11 taškų ir 5 perimtus kamuolius.

"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" ekipoje ryškaus lyderio nebuvo : V.Peseckis 16, P.Matiušovas 14 ir N.Petravičius 12 ( 11 atk.kam., 7 perimt.kam., 6 išprov.praž.) taškų.

Paskutiniai komentarai (3 iš 26)

Anonimas2011 balandžio 19 d., 15:35 val.

Ypač jaučiamas teisėjavimo pagerėjimas atsiradus keliems naujiems teisėjams

Anonimas2011 balandžio 19 d., 13:11 val.

Tai niekas ir nesako kad teisejai neklysta, zinoma kad klysta ir dar kaip buna, rungtyniu geresniu buna blogesniu, stabiluma islaikyti yra labai sunku, todel ir yra toks banguotas teisejavimas, bet galiu drasiai pasakyti kad lygoje yra teiseju kurie paskutiniu metu padare didele pazanga ir jiems teisejaujant galima jaustis laisvai aiksteleje ir dziaugtis auksto lygio teisejavimu.

Anonimas2011 balandžio 19 d., 11:13 val.

Taip Agava praleimejo ne del teiseju kaltes, prastai pataikem baudas, lenta pralosem tai musu paciu kalte,  bet nesportine prazanga paskutine minute padejo islipti KER sausiems is balos. Sekmes KER tolesnese kovose.

O kas liecia teisejus, tai baikit teisejus aukstint, yra jau ir taip pora teiseju, kurie jauciasi dievais, man keista kad teisejai issivaizduoja neklystantys ir bent po varybu jau galetu ramiai padiskutuoti, pripazinti kad gal ir buvo abejotinu svilpuku ar klaidu. Sutinku kad jiems varzybu metu buna didelis spaudimas, bet juk tokia ju darbo specifika, patys pasirinko toki kelia, gauna pinigus uz tai, nesvarbu ar cia nkl, ar lkl ar eurolyga, visur teisejai patiria spaudima, visur klysta, juk zmones esa, bet nereikia buti tokiems arogantiskiems, atkreipkit i tai demesi tiek teisejai, tiek kkl.

"Kauno energetikos remontas & Buritus" rungtynių pabaigoje sumalė į miltus savo varžovus (2011 kovo 20 d., sekmadienis, 22:05 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" visas rungtynes išlaikė pranašumą savo pusėje ir šventė pergalę (2011 kovo 25 d., penktadienis, 21:43 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" po atkaklios kovos palaužė "Statybų Viziją & LVA" (2011 sausio 30 d., sekmadienis, 20:08 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" pasiekė sunkią pergalę (2011 kovo 27 d., sekmadienis, 21:35 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" po atkaklios kovos nusileido "Bangos energetika - Diremta & STP" ekipai (2011 sausio 07 d., penktadienis, 22:02 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" tiesiog nušlavė varžovus (2010 lapkričio 19 d., penktadienis, 23:27 val.)"Kauno Energetikos Remontas & Buritus" užtikrintu žingsniu žengė į "Įmonių" lygos pusfinalį (2011 balandžio 29 d., penktadienis, 21:11 val.)"Kauno energetikos remontas & Buritus" savo pirmose rungtynėse nepasigailėjo "Olympic Casino" ekipos (2010 spalio 29 d., penktadienis, 22:06 val.)"Kauno energetikos remontas & Buritus" tragiškai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą (2010 gruodžio 29 d., trečiadienis, 23:13 val.)"Kauno energetikos remontas & Buritus" įveikė "Lietuvos dujas" ir išliko nepralaimėję (2011 kovo 23 d., trečiadienis, 20:41 val.)