STUDENTIJA vs KĖDAINIAI (74:61)C LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 lapkričio 18 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas LT-50155

"Studentija" pirmame kėlinyje susikrautą persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos

Su kamuoliu Karolis Pėkis
2009 lapkričio 18 d., Trečiadienis, 21:39 val., peržiūros: 6770

Trečiadienio vakarą savo santykius KKL "C lygos" B pogrupyje aikškinosi "Studentija" ir "Kėdainiai". Šeimininkai nebuvo svetingi ir savo varžovus nugalėjo 13 taškų skirtumu 74:61. "Studentija" savo pranašumą susikrovė pirmajame kėlinyje, per likusį laiką jiems reikėjo tik jį išsaugoti. Užduotis buvo įvykdyta ir studentai į savo saskaitą įsirašė ketvirtąją pergalę ir pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą. Svečiai iš Kėdainių patyrė trečiąją nesėkmę ir lieka iškovoję dvi pergales.

Rungtynes dviem taikliais baudų metimais pradėjo „Kėdainių“ žaidėjas Gytis Naruševičius. Į jo taiklius baudos metimus „Studentija“ atsakė įspūdingu spurtu – 13:0 ir išsiveržė į priekį 13:2. Kibioje šeimininkų gynyboje „klimpdami“ svečiai savo taškų saskaitą gavo progą papildyti tik po to kai teisėjas Karoliui Smulskiui suteikė teisę mesti tris baudos metimus. Žaidėjas sugebėjo realizuoti tik vieną baudą iš trijų 13:3. “Studentijos” žaidėjas Ramūnas Marozas pelnė 2 taškus, o „Kėdainiai“ atsakė taikliu Kęstučio Zinkaus tritaškiu 15:6. Po šio metimo „Kėdainių“ ekipa sustojo, o šeimininkai kėliniui baigiantis sugebėjo pelnyti 4 taškus – pasižymėjo Vytautas Alosevičius ir Donatas Kerinas 19:6.
Antrąjį ketvirtį „Kėdainių“ ekipa pradėjo taikliais komandos kapitono Lauryno Valucko ir Tado Lukoševičiaus metimais 19:10. Tadas Gaurilčikas atsakė dvitaškiu. Vėliau sekėsi komandų apsikeitimas taškais: „Kėdainiai“ taikliai metė tritaškius, o „Studentijos“ komandos žaidėjas Tadas Gaurilčikas jėga pralauždavo svečių ekipos „įtvirtinimus“ po krepšiu 28:19. „Kėdainių“ snaiperiams Kęstučiui Zinkui ir Laurynui Valuckui „išmėčius“ savo taiklius tritaškius antrajame ketvirtyje, komandos puolimas sustojo. Savo ruožtu „Studentija“ ekipos žaidėjai taip pat nepersistengė puolime. Šeimininkai per likusį laiką spėjo įmesti 6 taškus, o „Kėdainių“ ekipa atsakė 3 taškais. Po pirmosios rungtynių pusės 12 taškų persvara pirmauja „Studentija“.

Antrąją rungtynių pusę „Kėdainiai“ pradėjo spurtu 5:0. Į 5 iš eilės pelnytus Kęstučio Zinkaus pelnytus taškus „Studentija“ atsakė taikliais Tado Gaurilčiko ir Nerijaus Petravičiaus dvitaškiais metimais 38:27. Likusią kėlinio dalį komandos sužaidė lygiai. Vieniems pelnius taškus tuoj sekdavo toks pat taiklus varžovų atsakas. Nė vienai iš komandų iki pat kėlinio pabaigos nepavyko pakeisti status kvo po antrojo kėlinio. Po trijų kėlinių tas pats 12 taškų aikštės šeimininkų pranašumas 54:42.

Paskutiame ketvirtyje toliau vyko inirtinga ir lygi kova. Tačiau abi komandos turėjo skirtingus uždavinius. Laikas buvo “Studentijos” pusėje, todėl jiems tereikėjo ramiai žaidžiant išlaikyti susikrautą pranašumą. Tuo tarpu “Kėdainių” ekipa atsidūrusi sudėtingoje situacijoje turėjo panaikinti varžovų 12 taškų pranašumą. Visgi, nė vienai iš ekipų nepavyko primesti savojo žaidimo varžovams. Komandos ir toliau rungtyniavo kaip lygus su lygiu, o kiekviena sekundė šeimininkus artino prie pergalės. Per paskutinįjį ketvirtį šeimininkai prie turėtos 12 taškų persvaros pridėjo dar vieną tašką ir pelnytai nugalėjo rezultatu 74:61.

Po rungtynių pakalbintas „Studentijos“ ekipos strategas Vytautas Alosevičius sakė: „Labai gerai, kad laimėjome, tačiau su tiek klaidų ir tokiu žaidimu – baisu. Iš varžovų tikėjomės atkaklios kovos, tačiau šiandien jie atvyko tik penkiese, todėl nelabai turėjo vilčių prieš mūsų ilgą atsarginių žaidėjų suolelį. Raktas į pergalę buvo didesnis žaidėjų skaičius. Tiesiog išsaugojome daugiau jėgų ir laimėjome“.

„Kėdainių“ komandos treneris po varžybų antrino savo varžovų strategui: „Pralaimėjome nes susirinkome tik penkiese. Dalis komandos serga. Po skaudžiai pralaimėto pirmojo kėlinio kituose labiau susikaupėme. Galbūt tai buvo startinis jaudulys. Varžovai žaidė gan neblogai, tačiau manau, kad jie nepataikė visko ką galėjo. Sužaidėme kaip sužaidėme“.

"Studentijos" ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Tadas Gaurilčikas 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Ramūnas Marozas 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, Nerijus Petravičius 13 taškų.

"Kėdainių" ekipoje išsiskyrė Kęstutis Zinkus 21 taškas, Tadas Lukoševičius 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Laurynas Valuckas 11 taškų.

"Studentija" išplėšė pergalę iš "Amentia AD Astra" rankų (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 23:28 val.)"Studentija" palaužė "Robotukų armiją" (2010 sausio 31 d., sekmadienis, 19:46 val.)"C" lygoje "Studentija" iškovojo šeštą pergalę iš eilės (2010 vasario 06 d., šeštadienis, 20:02 val.)"Studentija" svečiuose palaužė Prienų "Vėją" (2010 sausio 10 d., sekmadienis, 21:53 val.)"Studentija" iškovojo triuškinančią pergalę (2010 sausio 23 d., šeštadienis, 20:07 val.)"Studentija" iškovojo dar vieną lengvą pergalę (2010 vasario 09 d., antradienis, 21:08 val.)“Studentija” iškovojo nesunkią pergalę (2009 lapkričio 21 d., šeštadienis, 20:11 val.)"Baltvesa" pasiekė nelengvą pergalę (2009 spalio 31 d., šeštadienis, 17:20 val.)"Statybų vizija & LVA" atsirevančavo savo varžovams "Kėdainiai" (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 21:01 val.)"Amentia Ad astra" išbarstė pranašumą, tačiau pergalę pasiekė (2010 kovo 25 d., ketvirtadienis, 19:47 val.)