Каунас (KKL) vs Вильнюс (VKL) (94:70)Tarptautinė mėgėjų krepšinio lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gruodžio 13 d., Šeštadienis, 09:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

IABL turnyro starte vilniečiai neprilygo Kauno rinktinei

2014 gruodžio 13 d., Šeštadienis, 13:08 val., peržiūros: 571

Ankstyvą šeštadienio rytą visus krepšinio mėgėjus į oranžinio kamuolio šventę sukvietė Kaune vykstantis IABL turnyras. Šią šventę atidarė principinė dvikova – Kauno rinktinė į akistatą stojo prieš vilniečius.

Mačą svečiai pradėjo nesėkmingai, o po A. Šaulio dvitaškio aikštelės šeimininkai bei turnyro organizatoriai atitrūko jau 7:0. Vilniaus rinktinei, sudarytai „Tegros“ komandos pagrindu, ne tik niekaip nesisekė atidaryti savo taškų sąskaitos, bet ir apsiginti. Šiuo vaizdu aikštelėje nepatenkintas ekipos treneris A. Virbickas suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Jos metu aptartą taktiką aikštelėje įgyvendinti buvo sunku, kadangi komanda šaudė tuščiais šoviniais, pro šalį skriejo net ir metimai iš po krepšio. G. Poviliausko dvitaškis įpusėjus kėliniui sumažino Vilniaus rinktinės deficitą iki 8-ių taškų, tačiau jau kitoje atakoje tritaškį smeigė A. Šaulys (19:8). Į aikštelę antroje kėlinio pusėje žengęs IABL turnyrų lyderis visomis prasmėmis D. Novickas baudos metimais sukrapštė savo ekipai 10-ąjį tašką, tačiau kauniečiai, po dviejų pralaimėjimų Minske, dar vienos pergalės lengvai atiduoti nebuvo nusiteikę. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 26:12.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis taikliai atakuoti krepšio nesisekė abiems komandos, netrūko klaidų bei chaotiško žaidimo, tačiau įtakos rezultatui tai neturėjo. A. Gorskovo taiklių dvitaškių dėka Vilniaus rinktinė netruko deficitą sumažinti iki vienženklio (26:18), o dar du taiklūs D. Novicko baudos metimai tarp komandų paliko vos 6-ių taškų skirtumą. Vis tik kauniečiai susiėmė ir per kelias atakas vėl atstatė dviženklę persvarą. L. Ivanovo tolimas metimas padinino šeimininkų persvarą iki 13-os taškų 44:27. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 46:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje Kauno rinktinė savo persvarą dar labiau padidino. Vilniečiai nedegė noru laimėti, atrodė dar nepabudę ir neužsivedę, o tai, ko gero, ir yra pagrindinė sunkaus bei klampaus žaidimo priežastis. Įpusėjus šiam kėliniui ekipas skyrė jau 21-as taškas (56:35). „Tegra“, praėjusiame sezone atstovavusi VKL lygą LKF taurės turnyre bei ten pademonstravusi pavydėtiną rezultatą (įveikusi NKL ekipą), šį šeštadienį nė kiek nepriminė tos komandos. Po trisdešimties žaidimo minučių – 68:45.

Atsilikinėdami dideliu skirtumu vilniečiai gynyboje nepersistengė, o tuo pasinaudoję Kauno žaidėjai, būdami visiškai laisvi, smeigė du tolimus metimus iš eilės, o netrukus pridėjo ir dar vieną (77:51). M. Girnius kėlinio ketvirtąją minutę pelnė 8-is taškus iš eilės, tačiau vilniečių deficito, dėl spragų gynyboje, tai nesumažino. Vilniečiai rezultatu 94:70 turėjo pripažinti puikiai sukomplektuotos šeimininkų komandos pranašumą.

Dainius Novickas, Vilniaus rinktinė:

Šiek tiek pritrūkome nusiteikimo, galbūt todėl, kad atvažiavome labai anksti. Pirmą kėlinį pralaimėjome dideliu taškų skirtumu, nieko nepataikėme. Vėliau lyg ir atsigavome, tačiau kauniečiai su savo tritaškiais nepaliko mums šansų. Likusius kėlinius sužaidėme kaip ir apylygiai, tik pirmas kėlinys tragiškas. Trūko, kaip ir sakiau, nusiteikimo. Kažkas negerai komandos viduje, ne visi žmonės supranta, ko čia atvažiavo. Kauniečiai visus tritaškius pataikė būdami visiškai laisvi. Buvo viskas kaip ir neblogai, tačiau trečiajame kėlinyje jų tritaškiai – pokšt, pokšt – ir viskas.

Kauniečiai surinko stiprią komandą, suvažiavo „Sporto manijos“ komanda, kuri yra praėjusio sezono Elito lygos čempionė. Jie yra gerai susižaidę, be to, rungtyniavo namuose. Patyrė du pralaimėjimus turnyre Minske, tad laimėti jiems buvo būtina.

Iki rungtynių su Rusija apsitarsime, apsižiūrėsime, kaip kas žaidžia, ir bandysime reabilituotis.

Kaip jaučiuosi po ilgokos pertraukos grįžęs į rinktinę? Oi, gerai, tik sveikata nekokia (šypsosi, – aut. past.). Be to, reikėjo šį rytą anksti keltis ir važiuoti. Bet viskas gerai, dabar apsitarsime ir kitoms rungtynėms nusiteiksime kitaip, viską pakeisime.

Modestas Vaškūnas, Kauno rinktinės treneris:

Priešininkai tikrai labai stiprūs, tačiau mums taip pat pavyko surinkti gerą komandą. Po šitos pirmos pergalės, manau, bandysime paimti ir antrąją.

Žaidėme savo žaidimą, esame daugmaž visi susižaidę, o priešininkams galbūt kažkas nesisekė, tačiau nežinau, kaip tą pakomentuoti. Į šį IABL turnyrą rinktinę delegavome „Sporto manijos“ pagrindu. Kaip matau, Vilniaus rinktinė taip pat sudaryta „Tegros“ pagrindu.

„Tegra“ – žinoma komanda, prieš juos teko žaisti net kelis kartus Elito taurėje, nieko naujo. Žinoma, kelių žaidėjų nėra. Matosi, kad kai kurių žaidėjų pozicijos yra pasilpnėjusios. Galbūt to ir trūko.

Sunku pasakyti, kokios bus mūsų antrosios rungtynės, kadangi priešininkų – Baltarusijos rinktinės – nesu matęs ir stebėjęs. Nežinau, kaip jie žaidžia, nieko neanalizavome. Ateisime, žaisime savo žaidimą, o jeigu jie bus geresni, tuomet, manau, jie ir laimės.

Kaip patinka pats renginys? Manau, kad Kaunas, kaip visada, moka padaryti tą šventę. Šiandien taip pat, manau, ne išimtis – viskas vyksta sklandžiai. Tikiu, kad viskas taip ir bus iki turnyro pabaigos.

Kauno rinktinė: K. Pupinis – 21 (13 atk. kam., 6 rez. perd.), l. Ivanovas – 20, A. Šaulys – 15, V. Škėma – 13.

Vilniaus rinktinė: M. Girnius – 21, G. Poviliauskas – 16 (7 atk. kam.), D. Novickas – 14.