Kauno autobusai vs Panemunė (118:84)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 birželio 07 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Kauno autobusai“ įveikė „Panemunę“ ir kovos dėl „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės

2015 birželio 07 d., Sekmadienis, 21:54 val., peržiūros: 1361

Birželio 7 dieną „Kauno energijos“ sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės 2015 pusfinalio rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „Kauno autobusai“ priemė svečius „Panemunę“.

Rungtynes geriau pradėjo „Kauno autobusai“. Sužaidus dvi minutes šeimininkai pirmavo rezultatu 10:0. Trečią minutę pirmus taškus pelnė „Panemunė“ (10:2). Vėliau persvara toliau didėjo „Kauno autobusų“ naudai. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 16 taškų (18:2). Prasidėjus antrai kėlinio pusei penkis taškus be atsako pelnė „Panemunė“ (18:7). Aštuntą minutę „Kauno autobusų“ pranašumas vėl padidėjo iki 17 taškų (26:9). Kėlinio pabaigoje geriau rungtyniavo „Panemunė“, kuriai pavyko sumažinti „Kauno autobusų“ pranašumą iki 13 taškų (29:16).

Sužaidus pirmas dvi antro kėlinio minutes komandas skyrė 14 taškų (33:19). Vėliau komandos žaidė lygiai. Įpusėjus penktai minutei 13 taškų pranašumą turėjo „Kauno autobusai“ (38:25). Netrukus „Kauno autobusams“ pavyko padidinti pranašumą dar keturiais taškais (42:25). Prasidėjus devintai minutei „Kauno autobusų“ pranašumas padidėjo iki 21 taško (51:30). Per likusį laiką komandos žaidė apylygiai, o „Kauno autobusams“ pavyko išlaikyti 19 taškų pranašumą (58:39).

Trečio kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (60:41). Vėliau penkis taškus iš eilės pelnė „Panemunė“ (60:46). Ketvirtą minutę du taiklūs Ž. Skučo metimai vėl atstatė 19 taškų šeimininkų persvarą (65:46). „Panemunė“ pamažu vijosi varžovus. Likus keturioms minutėms iki ketvirčio pabaigos „Kauno autobusų“ persvara sumažėjo iki 12 taškų (69:57). Septintą minutę penkis taškus be atsako pelnė Š.Vasiliauskas (74:57). Įpusėjus devintai minutei komandas skyrė 19 taškų (81:62). Per likusį laiką geriau rungtyniavo „Kauno autobusai“, kurie pelnė 10 taškų be atsako (91:62).

Sužaidus pirmas tris minutes ketvirtame kėlinyje komandas skyrė 32 taškai (97:65). Vėliau šešis taškus be atsako pelnė „Panemunė“ (97:71). Penktą minutę šimtąjį tašką „Kauno autobusams“ pelnė T.Rakauskas (100:71). Šeštą minutę „Kauno autobusų“ pranašumas padidėjo iki 33 taškų (106:73). Paskutinėmis rungtynių minutėmis komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai, keitėsi taikliais metimais, kurių daugelis buvo tritaškiai. „Kauno autobusai“ įveikė varžovus rezultatu 118:84.

“Kauno autobusai“ pateko į „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės 2015 finalą, kur susikaus su „Sporto manija“. Finalas vyks birželio 8 dieną 20:00 „Kauno energijos“ sporto salėje

“Panemunė“ dėl trečios vietos kovos prieš „Bangą“. Kova įvyks birželio 8 dieną 18:30 „Kauno energijos“ sporto salėje.

„Kauno autobusų“ treneris Audrius Juodelis: „Pradžioje pabėgome nuo varžovų, vienu metu rezultatas buvo 18:2. Vėliau varžovai buvo priartėję truputi, bet visiems leidome pasižaisti ir gan lengvai gavosi rungtynės. Laukia dabar finalas.“ Paklaustas, ką galvoja apie finalą, treneris atsakė: „Finalas bus jau treti metai iš eilės. Sukovosime. Su „Sporto manija“ dviejų metų serija yra 1:1.“ Paklaustas, ar nepakenks tai, kad dvi dienas iš eilės bus rungtynės, treneris atsakė: „Ne, niekas labai nepervargo.“

„Panemunės“ žaidėjas Giedrius Kurtinaitis: „Šiandien nesusirinko visa komanda, trūko keleto žaidėjų. Būtume turėję ilgesnį suoliuką, o šiandien varžovai buvo tiesiog talentingesni. Tai jie parodė aikštėje. Kovojome kiek galėjome, o dabar bandysime laimėti bronzą.“ Paklaustas, ką galvoja apie kovą dėl bronzos, žaidėjas atsakė: „Nusitaikę rimtai ir apskritai mūsų žaidėjai visada geriau atrodo pirmadienį nei sekmadienį. Ši diena neįpatingai paranki mūsų komandai, tai rytoj tikrai turėtume bandyti nušluoti varžovus.“

Kauno autobusai: Šarūnas Vasiliauskas – 27 tšk. (10 rezult. perd.), Žygimantas Skučas – 19 tšk. (18 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas – 18 tšk., Tomas Rakauskas – 17 tšk. (6 rezult. perd.), Tomas Čerkunovas – 15 tšk.

Panemunė: Adomas Drungilas – 20 tšk. (11 atk. kam.), Paulius Vaškevičius – 17 tšk., Giedrius Kurtinaitis – 16 tšk., Tomas Milinskas – 11 tšk., Matas Lisajevičius – 10 tšk. (9 rezult. perd.)

Po itin atkaklios kovos „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės bronza atiteko „Bangai“ (2015 birželio 09 d., antradienis, 00:02 val.)„Kauno Autobusai“ nesunkiai įveikė „Kauno SRC“ krepšininkus (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:23 val.)Tritaškius pagirtinai metusi „Panemunė“ pasiekė užtikrintą pergalę (2015 gegužės 18 d., pirmadienis, 22:33 val.)„Panemunė“ tik po atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 00:11 val.)Permainingoje kovoje „Panemunė“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 23:44 val.)Lenktynėse dėl taškų pranašesni buvo „Kauno autobusai“ ekipa (2015 gegužės 14 d., ketvirtadienis, 23:57 val.)Beveik visas rungtynes atsilikinėjusi „Sporto manija“ rungtynių pabaigoje atėmė pergalę iš „Panemunės“ (2015 gegužės 25 d., pirmadienis, 22:22 val.)Reto atkaklumo kovoje, pareikalavusioje pratęsimo, dar vieną trofėjų į viršų kėlė „Sporto manija“ (2015 birželio 09 d., antradienis, 00:18 val.)