KAUNO A.SMETONOS VIDURINĖ MOKYKLA vs KAUNO A.STULGINSKIO VIDURINĖ MOKYKLA (74:81)"KREPŠINIS.NET" TAURĖ 10-12 KLASĖS » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2010 balandžio 22 d., Ketvirtadienis, 13:15 val. @ A.Smetonos vidurinė mokykla, Geležinio Vilko g. 28, Kaunas LT-49270

Kauno A.Stulginskio vidurinė mokykla po nervingos kovos iškopė į "Krepšinis.net" "Iššūkio" taurės ketvirtfinalį

2010 balandžio 22 d., Ketvirtadienis, 14:54 val., peržiūros: 4407
Balandžio 22 dieną, ketvirtadienį, Kauno A.Smetonos vidurinėje mokykloje įvyko "Krepšinis.net" "iššūkio" taurės aštuntfinalio akistata tarp A.Smetonos vidurinės mokyklos krepšininkų ir A.Stulginskio vidurinės mokyklos auklėtinių.

Rungtynes komandos pradėjo apylygiu žaidimiu ir pirmąsias 3 rungtynių minutes priekyje mažais skirtumais laikėsi tai viena, tai kita ekipa. Visgi, netrukus A.Stulginskio vidurinės mokyklos auklėtiniai ėmė kur kas sėkmingiau gintis ir tai davė vaisių – po laimėtos 2,5 minutės atkarpos 0:8, svečiai įsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu (7:14). Nors antroje kėlinio pusėje A.Smetonos vidurinės mokyklos gretose lyderio vaidmens ėmėsi L.Sutkus, tačiau priešingoj barikadų pusėj taškus rinkosi M.Čipas ir padėjo savo ekipai išsaugoti menkai tepakitusį pranašumą. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai gavo dar vieną smūgį – pražangomis stabdomi A.Stulginskio vidurinės mokyklos žaidėjai nuo baudų metimų linijos atakavo beveik be klaidų, realizavo 5/6 baudų metimus ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 17:28.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeitimu taikliais dvitaškiais, tačiau vėliau A.Stulginskio vidurinės mokyklos puolimas stabtelėjo ir tuo pasinaudojo varžovai: A.Pūro ir L.Sutkaus tandemas pelnė 6 taškus be atsako ir ketvirčio viduryje A.Smetonos vidurinė mokykla priartėjo iki 5 taškų (25:30). Ilgoką svečių tylą pavyko nutraukti E.Zarankai ir kurį laiką A.Stulginskio vidurinei mokyklai pavyko išlaikyti apyl
ygį žaidimą, o tuo pačiu ir pranašumą savo pusėje. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje A.Stulginskio vidurinės mokyklos žaidimas subyrėjo kaip kortų namelis, paskutinių 2 minučių atkarpą jie pralaimėjo 9:2 (5 taškus prie to pridėjo L.Sutkus) ir įpusėjus rungtynėms komandas skyrė vos 1 taškas – 37:38.

Vis dėlto, antrąją rungtynių pusę A.Stulginskio vidurinė mokykla pradėjo užsivedus ir žaibiško spurto 0:8, nutolo nuo varžovų 9 taškų skirtumu (37:46). Nors L.Sutkui pavyko atidaryti A.Smetonos vidurinės mokyklos taškų sąskaitą ir po jo dvitaškio deficitas sumažėjo iki 7 taškų (39:46), bet įsismaginęs M.Čipas smeigė du tritaškius iš eilės ir sužaidus 3,5 minutės aikštės šeimininkų atsilikimas šoktelėjo iki 13 taškų (39:52). M.Gasperavičiaus taškų dėka, A.Stulginskio vidurinei mokyklai pavyko išsaugoti dviženklį pranašumą savo pusėje visą likusią pirmąją kėlinio pusę, tačiau antrojoje A.Smetonos vidurinė mokykla ėmė vytis varžovus: po L.Sutkaus ir A.Pūro dvitaškių skirtumas ištirpo iki 8 taškų (48:56). Tačiau netrukus ir vėl prabilo A.Stulginskio vidurinės mokyklos puolamoji mašina ir po laimėtos atkarpos 4:10, kurią dviem tolimais metimais baigė M.Čipas bei K.Žilinskas, svečių pranašumas išaugo iki didžiausio turėto šiose rungtynėse – 14 taškų (52:66). Kurį laiką šis skirtumas ženkliai nekito, bet kėlinio pabaigoje A.Smetonos vidurinei mokyklai pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą ir prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 11 taškų – 60:71.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Smetonos vidurinės mokyklos gretas aplankė liūdna žinia – penktąją asmeninę pražangą užsidirbo komandos lyderis L.Sutkus. Visgi, A.Smetonos vidurinės mokyklos krepšininkai nenuleido rankų ir sužaidus 3,5 minutės M.Malskis taikliu baudos metimu sušvelnino deficitą iki 6 taškų (65:71). A.Stulginskio vidurinė mokykla savo tąškų sąskaitą šiame ketvirtyje atidarė tik praėjus 4 minutėms ir net po pirmųjų taškų jų žaidimas neatrodė itin užtikrintas. Po R.Pranarausko dvitaškio A.Smetonos vidurinė mokykla priartėjo iki 5 taškų (67:72), tačiau labiau priartėti varžovai jiems neleido visą antrąją kėlinio pusę, o po E.Černevičiaus baudos metimo, likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutę, A.Stulginskio vidurinė mokykla nutolo 8 taškais (73:81) ir priartėjo prie pergalės. Nors likus žaisti 22s M.Čipas gavo penktąją asmeninę pražangą ir paliko aikštėje keturis savo komandos draugus, tačiau per likusį laiką A.Smetonos vidurinė mokykla nepasinaudojo kiekybiniu pranašumu ir pralaimėjo aštuntfinalio dvikovą rezultatu 74:81.

Po susitikimo nugalėtojų komandos strategas Konstantinas Vengalis kalbėjo: "Pergalę nulėmė geras žaidimas tris kėlinius. Ketvirtam kėlinyje įkritom į duobę. Jų lyderis Lukas Sutkus gavo penktą pražangą, bet kažkaip viskas tik pablogėjo. Per jį žaidė visa priešininkų komanda. Po jo išėjo gal atsipalaidavo mūsų komanda. Esu patenkintas žaidėjais. Gan normalus ir teisėjavimas, esu viskuo patenkintas. Didelių tiklų šiame turnyre nekeliam. Maža mokykla, trumpas suolelis, bet sugebam pasipriešint ir laimėt prieš dideles mokyklas. Esu patenkintas savo vaikais."

A.Smetonos vidurinės mokyklos trenerė A.Lūžaitė po rungtynių buvo sarkastiška ir neslepė nusivylimo: "Pralaimėjom 7 taškais. Pralaimėjom todėl, kad įmetėm mažiau taškų. Būtume daugiau įmetę, būtume laimėję."

A.Stulginskio vidurinė mokykla: M.Čipas (35 tšk., 9 atk. k., 8 išpr. pr., 33 naud. b.), M.Gasperavičius (17 tšk., 9 atk. k., 7 rez. per., 6 išpr. pr., 29 naud. b.), E.Zaranka (13 tšk., 12 atk. k., 6 išpr. pr.), K.Žilinskas (9 tšk.) ir E.Černevičius (7 tšk.).

A.Smetonos vidurinė mokykla: L.Sutkus (22 tšk., 8 išpr. pr.), R.Pranarauskas (16 tšk., 9 atk. k., 2 bl., 9 išpr. pr.), A.Pūras (14 tšk., 12 atk. k.), V.Sutkus (8 tšk.) ir E.Voveraitis (6 tšk.).

"Krepšinis.net" "Iššūkio" taurės ketvirtfinalyje A.Stulginskio vidurinė mokykla surems ginklus su "Rasos" ir "Aušros" gimnazijų poros nugalėtoju.

Principinių varžovų dvikovoje stipresni buvo "A. Stulginsio" vidurinės mokyklos krepšininkai (2010 kovo 24 d., trečiadienis, 16:50 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla rungtynių pabaigoje palaužė "A.Smetonos" vidurinės mokyklos auklėtinius (2010 kovo 29 d., pirmadienis, 14:47 val.)"A. Stulginskio" vidurinė mokykla atsirevanšavo "Rasos" gimnazijai (2010 balandžio 08 d., ketvirtadienis, 17:52 val.)Kauno "Saulės" gimnazija - "Money gym" be didesnių sunkumų įsirašė antrąją pergalę "Krepšinis.net" turnyre (2010 kovo 25 d., ketvirtadienis, 15:22 val.)Kauno "Rasos" gimnazija kovingose rungtynėse palaužė Kauno A.Stulginskio vidurinės mokyklos krepšininkus (2010 kovo 26 d., penktadienis, 15:02 val.)Puikaus Ž. Skučo žaidimo dėka Kauno "Aušros" gimnazija iškovojo pirmą pergalę "Krepšinis.net" taurėje (2010 kovo 31 d., trečiadienis, 15:27 val.)Kauno "Santaros" gimnazija grupės varžybas baigė įspūdinga pergale (2010 balandžio 15 d., ketvirtadienis, 16:07 val.)Atkaklios ir permainingos rungtynės baigėsi minimalia Kauno A.Smetonos vidurinės mokyklos pergale (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 14:57 val.)Kauno "S.Dariaus ir S.Girėno" gimnazija iškovojo nelengvą antrąją pergalę (2010 kovo 18 d., ketvirtadienis, 16:22 val.)"Kosminio krepšinio" rungtynes laimėjo Kauno "Rasos" gimnazijos krepšininkai (2010 balandžio 28 d., trečiadienis, 16:35 val.)