KAMESTA vs BALTVESA (59:73)Kauno Mero taurė 2009 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2009 spalio 12 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Garliavos Jonučių vid. mokykla, Vasario 16-osios g. 8 Garliava,Kauno raj.

"Baltvesa" be didesnio vargo pateko į "Kauno mero taurės" pusfinalį

Nugalėtojų komandos vienas iš lyderių poilsio minutę
2009 spalio 12 d., Pirmadienis, 22:18 val., peržiūros: 5514

Vėlų pirmadienio vakarą "Kamesta" ir "Baltvesta" krepšininkai išsiaiškino, kas keliauja į "Kauno mero taurės" pusfinalį. Aikštės šeimininkams kovoje dėl kelialapio nepadėjo namų sienos ir jie turėjo pripažinti svečių pranašumą rezultatu 59:73.

Rungtynių pradžia kur kas sėkmingiau susiklostė svečių ekipai. Jie nuo pirmūjų minučių pradėjo šturmuoti "Kamesta" krepšį ir laimėjo atkarpą 10:2. Aktyvią ir kibią gynybą po ilgesnės pertraukos pavyko įveikti Airidui Nutautui, jo pelnytu 2 taškai nutraukė ilgai trukusį "Kamesta" komandos taškų "badą". Tačiau "Baltvesta" krepšininkai vedini Manto Gudeliausko neketino mažinti apsukų. Jie įmetė dar 11 taškų, į kuriuos aikštės šeimininkai atsakė 2 – 21:6. Kėlinuko pabaigoje abi komandos nutarė pamėginti laimę iš toli. Martynui Karpičiui pataikius du tritaškius metimus rezultatas kiek sušvelnėjo 12:23. Taip ir baigėsi pirmasis rungtynių ketvirtis.

Antrąjį kėlinuką šeimininkai pradėjo kur kas labiau susikaupę ir išlygino žaidimo ritmą, nebeleisdami dominuoti „Baltvesta“ krepšininkams aikštėje. Nors žaidimas aikštėje išsilygino, tačiau „Kamesta“ niekaip negalėjo rasti būdų labiau sumažinti skirtumo. Keletą kartų jiems pavyko priartėti iki vienženklio skaičiaus – 18:27, 20:29. Į šeimininkų rezultatyvias atakas svečiai netrukdavo atsakyti tokiais pačiais sėkmingais reidais jau po kitu krepšiu, o antrasis rungtynių ketvirtis baigėsi kaip ir pirmasis kėlinukas – abiems komandoms apsikeitus taikliais tolimais metimais – 26:38.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje ir toliau virė bekompromisė kova, tačiau „Kamesta“ ekipai norint pasiekti teigiamą rezultatą reikėjo rasti būdų kaip pralaužti kibią varžovų gynybą. Tai pasirodė ne taip paprasta. Šeimininkams pradėjus gintis kur kas atidžiau gynyba nebeatrodė tokia skylėta, tačiau puolimas ir toliau „šlubavo“. Toks apsikeitimas sėkmingomis atakomis buvo parankesnis „Baltvesta“ komandai, kuri ir toliau išlaikė turėtą pranašumą, o ketvirčiui besibaigiant savo pranašumą sugebėjo padidinti iki rekordinio 17 taškų – 41:59.

Paskutinis kėlinukas tapo tik formalumu, o vaizdas aikštėje ir toliau nekito. Pernelyg paleidę į priekį savo varžovus pirmajame ketvirtyje „Kamestos“ krepšininkai nebesugebėjo jiems primesti savojo žaidimo visų rungtynių metu. Ketvirtasis kėlinukas buvo identiškas antrajam ir trečiajam – komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o skirtumas praktiškai nekito. Abi ekipos galėjo leisti aikštelėje ilgiau pabūti mažiau rungtyniavusiems krepšininkams, nes nugalėtojas nekėlė abejonių nė vienai komandai. Rungtynes rezultatu 59:73 laimėjo „Baltvesta“ krepšininkai, kurie gavo kelialapį į „Kauno mero taurės“ pusfinalį, kuriame susitiks su „BC Žalvaris“ bei „Kauno SRC“ poros nugalėtoju.

Po rungtynių pakalbinti abiejų komandų treneriai nebuvo labai kalbūs. „Kamesta“ ekipos vadovas Remigijus Dailidė sakė: „Šiandien tiesiog nesisekė. Visi rungtyniavo kaip vienas, todėl nieko nebūtų galima išskirti. Tiesiog trūko fortūnos“.
„Baltvesta“ komandos treneris Sergėjus Korolkovas buvo dar lakoniškesnis: „Varžovai mūsų neįvertino. Mes tiesiog buvome greitesni šiandien“.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Mantas Gudeliauskas ir Aurimas Juozapaitis atitinkamai pelnę 20 ir 17 taškų. Pastarasis dar spėjo sugriebti 9 kamuolius.
„Kamesta“ komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Martynas Karpičius – 24 taškai bei Airidas Nutautas – 11 taškų bei 10 atkovotų kamuolių.

"Baltvesa" parklupdė "Kauno SRC" ir atvėrė duris į finalą (2009 spalio 21 d., trečiadienis, 23:18 val.)"Baltvesa" nesunkiai palaužė "Kauno technikos kolegiją" (2009 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 18:53 val.)"Baltvesa" nesunkiai įveikė "BC Žalvaris" ekipą (2009 rugsėjo 20 d., sekmadienis, 14:35 val.)Po itin atkaklų varžybų „Kauno Mero taurės“ Mažojo turnyro finale nugalėjo „Baltvesa“ (2009 lapkričio 07 d., šeštadienis, 19:09 val.)Dominavimas pirmoje rungtynių pusėje leido "Kamestai" iškovoti įtikinamą pergalę (2009 rugsėjo 14 d., pirmadienis, 22:55 val.)Nerezultatyviose rungtynėse "Radijas Tau" įrodė savo pranašumą prieš "Kamestos" ekipą (2009 spalio 06 d., antradienis, 00:06 val.)"Kamesta" turėjo pripažinti "Energijos Sistemų Serviso" pranašumą (2009 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 22:49 val.)Kauno "SRC" antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą svečiuose prieš "Kamesta" ekipą (2009 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 22:47 val.)Antroje pusėje "Banga" palaužė "Baltvesą" (2009 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:35 val.)"Hidraulinės sistemos" po ataklios kovos įveikė "Baltvesą" (2009 rugsėjo 29 d., antradienis, 22:47 val.)