ENERGIJOS SISTEMŲ SERVISAS vs DUMBLAS (74:79)Kauno Mero taurė 2009 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2009 lapkričio 08 d., Sekmadienis, 11:00 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

„Kauno Mero“ taurės turnyre trečiąją vietą iškovojo „Dumblas“

Trečiosios vietos laimėtojai "Dumblas"
2009 lapkričio 08 d., Sekmadienis, 17:00 val., peržiūros: 5257

Sekmadieni „VDU“ sporto centro salėje „Kauno Mero“ taurės „Didžiojo“ turnyro mažajame finale susitiko „Energijos Sistemų Servisas“ (šeimininkai) ir „Dumblas“ (svečiai). Rungtynės prasidėjo gan apylygiai. Pirmoje pusėje sėkmingiau sekėsi „Dumblo“ ekipai. Taikliau mesdami tolimus metimus , bei geriau žaisdami gynyboje jie po dviejų kėlinių turėjo devynių taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos subyrėjus svečių puolimui „ESS“ ekipa pasinaudojo galimybe sumažinti pranašumą. Leisdami varžovams pelnyti vos 9 taškus jie ne tik panaikino deficitą , bet ir įgijo septynių taškų persvarą. Paskutinis kėlinys tapo tikru nervų karu. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms rezultatas dar buvo lygus. Tačiau šeimininkai padarė keletą klaidų puolime ir gynyboje. Likus penkiasdešimt sekundžių komandas skyrė vos du taškai. Per likusį laiką „ESS“ ekipa sugebėjo pelnyti vos du taškus , o jų priešininkai atsakė net šešiais. Rungtynės pasibaigė rezultatu 74:79 „Kauno Mero“ taurės „Didžiojo“ turnyro mažajame finale pergalę iškovojo „Dumblas“.

Pirmasis kėlinukas prasidėjo šeimininkų atkovotu ginčo kamuolių bei rezultatyvia ataka. „Dumblas“ į varžovų dvitaškį atsakė spurtu 8:0 ir išsiveržė į priekį.Kėlinio viduryje po taiklaus K.Meiliūno dvitaškio rezultatas vėl tavo lygus (11:11). Antroje ketvirčio dalyje sėkmingiau žaidę svečių ekipos krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių sugebėjo įgyti keturių taškų pranašumą 18:22.

Antrasis ketvirtis vyko banguotai. Abi komandos žaidė greitą bei aktyvų žaidimą. Ketvirčio viduryje po E.Šliežausko tolimo metimo „ESS“ ekipa vėl išlygino rezultatą (28:28). Tačiau pasipylusios klaidos ir susilpnėjusi gynyba leido jų varžovams susikrauti devynių taškų persvarą. Per likusį laiką šeimininkams nepavyko priartėti , o prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 33:42 (15:20).

Trečiasis kėlinys pademonstravo , kad šiose varžybose dar aiškaus nugalėtojo nematyti. Subalansavę puolimą , bei gynybą „ESS“ ekipos žaidėjai kėlinio viduryje sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo. Po keletos akimirkų dviem baudos metimais E.Daunora persvėrė rezultatą į savo komandos pusę (50:49). Kėlinio pabaigoje savo žaidimą pajutęs K.Meiliūnas padedamas savo komandos draugų sugebėjo ekipai sukrauti septynių taškų persvarą 58:51 (25:9).

Paskutinis kėlinukas pademonstravo labai aršią kovą. Jau kėlinio pradžioje svečiams pavyko išlyginti rezultatą (58:58). Pirmoje ketvirčio pusėje nei vienai komandai nepavyko susikrauti daugiau nei 3 taškų persvaros. Iki rungtynių pabaigos likus trim minutėm rezultatas buvo lygus (67:67). Pademonstravę didesnį norą laimėti svečiai sugebėjo laimėti lemiamą atkarpą 7:0. Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei minutei komandas vėl skyrė vos du taškai. Tačiau klaidos gynyboje ir nerealizuotos progos puolime „ESS“ ekipai neleido finišuoti sėkmingai šiose varžybose. Rungtynės pasibaigė rezultatu 74:79 (16:28) , o „Kauno Mero“ taurės „Didžiojo“ turnyro mažajame finale pergalę iškovojo „Dumblas“.

Po varžybų pakalbintas nugalėtojų treneris teigė : „ – Komanda džiaugiasi pergale. Buvome truputį sugadinę savo reikalus , tačiau pavyko atsitiesti ir lygiaverčius varžovus nugalėti. Džiaugiamės pergale ir iškovotais medaliais.“

Mažojo finalo naudingiausiu žaidėjo tapo Karolis Meiliūnas surinkęs 31 naudingumo balą (22 taškai).

"Kauno SRC" nesugebėjo sustabdyti greitojo "ESS" puolimo (2009 spalio 04 d., sekmadienis, 22:57 val.)Dėka sėkmingo ketvirtojo kėlinio "Dumblas" iškovojo antrąją pergalę iš eilės (2009 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 21:19 val.)Išlaikę iniciatyvą iki galo "Radijas TAU" šventė pergalę (2009 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:13 val.)"Kamesta" turėjo pripažinti "Energijos Sistemų Serviso" pranašumą (2009 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 22:49 val.)"Banga" užtikrintai žengė į finalą (2009 spalio 20 d., antradienis, 20:15 val.)"AD G.I.N" ir toliau žengia be pralaimėjimų (2009 spalio 11 d., sekmadienis, 17:15 val.)Nesunki "Varaidos" pergalė (2009 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 16:45 val.)"Energijos Sistemų Servisas" nepaliko jokių vilčių "Colts" (2009 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 22:18 val.)Fantastiškas ketvirtasis kėlinys atvėrė "ESS" kelią į pusfinalį (2009 spalio 13 d., antradienis, 22:47 val.)"Dumblas" sezoną pradėjo triuškinančia pergale (2009 rugsėjo 13 d., sekmadienis, 19:49 val.)