YIT KAUSTA vs ENERGIJOS SISTEMŲ SERVISAS VP & BORBET (79:72)ĮMONIŲ LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2008 lapkričio 13 d., Ketvirtadienis, 19:30 val. @ Žalgirio treniruočių centras, Naglio g. 4a, Kaunas LT-52367

„YIT Kausta“ pergalę šventė tik po pratęsimo, o S.Binevičius pasiekė atkovotų kamuolių rekordą!

2008 lapkričio 13 d., Ketvirtadienis, 23:14 val., peržiūros: 5599

„Žalgirio“ treniruočių centro salėje įvyko „Įmonių“ lygos B pogrupio varžybos, kuriose susitiko „YIT Kaustos“ (šeimininkai) ir „Energijos sistemų serviso & VP“ (svečiai) komandos. Ekipos susirinkusiems žiūrovams padovanojo gražią, atkaklią ir permainingą kovą, kurioje pirmaujanti komanda keitėsi 6-is kartus, o 3-is kartus rezultatas buvo lygus. Tačiau tai buvo dar ne viskas: nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo, kuriame geriau sekėsi „YIT Kaustai“ – ji iškovojo pergalę rezultatu 79:72 (15:22; 11:10; 19:18; 20:15; 14:7). Puikiai kovodamas dėl atšokusių kamuolių, lygos rekordą pasiekė Saulius Binevičius („YIT Kausta“), kuriam pavyko sugriebti net 24-is kamuolius, o „Energijos sistemų servisas & VP“ pasiekė "Įmonių" lygos pataikytų tritaškių rekordą – jie jų įmetė net 15!

Nors pirmąjį ginčo kamuolį atkovojo „YIT Kaustos“ komanda, tačiau pirmuosius 5-is „sausus“ taškus pelnė „Energijos sistemų serviso & VP“ („ESS & VP“) ekipa. Vėliau komandos apsikeitė tiksliomis atakomis, o tada ekipos pasidalino po vieną sėkmingą atkarpą: pradžioje 10:0 spurtavo šeimininkai, tačiau į šį spurtą dar sėkmingiau 11:0 atsakė svečiai. Ketvirčio pabaigoje ekipos apsikeitė tolimais metimais, o viso to rezultatas – 7-ių taškų „ESS & VP“ pranašumas po pirmųjų 10-ties kovos minučių (22:15).

Antrojo kėlinio pradžioje vyko apylygis, tačiau nerezultatyvus žaidimas. Visgi svečiai padidino savo pranašumą iki 14-os taškų (30:16), kas privertė „YIT Kaustos“ trenerį B.Stašį paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkai tapo neatpažįstami – puikiai sužaista atkarpa 8:0, po kurios skirtumas tarp komandų ištirpo iki 6-ių taškų (24:30). Vėliau žaidimas vėl išsilygino, o prieš didžiąją pertrauką rezultatu 32:26 pirmavo „ESS & VP“ ekipa.

Trečiajame kėlinyje komandos rėmėsi skirtingomis taktikomis: „YIT Kausta“ stengėsi užbaigti atakas iš po krepšio, tuo tarpu ”ESS & VP“ dažniausiai atakavo iš tolimų distancijų. Ir nors šeimininkų komandos aukštaūgiai įmetė 9-is dvitaškius metimus, į tai vien E.Sliežauskas („ESS & VP“) atsakė 5-iais tolimais metimai ir prieš lemiamą ketvirtį 5-iais taškais vis dar pirmavo svečiai (50:45).

Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje „ESS & VP“ pataikė tritaškį metimą, tačiau į tai „YIT Kausta“ atsakė spurtu 7:0 ir sumažino skirtumą iki minimumo (52:53). Vėliau žaidimas išsilygino, tačiau nežymiu skirtumu visą laiką pirmavo svečiai, kol likus iki ketvirčio pabaigos 20 sek. A.Šlopšnys („YIT Kausta“) pataikė tolimą metimą ir rezultatas tapo lygus (65:65). Visgi „ESS & VP“ turėjo dar pakankamai laiko paskutinei atakai, tačiau svečių komanda likus 12 sek. puolime suklydo, o paskutinis A.Šlopšnio mestas tritaškis skriejo pro šalį.

Pratęsimo metu daug tvirčiau ir labiau savimi pasitikintys atrodė „YIT Kaustos“ krepšininkai, kurie jau pirmos atakos metu pelnė tritaškį metimą, o vėliau prie jo pridėjo dar 4-is „sausus“ taškus. Tuo tarpu „ESS & VP“ komandos atakos buvo skubotos, o gynyboje svečiai nespėjo su priešininkais. Nors pratęsimo pabaigoje „ESS & VP“ dar bandė gelbėtis baudų taktika, tačiau „YIT Kausta“ gana ramiai sužaidė likusį laiką ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 79:72.

Nugalėtojus į pergalę vedė A.Šlopšnys (27 taškai, 7/16 tritaškiai metimai), S.Binevičius (19 taškų, 24 atk. kam., 42 naud. balai) ir V.Varanavičius (17 taškų, 15 atk. kam.).

„ESS & VP“ komandoje nesulaikomas buvo E.Sliežauskas, kurio sąskaitoje 33 taškai (9/18 tritaškiai metimai). Gerai jam talkino D.Budginas (21 taškas) ir J.Kučinskas (10 taškų).

"YIT Kausta" paskutiniame kėlinyje palaužė "Mikrovisatą" ir pasiektas naujas atkovotų kamuolių rekordas (2008 gruodžio 15 d., pirmadienis, 21:55 val.)"YIT Kausta" nesunkiai įveikė "Kautros" ekipą (2008 gruodžio 11 d., ketvirtadienis, 22:07 val.)"YIT Kausta" nesunkiai palaužė Elektrobalt - Elektros darbai" ekipą (2008 gruodžio 03 d., trečiadienis, 23:41 val.)„YIT Kausta“ neleido būti sutriuškintiems „Vaidotėnas“ ekipos (2009 kovo 25 d., trečiadienis, 22:34 val.)"YIT Kausta" įveikė "Bioprojekto" krepšininkus (2008 lapkričio 06 d., ketvirtadienis, 21:41 val.)"YIT Kausta" neatsilaikė prieš "Naftelf & Nowaco" (2009 vasario 17 d., antradienis, 23:57 val.)"YIT Kausta" nugalėjo "Sanistal" (2009 vasario 13 d., penktadienis, 00:26 val.)"YIT Kausta" palaužė "Naftelf & Nowaco" (2009 vasario 05 d., ketvirtadienis, 23:22 val.)"KK Policija" pergalingai pradėjo antrąjį "Įmonių lygos" turą (2009 sausio 29 d., ketvirtadienis, 22:39 val.)"Kauno Švara & KRG" savo priešininkus palaužė tik ketvirtajame kėlinyje (2009 vasario 24 d., antradienis, 22:17 val.)