ARAUŠA vs PROJEKTŲ GAMA & MOBIRINGAS (49:71)Įmonių lyga » Atkrintamosios rungtynės
2008 balandžio 26 d., Šeštadienis, 11:30 val. @ VDU Sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas

"Įmonių" lygos nugalėtojai - "Projektų gama & Mobiringas"

2008 balandžio 26 d., Šeštadienis, 15:20 val., peržiūros: 7347
Antrosiose šio šeštadienio šventės vykstančiuose finaluose susigrūmė "Įmonių" lygos finalininkės "Araušos" bei "Projektų gamos & Mobiringo" ekipos. Kova vyko gana atkakliai, bet "Projektų gamai & Mobiringui", laimėjus antrąjį ketvirtį 15 taškų skirtumu, atsivėrė didesnės galimybės. Po pertraukos jie visiškai kontroliavo žaidimo eigą ir ne itin rezultatyviame susitikime šventė gana įspūdingą pergalę rezultatu 71:49.

Pačioje susitikimo pradžioje abi ekipos atrodė susikausčiusios, kadangi, matyt, slėgė varžybų svarba. Rezultatas augo labai lėtai. Vėliau pirmieji ledus pralaužė "Projektų gamos & Mobiringo" žaidėjai, kurie laimėjo atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį 6 taškais. "Projektų gama & Mobiringas" puolime stengėsi žaisti šiek tiek agresyviau, kas jiems leido neretai mesti baudų metimus arba atkovoti kamuolius po varžovų krepšiu. Tą ypač sėkmingai darė Dainius Čepulis, per šį ketvirtį įmetęs pusę savo komandos taškų. Artėjant kėlinukui į pabaigą "Arauša" atkuto ir, laimėjus paskutiniąją atkarpą 11:3 pervėrė rezultatą savo naudai – 17:16. Šios atkarpos metu sėkmingai sužaidė į žaidimą nuo suolelio gerai įsiliejęs Gediminas Pečkaitis, kuris įmetė 4 taškus ir ženkliai sustiprino kovą dėl atšokusių kamuolių.

Antrojo kėlinio pradžia buvo lygiai tokia pati kaip ir pirmojo – komandos arba mesdavo vis pro šalį, arba darydavo klaidas. Nė vienai komandai taškų nepavyko pelnyti 2 minutes. Šią tylą ir šį kartą nutraukė "Projektų gamos & Mobiringo" vyrai, kurie aktyviai dirbo gynyboje, o puolime pasinaudojo 2 Mariaus Giedraičio tritaškiais, kurie inicijavo spurtą 12:2, po kurio "Projektų gamai & Mobiringui" solidesnė 9 taškų persvara vėl grįžo. Ir vėliau "Araušai" šis kėlinys klostėsi katastrofiškai, nes per jį buvo įmesti tik 8 taškai. "Projektų gama & Mobiringas" per likusį laiką taškus dažniausiai rinko baudų metimais. Komandos patraukė pastariesiems pirmaujant 14 taškų – 39:25.

Iš karto po pertraukos "Projektų gama & Mobiringas" nė neketino mažinti apsukų ir pasiuntinėjo varžovą į nokdauną. Dar viena atkarpa (buvo pataikyti trys tritaškiai) 11:0 ir skirtumas tarp ekipų jau išaugo iki, galima sakyti, nepadoraus kaip finalui – 23 taškai. Atrodė, jog aikštelėje susitinka dvi skirtingo kalibro ekipos. Vėliau "Araušai", daugiausiai baudų metimų dėka, pavyko bent šiek tiek priartėti prie varžovų. Prieš lemiamą atkarpą "Projektų gama & Mobiringas" pirmavo 17 taškų pranašumu – 55:38.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje "Arauša" dar bandė vytis savo varžovus, tačiau pastarieji neprisileido iki pavojingo atstumo. Įpusėjus ketvirčiui Vygintas Grinis paleido du taiklius tritaškius, tuo visiškai palaidodamas "Araušos" viltis į pergalę. Tą, matyt, jau suprato ir komandų treneriai, kurie į aikštelę metė savo antrąsias sudėtis. Pastarosioms žaidimas klostėsi ne taip gerai ir rezultatas vėl nustojo augti, tačiau tai jau tebuvo formalumas. Pergalę rezultatu 71:49 šventė "Projektų gama & Mobiringas", tuo iškovodami "Įmonių" lygos aukso medalius. Pažymėtina tai, kad "Arauša" pataikė tik vieną tritaškį, kai jų varžovai tai padarė net 11 kartų.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Nerijus Paulauskas, kuris pelnė 13 taškų, atkovojo 14 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 31 naudingumo balą. Neblogai jam talkino Marius Giedraitis, kurio sąskaitoje buvo 19 taškų ir 14 laimėtų dvikovų po krepšiais. 16 taškų prie pergalės pridėjo Vygintas Grinis (6 perimti).

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė tik 3 žaidėjai, kurie visi atliko dvigubus dublius – Gediminas Pečkaitis, įmetęs 16 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių, Mantas Gelažnikas (10 taškų, 12 atkovotų) bei Edgaras Pietaris (10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Likusių žaidėjų indėlis buvo žymiai menkesnis.
Sunki "Projektų gama & Mobiringas" pergalė (2008 sausio 25 d., penktadienis, 23:40 val.)Pogrupio lyderių dvikovoje pergalę šventė "Projektų Gama & Mobiringas" (2008 vasario 05 d., antradienis, 22:20 val.)"Bero & Spse" namuose neatsilaikė prieš "Projektų gamą & Mobiringą" (2008 vasario 04 d., pirmadienis, 22:13 val.)"AKS Prosatas & Nekturtas" po dramatiško kovos nusileido "Projektų Gama & Mobiringas" komandai (2008 vasario 15 d., penktadienis, 23:07 val.)"Projektų gama & Mobiringas" pateko į pusfinalį (2008 kovo 27 d., ketvirtadienis, 22:18 val.)"Projektų Gama & Mobiringas" parklubdė "KER" komandą (2008 kovo 04 d., antradienis, 22:33 val.)Rungtynių pabaigoje "Projektų gama & Mobiringas" palaužė "Olympic casino" (2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis, 21:12 val.)"Projektų Gama & Mobiringas" vienu žingsniu arčiau finalo (2008 balandžio 03 d., ketvirtadienis, 21:30 val.)"Projektų Gama & Mobiringas" nesunkiai įveikė "Bero & SPSE" (2008 vasario 28 d., ketvirtadienis, 20:57 val.)"Ecobaltic" užtikrintai įveikė "Projektų Gamą & Mobiringą" (2007 gruodžio 13 d., ketvirtadienis, 21:09 val.)