LIBORA vs KĖDAINIAI (91:88)C LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2010 sausio 13 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Garliavos Jonučių vid. mokykla, Vasario 16-osios g. 8 Garliava,Kauno raj.

"Libora" po pratęsimo palaužė "Kėdainių" komandą (video)

Vidmanto Sindaro "pasiukas" :)
2010 sausio 13 d., Trečiadienis, 22:13 val., peržiūros: 6176
Trečiadienį, Sausio 13 dieną, Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos sporto salėje, rungtyniavo dvi "C" lygos komandos. Namie žaidę "Libora" ir svečiai "Kėdainiai". Tai buvo "Iššūkio" taurės G grupės varžybos. Pirmame ture "Libora" buvo iškovojus dvi pergales o "Kėdainiai" tris. Rungtynes geriau pradėjo "Libora". Nuo varžybų pradžios pamažu didinę persvarą, šeimininkai laimėjo pirmą ketvirtį rezultatu 25:16. Antrame ketvirtyje, sužaidus kelias minutes "Liboros" pranašumas išaugo iki 16 taškų (34:18). Tada inicatyvą perėmė svečiai, daugelį atakų užbaigdami taikliais metimais, apsigindami nuo varžovų atakų. Antras ketvirtis baigėsi "Liborai" pirmaujant trim taškais (43:40). Trečią ketvirtį sėkmingiau pradėjo "Kėdainiai" ir pirmą kart varžybose išsiveržė priekį (47:48). Komandos žaidė lygiai, o pasibaigus trečiam ketvirčiui svečiai pirmavo 59:63. Puikiai pradėję ketvirtą kėlinį, "Libora" išsiveržė į priekį keturiais taškais (67:63). Visgi įgytos persvaros šeimininkai neišlaikė ir komandom teko žaisti pratęsimą (79:79). Pratęsimo pirmą pusę geriau sužaidė "Kėdainiai", pirmavę 83:88, bet "Libora" nepasidavė ir laimėjo rungtynes rezultatu 91:88. "Libora" iššūkio taurėje laimėjo antrą kartą ir tapo grupės lyderiais. "Kėdainiai" patyrė pirmą pralaimėjimą.

Rungtynės prasidėjo „Liboros“ spurtu 6:0. Į šį spurtą K.Smulskis („Kėdainiai“) atsakė taikliu tritaškiu (6:3). Dviejų minučių atkarpą 6:3 laimėjo „Libora“ ir sužaidus puse ketvirčio pirmavo rezultatu 12:6. Sužaidus septynias minutes, esant rezultatui 14:12, pirmos minutės pertraukėlės varžybose paprašė „Libora“. Po minutės pertraukėlės, sugrįžę į aikštę „Liboros“ krepšininkai padidino persvarą trim taškais, iki penkių (17:12). Likus minutei ir 20 sekundžių iki ketvirčio pabaigos, rezultatas buvo 19:16. Kėlinį sėkmingiau baigė šeimininkai. G.Mickevičius („Libora“) pelnė du taškus su varžovo pražanga, M.Šumlinskas („Libora“) kitoje atakoje taip pat, P.Petruškevičius („Libora“) pridėjo dvitaškį ir pirmas ketvirtis baigėsi rezultatu 25:16. „Kėdainiai“ dažnai verždavosi po krepšiu, bandydami pelnyti taškus iš baudos aikštelės. „Libora“ ketvirtyje suklydo 10 kartų, o „Kėdainiai“ atkovojo tik šešis kamuolius.

Antrą ketvirtį geriau pradėjo „Libora“. Pirmą kėlinio minutę abi komandos pataikė po dvitaškį (27:18), o netrukus septynis taškus be atsako pelnė šeimininkai, sužaidus tris minutes padidinę persvarą iki 16 taškų (34:18). „Kėdainiai“ pasiduoti nesiruošė ir laimėjo trijų minučių atkarpą 0:10 (34:28). R.Petrolis („Libora“) pelnė dvitaškį (36:28). Likus dviem minutėm iki kėlinio pabaigos, po keturių „Kėdainių“ taškų komandas skyrė tik keturi taškai. „Liboros“ lyderis M.Šumlinskas pelnė dvitaškį, neleisdamas „Kėdainiam“ dar labiau priartėti (38:32). Paskutinės ketvirčio minutė su puse vyko labai rezultatyviai. Tritaškį pataikė K.Zinkus („Kėdainiai“) (38:35), netrukus taikliu tolimu metimu persvarą vėl padidino A.Keršys („Libora“) (41:35). Visgi ketvirčio pabaigą geriau sužaidė svečiai, sumažinę „Liboros“ persvarą iki trijų taškų (43:40).

Sužaidus minutę trečiam ketvirtį „Liborai“ pavyko padidinti persvarą iki penkių taškų (47:42). Tada tris tritaškius iš eilės pataikė „Kėdainiai“ (du metimus L.Valuckas, vieną T.Lukoševičius) ir svečiai pirmą kart šio vakaro varžybose išsiveržė į priekį (47:51). „Libora“ buvo priversta paprašyti minutės pertraukėlės, iki ketvirčio pabaigos likus penkiom minutėm. Po minutės pertraukėlės komandom sunkiau sekėsi pelnuyti taškus – per dvi minutes komandos pelnė po tašką (49:52). Per paskutines tris ketvirčio minutes puikiai rungtyniavo M.Šumlinskas („Libora“), vienas iš komandos rinkęs taškus (pelnė 9). „Kėdainių“ žaidėjai į M. Šumlinsko taiklius metimus atsakė taip pat taikliais dvitaškiais. Pasibaigus trečiam ketvirčiui rezultatu 59:63 pirmavo „Kėdainiai“. Komandos kėlinyje suklydo tik po vieną kartą. „Libora“ puolime žaidė aktyviau nei pirmame ketvirtyje arba „Kėdainiai“ gynėsi aktyviau, nes „Liborai“ pavyko išprovokuoti net aštuonias varžovų pražangas (per pirmus du ketvirčius „Libora“ išprovokavo taip pat aštuonias pražangas).

Ketvirtą kėlinį puikiai pradėjo šeimininkai, laimėję atkarpą 8:0. Sužaidus tris minutes, po penkių „Kėdainių“ taškų komandas skyrė vienas taškas (67:68). „Libora“ bandė atitrūkti, laimėję atkarpą 8:0, bet penkis taškus vėl pelnę svečiai sumažino persvarą iki dviejų taškų (75:73). Iki ketvirčio pabaigos buvo likę trys minutės. M.Šumlinskas („Libora“) pelnė du taškus ir padidino savo komandos persvarą iki keturių. Netrukus dvitaškius pelnė L.Valuckas („Kėdainiai“), T.Lukoševičius („Kėdainiai“) ir rezultatas tapo lygus (77:77). A.Keršys („Libora“) paskutinę minutę pataikė dvitaškį, bet paskutinis ketvirtyje taškus pelnė „Kėdainių“ žaidėjas T.Lukoševičius. „Libora“ savo atakai dar turėjo vieną sekundę, bet minutės pertraukėles jau buvo išnaudoję. Paskutinis jų tritaškis buvo netaiklus, todėl komandos turėjo žaisti pratęsimą, esant rezultatui (79:79).

Pratęsimą geriau pradėjo „Kėdainiai“. Iš pradžių K.Zinkus pelnė dvitaškį (79:81), netrukus L.Valuckas pridėjo dar tašką baudos metimu (79:82). Taikliu dvitaškiu, R.Katinas („Libora“) sumažino svečių persvarą (81:82). Sužaidus 2 minutes 40 sekundžių, po taiklaus T. Lukoševičiaus („Kėdainiai“) tritaškio, „Kėdainiai“ pirmavo 83:88. Tai buvo paskutiniai svečių taškai šios dienos varžybose. 8:0 paskutinių dviejų minučių atkarpą laimėję šeimininkai iškovojo sunkią pergalę rezultatu 91:88. Taikliu tolimu metimu „Kėdainiai“ dar galėjo išlyginti rezultatą, bet T. Lukoševičiaus mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Trenerių komentarai
„Liborus“: „Sunkios, labai sunkios varžybos... Iš tikrųjų tikėjomės lengvesnių, bet po praeitų metų sezono „Kėdainiai“ parodo, kad vis dėlto yra „Kėdainiai". O šeip, manau, viskas gerai. Žaidimas gal nelabai tenkina, bet ateityje bus geriau.“

„Kėdainiai“: „Buvo geros varžybos, teisėjų geras darbas, geri varžovai. Kovojom, pačios varžybos buvo geros...“

„Libora“: M.Šumlinskas 44 (17/20 dvitaškių, 48 naudingumo balai), P.Petruškevičius 19 (14 atk. kam.), R.Petrolis 10 (11 atk. kam.)

„Kėdainiai“: L.Valuckas 38 (9 išpr. praž., 38 naudingumo balai), T.Lukoševičius 26, M.Dilys 10

"BPG & Banga" po atkaklios kovos palaužė "Kėdainius" (2009 gruodžio 20 d., sekmadienis, 16:11 val.)"Libora" namuose palaužė "Sporto fėja-2" jaunimą (2010 sausio 06 d., trečiadienis, 22:02 val.)Tik po pratęsimo "Kėdainiai" nugalėjo varžovus (2010 vasario 18 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)"Baltvesa" nepasigalėjo "Kėdainių" (2009 lapkričio 14 d., šeštadienis, 17:46 val.)"Libora" nesunkiai nugalėjo "Vėdisana & Koluna" komandą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 21:17 val.)„United“ tik po sunkios kovos palaužė „Kėdainius“ (2009 gruodžio 21 d., pirmadienis, 21:30 val.)"Libora" nulgalėjo "KMAIK" ekipą (2009 gruodžio 09 d., trečiadienis, 22:14 val.)„Statybų vizija & LVA“ neatsilaikė prieš „Kėdainių“ komandą (2010 sausio 24 d., sekmadienis, 21:08 val.) „Vėdisana & Koluna“ įveikė „Kėdainių“ ekipą (2010 vasario 04 d., ketvirtadienis, 22:05 val.)"Kaunas" sutriuškino "Kėdainius" (2009 lapkričio 21 d., šeštadienis, 17:18 val.)