Molėtų gimnazija vs Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (69:80)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 17 d., Ketvirtadienis, 16:30 val. @ Molėtų sporto centras, Ąžuolų g. 10, Molėtai, LT-33125

Visas varžybas pirmavusi Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija tik pabaigoje palaužė Molėtų gimnazijos pasipriešinimą

2016 kovo 23 d., Trečiadienis, 14:51 val., peržiūros: 1039

Kovo 17 dieną, tai yra ketvirtadienio pavakarę Molėtų sporto centro arenoje „Basketnews taurės 2016“ varžybose susitiko Pietryčių pogrupyje antrais žengę varžybų šeimininkai Molėtų gimnazijos moksleiviai (2 pergalės, 1 pralaimėjimas) ir pogrupio lyderiai Kaišiaidorių Algirdo Brazausko gimnazijos (3-0) komanda. Pirmąsias varžybas Kaišiadoryse rezultatu 77:59 laimėjo Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija, todėl šeimininkai tikėjosi atsirevanšuoti už patirtą nesėkmę pirmose tarpusavio varžybose.

Varžybas abi komandos pradėjo šiek tiek nedrąsiai, tačiau jaudulys priešininkus greitai apleido po pirmų nesėkmingų atakų. Pirmieji taškų sąskaitą atidarė Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos moksleiviai: Rokas Tamulevičius pridėjo dvitaškį, sekančioje atakoje komandos draugo sėkmę pakartojo Kymantas Vitkauskas ir Kaišiadorių rajono komanda išsiveržė į priekį rezultatu 4:0. Sekančioje atakoje pirmuosius taškus dvitaškiu Molėtų gimanzijai įmetė Ignas Šeikis ir komandoms apsikeitus dvitaškiais atrodė, jog laukia varžybos be ypatingos gynybos (4:6). Dominykas Šalvaitis ir R.Tamulevičius Kaišiadorių komandos sąskaitą papildė dviem tritaškiais, o Molėtų gimanzijos atsakas buvo Redo Šilinsko pelnytas dvitaškis (6:12). Išsyk po to K.Vitkauskas smeigė tritaškį padidindamas Dainiaus Tamulevičiaus treniruojamos komandos persvarą iki rekordinių pirmajame kėlinyje 9 taškų (8:17), tačiau tada šeimininkų gretose įsivažiavo centras Andrius Banevičius neleisdamas svečiams pabėgti tolyn (12:19). Pirmojo kėlinio antroje dalyje komandos taškus rinko dvitaškiais ir tik šeimininkų žaidėjo Deivido Stankevičiaus įmestas tritaškis leido Molėtų gimnazijai nežymiai priartėti (22:28).

Antrąjame kėlinyje komandos pradėjo skirdamos dėmesio ir gynybai. Tiek tai, tiek vėliau prasidėję keitimai sąlygojo tai, kad komandų rezultatyvumas antrąjame kelinyje buvo nepalyginamai mažesnis. Kėlinį dvitaškiu Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos taškų sąskaitą papildė centras Karolis Kursevičius pratęsdamas savo paties pirmojo kėlinio pabaigoje pradėtą iš eilės pelnytų taškų seriją iki devynių. Nors molėtiškiai į tai atsakė dvitaškiu, tačiau vėliau porą minučių komandos taškų neįmetė palikdamos skirtumą nepakitusį (24:30). Tada Kaišiadorių ekipos lyderis D.Šalvaitis smeigė tritaškį bei pridėjo dvitaškį, o ekipos draugui tritaškiu puikiai akomponavo Mantas Blaževičius po ko Molėtų gimnazijos treneriui R.Kneziui neliko nieko kita kaip tik į Kaišiadorių ekipos spurtą 8:0 atsakyti paimta minutės pertraukėle. Nors A.Banevičiui individualiomis pastangomis bei Dovydui Kaminskui įmestais baudos metimais pavyko stabilizuoti situaciją, bet D.Tamulevičiaus auklėtiniai po dviejų kėlinių susikrovė apčiuopiamą dvylikos taškų persvarą (32:44).

Trečiojo kėlinio pradžia iš esmės nesiskyrė nuo pirmųjų dviejų. Šeimininkai puldami ieškojo centro A.Banevičiaus komandinėmis pastangomis bandydami panaikinti svečių persvarą. Tuo tarpu Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija dalindamiesi kamuoliu kantriai kūrė progas metimams ir ši taktika sėkmingai leido išlaikyti varžovus saugiu atstumu 40:51. Galiausiai šeimininkų centras ir lyderis pagal pelnytus taškus A.Banevičius pavargo, todėl buvo pakeistas. Tai leido svečiams po netaiklių metimų pasijausti aikštės šeimininkais ir po šeimininkų krepšiu atkovojant kamuolius ir rengiant iš naujo atakas po keletą kartų iš eilės. To pasekoje Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija trečiojo kėlinio pabaigoje spurtavo ir padidino pranašumą iki rungtynėms rekordinio septyniolikos taškų pranašumo (47:64). Nors kėlinį dvitaškiu užbaigė R.Šilinskas (51:64), įvykiai aikštėje rodė, kad ketvirtasis kėlinys bus grynai formalumas.

Ketvirtąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos I.Šeikio ir Donato Kudžmos dvitaškiais (53:66). Jausdami pranašumą D.Tamulevičiaus auklėtiniai žaisdami apsiramino, atsipalaidavo ir nejučia prasidėjusia netaiklių metimų serija bei svečių taškų badu šeimininkai netruko pasinaudoti. A.Banevičius surinko keturis taškus iš eilės, netrukus keturis taškus pasinaudodamas greitomis kontratakomis pridėjo R.Šilinskas sugrąžindamas intrigą į varžybas (61:66). Laimėta varžovų atkarpa 0:8 privertė ne juokais susirūpinti Kaišiadorių komandą, tačiau besistengdami susigrąžinti turėtą persvarą kaišiadoriškiai tik dar labiau grimzdo žemyn. Nors ekipos lyderiui D.Šalvaičiui taikliu vienu baudos metimu iš dviejų pavyko šiek tiek padidinti svečių persvarą, tačiau I.Šeikio bei R.Kaminsko atsakymas dvitaškiais (65:67) iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5 minutėms ir 45 sekundėms privertė Kaišiadorių ekipos trenerį karštligiškai imti minutės pertraukėlę, nes intriga mače įsiplieskė visu ryškumu. Vis tik D.Tamulevičiui pavyko parinkti tinkamus žodžius minutės pertraukėlės metu, kadangi apsiraminę kaišiadoriškiai atgavo puldami ramybę, šaltakraujiškumą, o kartu ir atakų efektyvumą. Išsyk po minutės pertraukėlės K.Vitkauskas metimu iš distancijos pelnė dvitaškį, į tai molėtiškis I.Šeikis atsakė lygiai tuo pačiu (67:69). Į tai Kaišiadorių ekipos lyderiai K.Kursevičius bei D.Šalvaitis atsakė dvitaškiais į ką Molėtų gimnazijos žaidėjas D.Kaminskas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (69:73). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus minutei ir 36 sekundžių Kaišiadorių centras K.Kursevičius įmetė komandos draugams labai pakėlusį nuotaiką tritaškį, į ką molėtiškiai atsakė netaikliu metimu ir pražanga prieš kovojantį dėl atšokusio kamuolio D.Šalvaitį. Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos lyderiui ranka metant baudos metimus nesudrebėjo tuo pabėgdami nuo varžovo iki kėlinio pabaigos likus minutei ir 14 sekundžių saugesne persvara (69:78). Molėtų gimnazijos komandai greitais taškais atsakyti nepavyko į ką Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos puolimo lyderiai šiame mače atsakė sukurdami įspūdingiausią rungtynių epizodą: D.Šalvaitis verždamasis prieš besistengiantį apsiginti R.Šilinską maždaug nuo tritaškio perdavė kamuolį „alley-oop“ stiliumi K.Kursevičiui. Kaišiadorių ekipos aukštaūgis pašokęs efektingai sugrūdo kamuolį į krepšį pasikabindamas ant lanko ir šis epizodas nepaliko abejingais komandos draugų bei varžybas stebėjusių žiūrovų priversdamas paploti iš susižavėjimo antram pagal rezultatyvumą svečių žaidėjui. Pastarasis dvitaškis buvo paskutinis mače ir varžybos baigėsi ketvirtąja iš eilės Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos pergale rezultatu 80:69.

Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos gretose pasižymėjo 19 taškų surinkęs D.Šalvaitis, 18 taškų komandos sąskaitą papildė K.Kursevičius, 15 taškų pridėjo R.Tamulevičius, 13 – K.Vitkauskas, 6 – M.Blaževičius, 5 – Arvydas Ivanauskas, 4 – Donatas Kudžma.

Molėtų gimnazijos gretose išsiskyrė 20 taškų surinkęs A.Banevičius, 17 taškų pridėjo I.Šeikis, 13 – R.Šilinskas, 10 – D.Kaminskas, 7 – D.Stankevičius, 2 – Deimantas Mateika.

Kauno raj. Garliavos „Juozo Lukšos“ gimannazijos krepšininkai įveikė Molėtų gimnazistus (2016 balandžio 28 d., ketvirtadienis, 13:30 val.)Pietryčių pogrupio starte ‒ užtikrinta „Molėtų“ gimnazijos pergalė (2016 kovo 04 d., penktadienis, 15:17 val.)