ARV vs RADIJAS TAU (73:79)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gruodžio 07 d., Pirmadienis, 21:00 val. @ Šv. Mato vidurinė mokykla, Vaidoto g. 11, Kaunas LT-45388

"Radijas Tau" nutraukė nesėkmių seriją

2009 gruodžio 07 d., Pirmadienis, 23:06 val., peržiūros: 6832

Vėlų pirmadienio vakarą "ARV" krepšininkai savo aikštėje priėmė svečius – "Radijo Tau" ekipą. Atkakli kova vyko visų rungtynių metu ir nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniajame ketvirtyje. Panašu, kad kalėdinio dosnumo nuotaikomis gyvenę "ARV" žaidėjai nusprendė artėjančių švenčių proga padovanoti svečiams pergalę, kuri jiems buvo pirmoji po keturių iš eilės nesėkmių. Rungtynės baigėsi rezultatu 73:79. Rungtynes taikliu tritaškiu metimu pradėjo „ARV“ ekipos lyderis Vitalijus Kasperaitis. Į žaidėjo tritaškį „Radijas Tau“ atsakė dviem sėkmingomis Lauryno Kalėdos ir Andriaus Zigmantavičiaus atakomis. Dar kartą surengus sėkmingą ataką, kurios metu pasižymėjo Dominykas Jasinskas, „ARV“ susigrąžino sau minimalią persvarą (5:4). Po šio epizodo „Radijo Tau“ žaidėjas Karolis Tarvydas surengė asmeninį benefisą. Jis pelnė 5 taškus iš eilės ir jo komanda nuo varžovų nutolo rezultatu (5:9). Vis tik pristojęs svečių puolimas leido „ARV“ krepšininkams greitai priartėti. Po vienos taiklios Vitalijaus Kasperaičio baudos iš dviejų ir Valdo Šlepiko dvitaškio skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo (8:9). Savo asmeninį „šou“ ir toliau šiame kėlinyje tęsė Karolis Tarvydas. Per likusį kėlinio laiką jis savo ekipai pridėjo dar 4 taškus, o varžovai savo ruožtu atsakė tuo pačiu. Rezultatas po pirmojo rungtynių ketvirčio (12:13).

Antrojo kėlinio pradžioje Ignas Silevičius pelnė du taškus, o nesulaikomai rungtyniavęs Karolis Tarvydas pridėjo dar 6 taškus. „ARV“ atsakas buvo du Lino Leonavičiaus taškai (14:21). Pavojingai tolstančius svečius „ARV“ komandoje ėmė vytis Vitalijus Kasperaitis ir Dominykas Jasinskas. Būtent šių žaidėjų pastangomis šeimininkai vėl pasivijo „Radijo Tau“ vyrus (25:25). Tačiau „ARV“ ir vėl sulėtino apsukas. Tuo netruko pasinaudoti svečiai. Po trijų iš eilės sėkmingų atakų, jie vėl nutolo nuo varžovų 6 taškų atstumu (25:31). Linas Leonavičius atsakė dvitaškiu, tačiau svečiai pridėjo dar 5 taškus ir nutolo pakankamai dideliu 9 taškų atstumu (27:36).

Trečiasis rungtynių ketvirtis vėl buvo pilnas kietos vyriškos kovos, kartais atrodė, kad žaidėjai savo pranašumą stengias įrodyti ne tik pelnytais taškais, bet ir jėga. „ARV“ ekipos vyrai šiame ketvirtyje pastebimai pagerino puolimą, kuris kiek streikavo pirmųjų dviejų kėlinukų metu. Tačiau nesnaudė ir „Radijas Tau“. Po svečių ekipos žaidėjų Gedimino Dailidės, Lauryno Kalėdos ir Karolio Tarvydo dvitaškių skirtumas išaugo iki rekordinio 12 taškų (30:42). Vis tik, dviženklis skirtumas greitai sumažėjo po taiklaus tolimo Lino Leonavičiaus šūvio (33:42). Likusiomis kėlinuko minutėmis „ARV“ puolime naudojo praktiškai du žaidėjus. Vitalijus Kasperaitis ir Dominykas Jasinskas kartu per likusį laiką įmetė 15 komandos taškų iš 17. Tuo tarpu „Radijo Tau“ gretose žaidėjų pelniusių taškus skaičius buvo kur kas didesnis. Jie per likusias minutes įmetė 18 taškų bei po dviejų kėlinių turėtą 9 taškų persvarą padidino iki 10 taškų (50:60).

Nors prieš paskutinįjį ketvirtį „ARV“ komanda turėjo dešimties taškų persvarą, o svečiai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą, skirtumas dar neatrodė labai bauginantis, dar visko galėjo nutikti. Šiuos žodžius puikiai iliustruoja kėlinio pradžioje pataikyti du taiklūs tolimi Alvydo Matekonio ir Dominyko Jasinsko metimai. Skirtumas žaibižkai sumažėjo nuo 10 taškų iki 4 (56:60). Tačiau po šalto dušo „Radijas Tau“ vėl pradėjo rinkti taškus: tolimą metimą pataikė Martynas Kudakas, jo komandos draugas Stasys Steponavičius pridėjo vieną taiklų baudos metimą iš dviejų ir skirtumas vėl šoktelėjo iki 8 taškų (56:64). Tačiau kai jau atrodė, kad „ARV“ galutinai palūš, o varžovai turėdami ilgesnį žaidėjų suolelį nesunkiai išlaikys susikrautą persvarą, šeimininkai surengė dar vieną „Radijo Tau“ komandos krepšio „šturmą“. Ašuoni „ARV“ vyrų pelnyti taškai be atsako ne tik sugrąžino intrigą į rungtynes, tačiau ir išlygino rezultatą (64:64). „Radijas Tau“ nepuolė į paniką, o tiesiog surado žaidėjus, kurie sugebėtų šaltakraujiškai sužaisti likusį laiką. Karolis Tarvydas įmetė dvitaškį, o jo komandos draugas Laurynas Kalėda pridėjo dar 7 taškus, taip sudėliodamas visus taškus ant „i“ (64:73). Linas Leonavičius taikliu dvitaškiu metimu sumažino savo komandos atsilikimą iki 7 taškų, bet Laurynas Kaldėda smeigė dar vieną tolimą „vinį“ į „ARV“ komandos karstą. Tapo galutinai aišku, kad „Radijas Tau“ pagaliau nutrauks nesėkmių seriją ir išsiveš pirmąją pergalę namo. Likusios kėlinio sekundės buvo desperatiškas „ARV“ bandymas ką nors pakeisti. Tačiau jiems koją pakišo dar ir tai, kad viso kėlinio metu pavyzdingai gynęsi šeimininkai prireikus varžovus siųsti prie badudų metimo linijos negalėjo to padaryti, nes nebuvo viršiję keturių komandinių pražangų limito. Galutinis rungtynių rezultatas (73:79).

Po rungtynių kalbintas „ARV“ komandos vyriausiasis treneris Valdas Šlepikas sakė: „Džiaugiamės varžovams galėję padovanoti pirmąją pergalę. Buvome susirinkę septyniese, todėl galvojame, kad laimėsime be kovos (juokasi). Dažniausiai žaidžiame penkiese. Šiandien visi buvo tarsi nesavi, pradėjome žaisti ketvirtajame kėlinyje, kai pavyko išlyginti rezultatą. Visi atrodė atsipalaidavę“.

„Radijo Tau“ komandos strategas Andrius Lapinskas dalindamasis mintimis kalbėjo: „Esame labai stipriai pametę savo žaidimą ir vis dar jo nerandame. Pergalę manau iškovojome vien dėl to, kad mūsų buvo daugiau. Lemiamais monetais pabėgdavome greitų atakų dėka, tačiau žaidimo visiškai nėra, gynyba skylėta. Vis dar ieškome žaidimo“. Treneris paklaustas, kas nutiko, kad visų rungtynių metu kontroliavę padėtį „Radijo Tau“ krepšininkai leido varžovams ketvirtame kėlinyje išlyginti rezultatą sakė: „Varžovai ėjo vabank. Jie mėtė neparuoštus metimus ir tie metimai įkrito. Mūsų greitas puolimas buvo pakankamai geras, tačiau sunku vertinti žaidimą, nes ši salė manyčiau kiek keistoka. Varžovai fiziškai pajėgūs, tačiau varžybos nebuvo sunkios, praktiškai visą laiką kontroliavome rezultatą“.

„ARV“ ekipoje išskiskyrė Dominykas Jasinskas 22 taškai (12 atk. kam), Vitalijus Kasperaitis 20 taškų, Linas Leonavičius 16 taškų (10 atk. kam).

„Radio Tau“ gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Karolis Tarvydas 23 taškai (12 atk. kam), Laurynas Kalėda 18 taškų, Andrius Zigmantavičius 10 taškų.

"Radijas Tau" namuose įveikė "Hidraulinių sistemų" penketuką (2010 sausio 13 d., trečiadienis, 23:32 val.)"Radijas Tau" palaužė "Kauno artmedia" tik antroje rungtynių pusėje (2009 gruodžio 20 d., sekmadienis, 19:51 val.)"Radijas tau" ir "ARV" rungtynėse nugalėtojas paaiškėjo paskutinėmis rungtynių akimirkomis (2010 sausio 20 d., trečiadienis, 21:12 val.)"Varaidai" antrųjų rungtynių neprireiks (2010 kovo 14 d., sekmadienis, 21:44 val.)"Radijas TAU" namie nugalėjo "Elektromontuotojas" komandą (2010 sausio 06 d., trečiadienis, 21:18 val.)"ARV" sezoną baigė triuškinančia nesėkme (2010 kovo 15 d., pirmadienis, 23:10 val.)"Radijas Tau" iškovojo sunkią pergalę prieš "Kauno Artmedia" (2010 sausio 31 d., sekmadienis, 19:06 val.)"Valorus" vos išnesė sveiką kailį (2009 lapkričio 15 d., sekmadienis, 22:09 val.)"Radijas TAU" iškovojo dar vieną pergalę, įveikęs "LŽŪU - Pilėnai 2" komandą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 21:44 val.)"Radijas Tau" iškovojo 3-čiąją vietą "B" lygos iššūkio taurėje (2010 balandžio 16 d., penktadienis, 21:20 val.)