HIDRAULINĖS SISTEMOS vs ELEKTROMONTUOTOJAS (79:64)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 lapkričio 17 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

"Hidraulinės Sistemos" atidarė pergalių saskaitą

2009 lapkričio 17 d., Antradienis, 22:11 val., peržiūros: 5685

Vėlų antradėnio vakarą baigėsi akistata tarp iki tol dar pergalių neiškovojusių "Hidraulinių Sistemų" ir "Elektromontuotojo". Pastaroji ekipa jau ketvirtose rungtynėse iš eilės nesugeba įveikti savo varžovų. Šį kartą jie turėjo pripažinti namuose rungtyniavusių "Hidraulinių Sistemų" krepšininkų pranašumą rezultatu 79:64. Šeimininkams tai buvo pirmoji pergalė po dviejų iš eilės patirtų nesėkmių.

Varžybo pradžia parodė, kad „Hidraulinės Sistemos" nėra nusiteikusios svetingai ir, kad neketina leisti varžovams įsirašyti pirmosios pergalės jų aikštėje. Negana to, šeimininkams pergalė buvo ne mažiau svarbi – jie iki tol dar nebuvo laimėję. Pirmasis „Hidraulinių Sistemų“ taškų saskaitą atidarė Justinas Leitanas pataikydamas vieną baudos metimą iš dviejų. Jau kitos atakos metu J. Leitino komandos draugas Ernestas Marcinkevičius pataikė du taškus su varžovo pražanga ir realizavo baudą. Po sėkmingai sužaistos rungtynių pradžios 4:0 „Hidraulinės Sistemos“ priekyje. Gavę „šaltą“ dušą „Elektromontuotojo“ vyrai pradėjo rungtyniauti sėkmingiau: Marius Kyžauskas , Ramūnas Ramanauskas ir Marius Saulėnas pelnė po 2 taškus iš eilės. Varžovai į tai neturėjo kuo atsakyti 4:6 „Elektromontuotojo“ naudai. Matydamas pristojusį „Hidraulinių Sistemų“ puolimą Tomas Gudaitis ėmė spresti reikalus vienas. Žaidėjas paleido dvi taiklias tolimas „bombas“ ir „Hidraulinės Sistemos vėl priekyje 9:6. Rungtynės ir toliau vyko taškas į tašką. Svečių ekipoje du kartus iš eilės pasižymėjo Egidijus Mačiuika, o į tai šeimininkų komandos kapitonas Marius Markevičius atsakė vienu taikliu dvitaškiu 11:10. Kėliniui einant į pabaigą, o „Hidraulinėms Sistemoms“ pirmaujant 3 taškais 13:10, Aurimas Tamošiūnas pataikė iš toli iš išlygino rezultatą 13:13. Rezultatas lygus ilgai nebuvo. Jau kitos atakos metu „Hidraulinių Sistemų“ snaiperis Tomas Gudaitis atsakė tokiu pačiu tolimu metimu, o jo komandos draugas pridėjo dar vieną dvitaškį ir rezultatas tapo 18:13. Svečiai po sėkmingai sužaistos šeimininkų atkarpos nepasimetė. Priešingai, tai buvo jiems tarsi paskatinimas dar labiau pasitempti. Paulius Juchnevičius pataikė du taškus su varžovo pražanga ir ją realizavo, o paskutinėmis kėlinuko sekundėmis Ramūnas Ramanauskas dar spėjo „įsūdyti“ tritaškį ir po spurto kėlinio gale 6:0 „Elektromontuotojas“ išsiveržė į priekį 18:19.

Antrasis rungtynių ketvirtis prasidėjo abiejų ekipų taikliais dvitaškiais. Tačiau, „Elektromontuotojo“ vyrai „palindo po hidrauliniu presu“. Šeimininkai įjungę aukštesnę pavarą spurtavo 9:0 ir įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse 29:21. Sunkiausiu komandai momentu „Elektromontuotojo“ gretose pasižymėjo Paulius Juchnevičius išjudindamas visą komandą. Po jo taiklaus dvitaškio prabilo ir kiti komandos nariai. Į taiklų „Hidraulinių Sistemų“ kapitono Mariaus Markevičiaus baudos metimą Marius Kyžauskas atsakė dvitaškiu 30:25. Šeimininkai po sėkmingo antrojo kėlinio starto ir toliau atrodė tarsi apsnūdę. Jų puolimas nebebuvo toks galinas kaip prasidėjus ketvirčiui. Gražvydas Davidavičius įmetė dvitaškį, o varžovų ekipos lyderis Paulius Juchnevičius pelnė du taškus su pražanga. Jo mestas baudos metimas taip pat buvo taiklus 32:28. Šeimininkai ir vėl sugebėjo sėkmingiau sužaisti trumpą atkarpą. Šį kartą jie pelnė 6 taškus, tuo tarpu varžovai atsakė dviem 38:30. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis po taiklaus „Elektromontuotojo“ žaidėjo Egidijaus Mačiuikos dvitaškio jo komandos deficitas sumažėjo dar dviem taškais 38:32.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje priminė tritaškių konkursą. Iš pradžių pasižymėjo „Hidraulinių Sistemų“ ekipoje pasižymėjo Ernestas Marcinkevičius, Marius Kyžauskas atsakė tokiu pat taikliu tolimu „šūviu“. Tada dar kartą taikliu metimu iš trijų taškų zonos pasižymėjo šeimininkų ekipos krepšininkai. Šį kartą pasižymėjo Justinas Leitanas 44:35. Svečių ekipai pelnius du taškus, sekė Mariaus Markevičiaus atsakas su pražanga ir vėl atstatytas „Hidraulinių Sistemų“ 10-ies taškų pranašumas 47:37. Tritaškių fiesta aikštėje dar nesibaigė, o „Elektromontuotojas“ dar nesirengė kapituliuoti. Vėl Marius Kyžauskas pataikė iš toli, jo komandos draugas Aurimas Tamošiūnas pamatęs sektiną pavyzdį pridėjo dar vieną tolimą „šūvį“ ir rezultatas „aptirpo“ iki 4 taškų 47:43. „Hidraulinės Sistemos“ taip pat turėjo ką pasiūlyti: Tomas Gudaitis pelnė 3 taškus. Po komandų „apsišaudymo“ toliašaude artilerija rezultatas tapo 50:43. Per likusį laiką šeimininkų gretose liko vienintelis krepšininkas rinkęs taškus – Gražvydas Davidavičius. Žaidėjas pelnė 5 taškus iš eilės, o svečiai atsakė 6 taškais. Po trijų kėlinių „Hidraulinės Sistemos“ priekyje 55:49.

Prieš paskutinįjį kėlinį buvo aišku tik viena – neaišku niekas. „Hidraulinėms Sistemoms“ pirmaujant trapia 6 taškų persvara „Elektromontuotojas“ dar turėjo visus šanus „kabintis“ į pirmąją pergalę šiame sezone. Visgi, 4 iš eilės pelnyti Ernesto Marcinkevičiaus taškai svečių viltis laimėti kiek sumažino 59:49. „Elektromontuotojui“ laimėjus atkarpą 7:3 skirtumas tarp komandų vėl tapo toks pat kaip po trijų kėlinių 62:56. Visgi, šeimininkai nebuvo linę fortūnos tampyti už ūsų. Jie laimėjo kelių minučių atkarpą 8:0 ir nutolo nuo varžovų solidžia 14 taškų persvara 70:56. Svečiai savo ruožtu atsakė spurtu 8:2 ir priartėjo prie varžovų iki vienženklio skirtumo 72:64. Tačiau kėlinio pabaigoje taškus pelnė tik „Hidraulinių Sistemų“ žaidėjai. Jie per likusį laiką pelnė dar 9 taškus, o „Elektromontuotojas“ pritūkęs „kibirkšties“ taškų pelnyti nebesugebėjo. Galutinis rungtynių rezultatas 79:64.

Po rungtynių kalbintas pralaimėjusiųjų treneris Karolis Kolupaila sakė: „Trūksta susižaidimo, treniruočių stoka. Vilties teikia tai, kad pagaliau pradėjo rinktis komanda. Dabar turime daugiau žmonių nei buvo anksčiau“. Treneris paprašytas pakomentuoti varžovų žaidimą kalbėjo: „Nieko įspūdingo. Neišsiskyrė tikrai“.

„Hidraulinių Sistemų“ strategas po varžybų duotame interviu sakė: „Nuotaikos yra džiugios. Džiaugiuosi, kad vaikinai šiandien kovėsi. Nors gripas ir išguldė mūsų komandą, bet vaikinus norečiau pagirti už kibią gynybą ir be abejo pradėjo kristi tritaškiai metimai“. Paklaustas apie varžovų komandos žaidimą treneris atsilėpė kiek pagarbiau: „Varžovai pirmoje rungtynių pusėje tikrai kėlė tam tikrų sunkumų. Manau tai stipri komanda. Norėčiau palinkėti jiems pagaliau iškovoti pirmąją pergalę“.

„Hidraulinių Sistemų“ gretose išsiskyrė Tomas Gudaitis 18 taškų, Marius Markevičius ir Ernestas Marcinkevičius (6 perimti kamuoliai) po 16 taškų.

„Elektromontuotojo“ ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Paulius Juchnevičius 20 taškų, Egidijus Mačiuika 12 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Marius Kyžauskas 10 taškų.

"Hidraulinės sistemos" priartėjo prie finalo (2010 balandžio 01 d., ketvirtadienis, 20:57 val.)Kantrybė "Hidraulinėms sistemoms" padovanojo pergalę (2010 vasario 28 d., sekmadienis, 22:47 val.)"Hidraulinės sistemos" įveikė "Kauno SRC" (2009 lapkričio 22 d., sekmadienis, 22:38 val.)"Hidraulinės Sistemos" keliauja į "Iššūkio taurės" pusfinalį (2010 kovo 18 d., ketvirtadienis, 23:43 val.)"Hidraulinės sistemos" įveikė savo varžovus "Topo centrą" (2009 gruodžio 15 d., antradienis, 22:15 val.)"Hidraulinės sistemos" tik po atkaklios kovos palaužė priešininkus (2010 vasario 07 d., sekmadienis, 21:02 val.)"Hidraulinės sistemos" žengė mažą žingsnelį pusfinalio link (2010 kovo 09 d., antradienis, 22:19 val.)"Hidraulinės sistemos" iškopė į B lygos "Iššūkio" taurės finalą (2010 balandžio 06 d., antradienis, 22:23 val.)"Hindraulinės sistemos" nugalėjo po įtemptos kovos savo varžovus (2010 sausio 20 d., trečiadienis, 19:05 val.)"Sabonio KM 92 - Vaigora" privertė "Hidraulines Sistemas" dėl pergalės pakovoti (2010 sausio 28 d., ketvirtadienis, 21:50 val.)