ARV vs BANGOS ENERGETIKA & DIREMTA (73:71)"AUKSO" LYGA » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2008 sausio 14 d., Pirmadienis, 21:00 val. @ Šv. Mato vidurinė mokykla, Vaidoto g. 11, Kaunas LT-45388

Finalo vertose rungtynėse sėkmė lydėjo "ARV"

Naudingiausi nugalėtojų krepšininkai Linas Lukoševičius ir Tadas Ališauskas
2008 sausio 14 d., Pirmadienis, 23:07 val., peržiūros: 7370
Vėlų pirmadienio vakarą "Aukso" lygos D pogrupyje "ARV" savoje aikštėje priėmė "Bangos Energetikos & Diremtos" komandą. Tris kėlinius žaidimo vadžias savo rankose laikė šeimininkai, kurie prieš lemiamą kėlinį pirmavo 14-a taškų. Ketvirtajame ketvirtyje bangiečiai metė pagrindinį savo kozirį – labai kibų presingą. Šeimininkai galbūt, jau buvo patikėję pergale ir to nesitikėjo. Skirtumas nenumaldomai tirpo kol galiausiai, likus minutei, taiklus svečių ekipos žaidėjo Mantvydo Švėgždos tritaškis išlygino rezultatą. Fortūna šiandien buvo "ARV" pusėje, šeimininkai vedini Lino Lukoševičiaus per paskutinę minutę varžovams uždėjusio du blokus ir pelniusio tris taškus išplėšė pergalę rezultatu 73:71.

Nuo pat dvikovos pradžios aikštėje užvirė graži bei įnirtinga kova. Žaidimo grožį kiek gadino tik slidžios grindys.
"Bangos Energetikos & Diremtos" krepšininkas Ričardas Brovka, vienos atakos metu neapsikentęs slidaus parketo spyrė kamuolį ir už tai buvo nubaustas technine pražanga. Pirmajame ketvirtyje kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie pamažu krovėsi pranašumą ir po dešimties minučių pirmavo šešiais taškais – 21:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo šešiais "ARV" taškais iš eilės. Visgi, bangiečiai vedini Mindaugo Stropaus ir Aurimo Karbausko neleido varžovams pernelyg nutolti ir pirmoji dvikovos pusė baigėsi rezultatu 46:37.

Trečiąjį kėlinuką svečiai pradėjo antra sudėtimi. Šeimininkai tuo netruko pasinaudoti ir spurtavę 10:2 įgijo dviženklę persvarą.
Į aikštę sugrįžusi "Bangos Energetikos & Diremtos" startinė sudėtis sustygavo savo žaidimą ir kiek aptirpdė taškų deficitą. Prieš lemiamą ketvirtį "ARV" turėjo 14-os taškų pranašumą – 60:46.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios bangiečiai ėmė spausti priešininkus, ko pasekoje pelnė 11 taškų be atsako ir sumažino skirtumą iki trijų taškų. Rungtynės pasiekė savo kulminaciją. Aistros tiesiog liejosi per kraštus, žaidėjai negailėjo nei savęs nei varžovų, nebuvo apseita ir be kraujo. Iki susitikimo pabaigos likus minutei taiklus svečių komandos žaidėjo Mantvydo Švėgždos tritaškis išlygino rezultatą. "Aukso+" lygoje bangiečiams atstovaujantis Linas Lukoševičius "ARV" atakos metu pelnė du taškus su pražanga ir vėl išvedė šeimininkus į priekį.
"Bangos Energetikos & Diremtos" atakos metu, buvo prasižengta prieš Mindaugą Stropų, pastarojo žaidėjo tik vienas baudos metimas pasiekė tikslą. Šeimininkų atakos metu sužingsniavo Dominykas Jasinskas ir kamuolį vėl turėjo svečiai. Bangiečiai turėjo progą vėl išlyginti ar net persverti rezultatą, bet puldami, tarsi į sieną atsimušė į Liną Lukoševičių, kuris varžovus pavaišino dviem blokais. "ARV" atsikovoję kamuolį nebeleido priešininkams surengti tikslios atakos ir išplėšė pergalę rezultatu 73:71.

Po susitikimo nugalėtojų žaidžiantysis treneris Valdas Šlepikas kalbėjo: "Pergalę lėmė sėkmė. Per anksti patikėjome pergale, kai po trijų kėlinių pirmavome 14-a taškų, varžovų spaudimas mus išmušė iš vėžių, o gale buvo tikras nervų karas".

Bangiečių treneris Šarūnas Liesis teigė: "Pirmiausia, tai neįmanoma žaist tokioj slidžioj salėj. Rungtynės, tarsi, ant karšto ledo, nežinau gal varžovai pripratę prie tokių sąlygų. Nors žinoma, tai ne pasiteisinimas. Antra prametėm kelis svarbius metimus iš po krepšio. Nemanau, kad varžovai šiandien buvo stipresni, tiesiog sėkmė buvo jų pusėj".

"ARV" gretose dvigubą dublį atliko Linas Lukoševičius (26 taškai, 15 atk. k.). Trigubą dublį atliko Tadas Ališauskas (19 taškų, 12 atk. k., 10 išpr. praž.). 15 taškų pelnė Dominykas Jasinskas.

"Bangos Energetikos & Diremtos" ekipoje pirmaisiais smukais griežė Mindaugas Stropus (25 taškai, 12 atk. k.) ir Aurimas Karbauskas (18 taškų, 11 atk.). 12 taškų surinko Ričardas Brovka.

Šeimininkai rungtynių teisėjams skyrė po 7, svečiai po 8 balus.
Įtemptose rungtynės pergalę šventė "ARV" (2008 balandžio 07 d., pirmadienis, 22:51 val.)Pogrupio lyderių dvikovoje pergalę šventė "ARV" (2007 gruodžio 03 d., pirmadienis, 22:49 val.)Triuškinanti trečioji "ARV" pegalė (2007 lapkričio 18 d., sekmadienis, 22:18 val.)Penktoji "ARV" pergalė iš eilės (2007 gruodžio 02 d., sekmadienis, 16:02 val.)Įspūdingas "Bangos Energetika & Diremta" startas "Aukso" lygoje (2007 lapkričio 05 d., pirmadienis, 19:59 val.)"Tophouse & Amafora" pergalę pasiekė tik po pratęsimo (2008 kovo 18 d., antradienis, 21:54 val.)Puikiose varžybose pergalę šventė "Era+Eternit" (2008 balandžio 13 d., sekmadienis, 20:47 val.)"Idomus" skėlė antausį "ARV" komandai (2008 kovo 02 d., sekmadienis, 14:56 val.)"ARV" toliau žengia be pralaimėjimų (2007 lapkričio 21 d., trečiadienis, 22:59 val.)Triuškinanti "Bangos Energetikos & Diremtos" pergalė (2007 gruodžio 05 d., trečiadienis, 21:07 val.)