Akademija vs Lemora (70:63)Kauno mero taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 spalio 10 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Akademija“ po sunkios kovos prasiskverbė į pusfinalį

2016 spalio 11 d., Antradienis, 00:56 val., peržiūros: 1028

Pirmadienį, spalio 10 dieną, A.Sabonio krepšinio centre įvyko Kauno mero taurės 2016, Mažosios taurės, ketvirtfinalio rungtynės tarp vietos „Akademijos“ bei svečių „Lemoros“. Pirmoje rungtynių pusėje kiek pranašesni buvo svečiai, kurie rungtynių pradžioje susikrautą pranašumą laikė savo rankose. Visgi, antroje rungtynių pusėje įsimėtė „Akademijos“ snaiperiai, kurių dėka, šeimininkai persvėrė rezultatą ir nuo to laiko diktavo savo sąlygas. Galiausiai jie ir iškovojo pergalę, po gan sunkios kovos.

Pirmąjį kėlinuką kiek sėkmingiau pradėjo „Lemoros“ ekipa, kuri pirmoji pelnė pirmuosius rungtynių taškus ir įgijo penkių taškų atotrūkį. Vėliau savo taškų kraitį atidarė ir „Akademijos“ ekipa, bet tuomet svečių spurtavo 9:2 ir įpusėjus ketvirčiui, jau turėjo dviženklį atotrūkį. Sėkmingas „Lemoros“ ekipos žaidimas privertė šeimininkų ekipos trenerį paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios kiek geriau atrodė jau būtent „Akademija“. Per likusią kėlinio dalį, svečiai viso labo sukrapštė vos du taškus, tačiau nedaug jų pelnė ir šeimininkai, o rezultatas po pirmojo ketvirčio buvo 12:18. Antrajame kėlinyje komandos vėl žaidė tokį nerezultatyvų krepšinį, kas kiek palankiau buvo svečiams. Jie po truputį didino savo pranašumą viso kėlinio metu, kol galiausiai vėl įgijo dviženklį. Tačiau pirmąją rungtynių pusę aukštesnę nata užbaigė aikštelės šeimininkai. Jie pelnė septynis taškus, varžovams leido įmesti vos vieną, o visa tai leido jiems sumažinti atsilikimą. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 27:31.

Trečiąjį ketvirtį „Lemoros“ ekipa prasidėjo pakeitusi gynybos sistemą bei sustojo gintis „aikšte“. Pradžiai, jiems sekėsi neblogai, bet tada įsimėtė „geltonieji“, kurių mesti metimai skrodė tinkliuką. Po M. Kriaučiūno taiklaus dvitaškio, šeimininkai buvo įgiję jau dviženklį pranašumą, bet gynybą susitvarkę svečiai, kėlinuką užbaigė pelnydami penkis taškus paeiliui, o rezultatas po trijų ketvirčių buvo 47:42. Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Lemora“, kuri netrukus išlygino rezultatą. Tuomet „Akademijos“ puolimas atsigavo ir jie naudojosi keliomis varžovų klaidomis, kurios leisdavo niekieno netrukdomies užbaigti greitas atakas. Vėliau „Akademijos“ ekipa susigrąžino turėtą dviženklį atotrūkį, bet charakterį parodė svečiai. Jie vis dar kibo į atlapus savo varžovams, nors laikas ir nebuvo jų pusėje. Visgi, šiandien jiems pritrūko sėkmės. Kelios klaidelės puolime bei gynyboje, neleido jiems atlikti lemiamo šturmo. Galiausiai „Akademijos“ ekipa išlaikė gan saugų pranašumą iki pat rungtynių pabaigos bei pasiekė pusfinalį. Galutinis rungtynių rezultatas 70:63.

L. Juknys („Akademija“):
„Pagarba priešininkams. Privertė pajausti atkritnamųjų dvasią. Privertė mus žaisti maksimaliai. Aišku, mes jiems suteikėme tikrai nemažai dovanų, viena jų – tai žmonės išvažiavo atostogauti – šitoje vietoje mes nieko negalėjo pakeisti. Sukovojom iš paskutinių. Ačiū „chebrytei“ už kovotojų charakterį ir tikimės mes jį demonstruoti toliau“.

Akademija: Martynas Kriaučiūnas – 24 tšk., Vytautas Bunikis – 17 tšk. (11 atk. kam.), Nerijus Aleknavičius – 13 tšk., Jonas Grigaras – 10 tšk.

Lemora: Tomas Čeida – 21 tšk., Egidijus Daukša – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Lukas Patašius – 12 tšk. (16 atk. kam.)

„Galera“ užtikrintai įveikė „Akademiją“ ir pateko į finalą (2016 spalio 18 d., antradienis, 22:20 val.)„Resmila.lt“ pergalę pasiekė tik po pratęsimo (2016 spalio 04 d., antradienis, 23:02 val.)„Hidraulinės sistemos“ antroje rungtynių pusėje sutvarkė visus reikalus (2016 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 00:17 val.)United – „Alta Transportas“ pasipuošė „Kauno mero Mažosios taurės“ bronzos medaliais (2016 spalio 23 d., sekmadienis, 13:35 val.)Atsipalaidavusiai žaidusi Kauno „TPMC“ įveikė „Akademiją“ (2016 spalio 03 d., pirmadienis, 22:24 val.)Tritaškiais prapliupusi „Sporto manija“ nugalėjo „Lemoros“ krepšininkus (2016 rugsėjo 19 d., pirmadienis, 22:04 val.)Keturiese likę „Laipsnių“ žaidėjai nesugebėjo pasipriešinti „Akademijai“ (2016 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 23:10 val.)Visas rungtynes priekyje buvusi LSK „Technoera“ įveikė „Akademiją“ (2016 rugsėjo 21 d., trečiadienis, 22:40 val.)