Kauno TPMC vs Kazlų Rūdos „Ataka“ (88:83)Kauno taurė 2020 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2020 spalio 14 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ Kauno technikos profesinio mokymo centras (didžioji salė), Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

„Kauno TPMC“ po pratęsimo iškovojo dar vieną trofėjų ‒ šįkart „Kauno taurė 2020“

2020 spalio 14 d., Trečiadienis, 23:50 val., peržiūros: 1880

Trečiadienį, spalio 14 dieną, Kauno TPMC sporto salėje įvyko „Kauno taurės 2020“ rungtynės dėl nugalėtojų taurės tarp nominalių aikštelės šeimininkų „Kauno TPMC” bei svečių Kazlų Rūdos „Ataka“. Pirmoje rungtynių pusėje savo pranašumą įrodinėjo šeimininkai, tačiau antroje rungtynių pusėje kiek geriau atrodė svečiai, kas buvo panašu, kad ir jie švęs pergalę. Visgi, kitokių planų turėjo „Kauno TPMC“, kurie grįžo į rungtynes, išplėšė pratęsimą, o jo metu ir triumfavo.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečių ekipa, kuri pirmoji pelnė septynis taškus be atsako. Vėliau įsižaidė ir šeimininkai, kurie surengė ir patys sėkmingą spurtą ir ketvirčio antroje pusėje sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Per likusį kėlinio laiką skirtumas tarp komandų per daug nepakito, o rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 21:16. Antrojo ketvirčio pradžioje Kazlų Rūdos „Ataka“ ir toliau strigo puolime, o tuo pasinaujo „Kauno TPMC“ ekipa. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, skirtumas tarp komandų pasiekė jau dviženklį. Vėliau abi komandos strigo puolime ir sunkiai rinko taškus, tačiau ketvirčio pabaigoje svečiai sužaidė geresnę atkarpą ir apkarpė savo atsilikimą. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 39:33.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Kauno TPMC“ ekipa strigo puolime, prametė kelis patogius metimus ir per keturias minutes sukrapštė vos keturis taškelius. Tuo pasinaudojo Kazlų Rūdos „Ataka“ ir braukė savo atsilikimą iki dviejų taškų. Vėliau situaciją šeimininkų pusėje negerėjo. Jie ir toliau stovėjo puolime, daug klydo, o svečiai rinkosi lengvus taškus iš greitų išpuolių ir netrukus įgijo jau solidų pranašumą. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 50:60. Lemiamo ketvirčio pradžioje Kazlų Rūdos „Atakai“ gana sėkmingai sekėsi laikyti dviženklį pranašumą ir jie jautėsi gana ramiai. Visgi, antroje ketvirčio pusėje „Kauno TPMC“ surengė mažą spurtą ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, mažino deficitą iki šešių taškų. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, skirtumas tarp komandų sumenko jau tik iki dviejų taškų. Vėliau šeimininkai lygino rezultatą, palikdami laiko tiek svečių išpuoliui, tiek ir patys sau. Vėliau sekė dvi atakos pasibaigusios klaidomis, tad liko žaisti aštuonios sekundės ir kamuolys buvo „Atakos“ rankose. Visgi, jų ataka nenusisekė ir komandos kraustėsi į pratęsimą. Rezultatas po reguliaraus laiko buvo 74:74.

Pratęsimo metu „Kauno TPMC“ jau buvo „pagavę bangą“, tad pranašumas buvo jų pusėje. Jie pradėjo po truputį tolti nuo savo varžovų ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, šeimininkų ekipos pranašumas siekė jau penkis taškus. Per likusį rungtynių laiką šeimininkai tik įtvirtino savo pergalę ir iškovojo išties fantastišką pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 88:83.

Algirdas Žadeikis ("Kauno TPMC"):
"Aš manau, kad pergalę nulėmė tikėjimas, kad mes esame stipresni ir turėjome didesnį norą, tai tikrai. Ne tik "Žalgiris" klumpa, klumpa ir "Kauno TPMC". Kai kada. Bet ačiū Dievui, kad, kaip sakant, pakilome iš pelenų. Bet aš tikėjau, kad komanda atsigaus ir tikrai sužais savo žaidimą. Taip ir įvyko".

Tomas Bietkis (Kazlų Rūdos "Ataka"):
"Ketvirtojo kėlinio metu mūsų maži žaidėjai išsibaudavo. Paskui neturėjom kas gerai įžaistų kamuolį, pavargom, dar baudų prisirinkom ir dėl to iššvaistėm pranašumą ir pralaimėjome".