ICE vs Return (76:78)Pavasario „Sportturas“ taurė 2017 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2017 balandžio 05 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ V. Kuprevičiaus pagrindinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Nepasinaudojusi varžovų „dovanėlėmis“ rungtynių pabaigoje, „ICE“ ekipa turėjo pripažinti „Return“ ekipos žaidėjų pranašumą

2017 balandžio 05 d., Trečiadienis, 22:50 val., peržiūros: 1042

Balandžio 4 -ąją, trečiadienį, įvyko pavasario „Sportturas“ taurės 2017 rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „ICE“ bei svečių statusą turėjusių – „Return“ komandų. Dvikoje iki pat paskutinių rungtynių sekundžių, fortūna buvo svečių pusėje – jie tik po pramestų šeimininkų puolėjo Edvino Zaurio baudos metimų iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu 76:78 (18:21, 18:19, 18:16, 22:22).

Jau nuo pat rungtynių pradžios rungtynės vyko taškas į tašką, o laiminti komanda keitėsi nuolatos ir tik sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes, po taiklaus D.Pap tritaškio metimo, „ICE“ ekipa atitrūko šešiais taškais (12:6). Tiesa, priekyje šeimininkai buvo neilgai. Puikios M. Grybo atkarpos dėka svečiai ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir persvėrė jį į savo pusę. Po pirmųjų dešimties minučių, „Return“ ekipa buvo priekyje trim taškais – 18:21.

Antrajame ketvirtyje komandos ir toliau žaidė taškas į tašką, tačiau didesnę dalį laiko priekyje vieno metimo persvara buvo „Return“ ekipos žaidėjai. Penkioliktąją rungtynių komandas skyrė du taškai (28:30). Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, tas pats M.Grybas inicijavo dar vieną komandos spurtą ir išvedė savo ekipą į priekį septyniais taškais (30:37). Vis dėl to, „ICE“ ekipai pavyko nepaleisti varžovų dar labiau į priekį ir po pirmųjų dvidešimties minučių jų atsilikimas siekė viso labo vos keturis taškus – 36:40.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai nuolat alsavo varžovams į nugaras, o įpusėjus kėliniui, jiems galiausiai pavyko išlyginti rungtynių rezultatą (44:44). Beveik iki pat kėlinio pabaigos priekyje buvę „ICE“ ekipos žaidėjai nesugebėjo sėkmingai užbaigti kėlinio ir padarę keletą grubių klaidų gynyboje, prieš lemiamas dešimt rungtynių minučių vis dar buvo besivejančių vaidmenyje – 54:56.

Ketvirtąjį kėlinį T.Jonkus pradėjo tolimu metimu, tačiau lygiai tokios pačios vertės šūviu kėlinį pradėjo ir „Return“ ekipa. „ICE“ ekipa iš visų jėgų stengėsi „perlaužti“ žaidimo kontrolę į savo pusę, tačiau į kiekvieną jų bandymą išsiveržti į priekį, svečiai sugebėdavo rasti atsakymą. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes iki rungtynių pabaigos, po E. Zaurio tolimo metimo „ICE“ ekipa įgijo minimalų pranašumą (72:71), tačiau čia pat sekė penki iš eilės šaltakraujiški svečių ekipos taškai, o T.Jonkus buvo priverstas paprašyti minutės petraukėlės (72:76). Po jos šeimininkams pavyko sėkmingai užpulti, tačiau prie baudų metimo linijos pasiųstas D.Armonas nesuklydo (74:78). Dar viena „ICE“ minutės pertraukėlė kaip ir turėjo paruošti komandą vienai iš lemiamų atakų, tačiau iškart po jos ekipa apmaudžiai suklydo. Kamuolį atsikovoję svečiai kažkodėl priėmė ne visai logišką sprendimą ir vietoj to, jog būtų rengę ilgą ataką, jie praėjus vos keletai atakos sekundžių švystelėjo tolimą metimą, kuris buvo netaiklus, o kamuolį atsikovoję šeimininkai greitai surengė ataką. Po jos, nuo galinės linijos išsimetę „Return“ ekipos žaidėjai surado į priekį pabėgusį A. Vailionį, o šis paskutinėmis rungtynių sekundėmis įsigudrino nepelnyti dviejų lengvų taškų, o bandyti įkrauti kamuolį į krepšį. Dėjimas nebuvo sėkmingas, o tai suteikė dar vieną šansą „ICE“ ekipai. Deja, nors E. Zaurio išprovokuota pražanga ir suteikė „ICE“ komandai puikią galimybę nuo baudų metimo linijos išplėšti pratęsimą ir išsigelbėti šiose rungtynėse, tačiau abu puolėjo baudos metimai skriejo pro šalį, o „Return“ ekpa šventė pergalę rezultatu 76:78.

Po laimėtų rungtynių, „Return“ komandos treneris Lukas Grincevičius pergalės pernelyg nesureikšmino ir jau žvalgėsi į ateitį:

Buvo labai sunku, daug naujų žaidėjų pas mus, visi nauji, tiesiog pasisekė gal šiek tiek, daugiau susibalansuosim ir sieksim aukštesnių tikslų.

Tuo tarpu „ICE“ komandos treneris Tomas Jonkus paanalizavo pralaimėjimo priežastys:

Apmaudžiai, apmaudžiai pralošėm, iš tikro, visas varžybas vedėm, bet pabaigoje klaidų vaikiškų padarėm, iš tikro, patyrę tokie žaidėjai padarė klaidas, kurie paprastai traukiantys komandą šioje vietoje. Ir suklydom ties viduriu, likus trisdešimt sekundžių sutarėm ką daryt, metam kamuolį tiesiai varžovui, tai šitoj vietoj reikėtų tokio susikaupimo ir koncentracijos ką esam sutarę. Aišku smagios rungtynės šį kartą varžovams, bet nu bandysim pataisyti toliau situaciją.

„ICE“: Edvinas Zaurys – 18 tšk., Arijus Kanovalovas – 16 tšk. (5 išpr. praž.), Danat Pap – 14 tšk. (5 rezult. perd.), Ovidijus Laucius – 12 tšk. (19 atk. kam., 5 rezult. perd.)

„Return“: Aurimas Vailionis – 22 tšk., Mantas Grybas – 19 tšk., Vilmantas Alčauskas – 13 tšk. (7 išpr. praž.), Jokubas Burba – 11 tšk.

„Resmila.lt“ įveikė „Return“ ir žengė į ketvirtfinalį (2017 balandžio 18 d., antradienis, 22:29 val.)Trečiajame kėlinuke prabudę „ICE“ krepšininkai iškovojo Mažosios taurės bronzą (2017 gegužės 14 d., sekmadienis, 20:37 val.)Net 18 baudos metimų prametęs „Alfa būrys“ nusileido „ICE“ (2017 balandžio 26 d., trečiadienis, 21:15 val.)19 taškų deficitą panaikinę „Return“ krepšininkai įveikė ASU & Co „AgroVIS“ (2017 balandžio 09 d., sekmadienis, 17:56 val.)„ICE“ lengvai įveikė BC „Ambi“ & Alaina komandą (2017 balandžio 10 d., pirmadienis, 22:59 val.)„Return“ vos nepaleido pergalės iš savo rankų (2017 kovo 27 d., pirmadienis, 23:23 val.)„Grande“ po atkaklaus mūšio žengė į Mažosios taurės finalą (2017 gegužės 12 d., penktadienis, 16:32 val.)„ICE“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš ASU & Co „AgroVIS (2017 balandžio 12 d., trečiadienis, 21:44 val.)